Son 10 yıldaki En İyi Forvetimiz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Son 10 yıldaki En İyi Forvetimiz?

Cevap: Son 10 yıldaki En İyi Forvetimiz?

Kral diyorum:tiphat:

Yemin ediyorum bu adama hastayım ya,herseyiyle bir idoldür bana göre.Türk Futbol tarihinin bence gelmis,gecmis en basarılı oyuncusu.

Galatasaray'da yıldız olmak sadece oyunuyla alakalı birşey değildir , gerek aile yaşantısıyla , gerek ahlaki özellikleriyle ve sadece futboluyla gündemde kalabilmesiyle;

Türk futbol tarihinde ;

Taçsız Kral Metin Oktay....

Son 10 yılda ise ;

Kesinlikle Hakan Şükür...

Yanlış bir anket olmuş, forvet değil santrafor diye sorulmalıydı. Bilindik örneklerden vereyim forvetin karşılığı Alex'tir, santraforun karşılığı ise Hakan Şükür.

Cevaba gelirsek. Jardel, sonra da Baros diyorum. Elmander'i ise hiç katmıyorum olaya daha 1 senesini doldurmadı kısa vaadede çok çok iyi diye Baros'un yerine sayarsam Baros'un bu zamana kadar yaptıklarına haksızlık etmiş olurum.

Bu arada Arif'in olmaması da cidden yanlış olmuş. Hakan'dan sonra en forvet Arif'tir benim için. Birbirini harika tamamlayan muhteşem bir ikili.

1.Hakan

2Arif

3.Jardel

En iyi forvetimiz Hakan Şükürdür bana göre. Jardel ise son vuruş ustasıydı. Kral gibi komple bir futbolcu değildi.

Hakan Şükür Metin Oktay dahil Galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en büyük santraforudur. Bunu tartışmak bile anlamsız. Siyasi görüşü veya tarzını bende çok sevmem ama gerçek bu..Hakan Şükür türk futboluna damgasını vurdu. Dünya çapında bir marka oldu.

Ama Metin Oktayın yeri ayrı. Bize anlatıldığı kadarıyla Metin Oktay futbolcudan da öte.

Hakan Şükür Metin Oktay dahil Galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en büyük santraforudur. Bunu tartışmak bile anlamsız. Siyasi görüşü veya tarzını bende çok sevmem ama gerçek bu..Hakan Şükür türk futboluna damgasını