Sneijder: "Burada kalmak ve bir gün hoca olarak görev yapmak istiyorum" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sneijder: "Burada kalmak ve bir gün hoca olarak görev yapmak istiyorum"

Sportif Direktör olarak görmek isterim kendisini .

Son senende herseyini ortaya koy reyiz. Ardindan omuzlarimizda tasiriz seni

Zidane kendini asil bu sene kanitladi zaten. Sampiyonlar ligini iki sene art arda kazanarak bir ilki basardi.

Caylak gözüyle bakiyorlardi adama hala ama elit teknik direktörler arasina giriyor yavas yavas. Muhtesem bir giris yapti teknik direktörlük kariyerine ve 2 senede zirveye ulasti.
Beni sadece o dedigin etkilemedi, genelde CL de boyle hedefe kosarken bazen ligde sacma sapan puanlari kaybedip lig sampiyonlugunu rakibe kaptirirsin. Ben yine oyle olacak diye dusunmedim degil ozellikle son haftalara girerken. Ama bu iki kulvarda da bu baskiyi kaldirabildigini gosterdi.

Beni sadece o dedigin etkilemedi, genelde CL de boyle hedefe kosarken bazen ligde sacma sapan puanlari kaybedip lig sampiyonlugunu rakibe kaptirirsin. Ben yine oyle olacak diye dusunmedim degil ozellikle son haftalara girerken. Ama bu iki kulvarda da bu baskiyi kaldirabildigini gosterdi.

Zidane'nin yaptigi en iyi sey rotasyondu . Adam James haric hepsini mutlu tuttu. James ise perfomans olarak yüksek tutuldu Zidane'dan. Herkes'den maximum perfomans aldi. Mesela Nacho . Herif sol bek , sag bek, stoper'de muazzam oynadi. Ramos sakatlandi adam oynadi, Carvajal en önemli zaman'da sakatlandi, herif manyak top oynadi .

Önde Ronaldo ilk defa bukadar yedege cekildi. Noldu? Ilk defa Sezon sonunda müthis bir perfomans ile girdi. Diri girdi, herseyi bulldozer gibi yikip gecti. Bale okadar sakatlandi, Isco ve Vazquez yerine oynadi.

Hem Zidane hemde Kadro derinligi o basariyi getirdi

Ne çok Zidane hayranı varmış yahu :D

Şimdi elbette başarıl oldu ama Real Madrid dışında bir takımda da başarılı olur mu, çalışırsa göreceğiz. Rijkaard da yıldız bir futbolcuydu, Barcelona' da teknik direktörken neler yaptığı da ortada, Barcelona sonrası kariyeri de ortada.

Johan Cruijjf' i sayabiliriz belki de ama yıldız oyunculardan iyi teknik direktör çok nadir çıkıyor.

Doğru ama zaten çoğu başarısız olursam saygınlığım, itibarım, karizmam zedelenebilir çekincesinden teknik direktörlüğe hiç bulaşmıyor bile.

Ama şöyle bir şey de var ki yıldız oyuncu sayısı zaten çok az. Bu adamlar zaten dünyadaki bütün profesyonel futbolcular arasından %0.1'lik dilime falan girmiş. Yani evet teknik direktörlük kariyerinde başarılı olan yıldız futbolcu sayısı az ama kendilerinin sayıları da çok az. O nedenle ulusal seviyedeki oyuncuların arasından başarılı hocaların çıkma olasılığı daha yüksek.

Son düzenleme:
Yönetim ve teknik ekip birlikte yine skandal olacak hataya imza atıyor. Bu takımın sorunu 10 numara mevkisi değil, 8 ve 6 numara mevkisiydi. Oraya Selçuk ve Tolga yerine net 2 adam lazım.
Selçuk yerine box to box ve Tolga yerine Kucka tarzı adam. Bizim ekip hangi kafayla gidip Sneijder yerine Belhandayı düşünüp Selçuku takımda tutmayı planlıyor?

Imbula transferi muazzam bir transfer olur. Ama yaninda Selçuk oynayacak ise ne anlamı olur bu transferin? Yine orta saha kolay geçilir, yeni gelen stoper rezil rüsva olur. Acerbi veya Maicona verdiğimiz 7 milyon boşa gitmiş olur.

Asıl tek hamleyle kulübün kaderini positif şekilde değiştirebilirdi Tudor. Selçuk ve Tolga yerine Imbula ve Kucka, sol Belhanda, orta Sneijder ve sağ kanat Bruma tarzi oyuncu. Tete, Clichy ve yeni stoperle birlikte taş gibi savunman olurdu.

Birde Tudora sorarlar, sen kimsin gelip hemen kulübün kaderi ve efsanesiyle oynuyorsun? Yönetim sessiz kalamaz bu konuda. Öyle basit işler değil Sneijder gibi değerleri asıp kesmek.

Düşük profilli bir hoca olduğunu net bir şekilde ifade ediyor bu hamleleriyle. Conteyi örnek alıyorum diyorsan, Hazard gibi oyuncularla geçineceksin, öğreneceksin. Ego yüzünden Sneijderi gönderip düşük profilli Belhandaya 8 milyon veripte biz Sneijderin maliyetinden kurtuluyoruz demek aptallıktır.

Ancak bu yönetime yakışır. Kur sen Selçukun üstüne takımı, koy yanına Imbulayı. Aldıgın stoper rezil olduğu vakit Hajduk Split köyüne dönebilirsin ve kariyerin başlamadan biter, ama Galatasaray değer kaybetmiş olur.

Yönetim ve teknik ekip birlikte yine skandal olacak hataya imza atıyor. Bu takımın sorunu 10 numara mevkisi değil, 8 ve 6 numara mevkisiydi. Oraya Selçuk ve Tolga yerine net 2 adam lazım.
Selçuk yerine box to box ve Tolga yerine Kucka tarzı adam. Bizim ekip hangi kafayla gidip Sneijder yerine Belhandayı düşünüp Selçuku takımda tutmayı planlıyor?

Imbula transferi muazzam bir transfer olur. Ama yaninda Selçuk oynayacak ise ne anlamı olur bu transferin? Yine orta saha kolay geçilir, yeni gelen stoper rezil rüsva olur. Acerbi veya Maicona verdiğimiz 7 milyon boşa gitmiş olur.

Asıl tek hamleyle kulübün kaderini positif şekilde değiştirebilirdi Tudor. Selçuk ve Tolga yerine Imbula ve Kucka, sol Belhanda, orta Sneijder ve sağ kanat Bruma tarzi oyuncu. Tete, Clichy ve yeni stoperle birlikte taş gibi savunman olurdu.

Birde Tudora sorarlar, sen kimsin gelip hemen kulübün kaderi ve efsanesiyle oynuyorsun? Yönetim sessiz kalamaz bu konuda. Öyle basit işler değil Sneijder gibi değerleri asıp kesmek.

Düşük profilli bir hoca olduğunu net bir şekilde ifade ediyor bu hamleleriyle. Conteyi örnek alıyorum diyorsan, Hazard gibi oyuncularla geçineceksin, öğreneceksin. Ego yüzünden Sneijderi gönderip düşük profilli Belhandaya 8 milyon veripte biz Sneijderin maliyetinden kurtuluyoruz demek aptallıktır.

Ancak bu yönetime yakışır. Kur sen Selçukun üstüne takımı, koy yanına Imbulayı. Aldıgın stoper rezil olduğu vakit Hajduk Split köyüne dönebilirsin ve kariyerin başlamadan biter, ama Galatasaray değer kaybetmiş olur.

Chedjou?

sen bizim baş tacımızsın semih selçuk eren tolga yasini topla bi bacağın etmez. gitme koçum gomisle ve yeni kaliteli transferlerle birlikte coşacaksın inşallah

Üst Alt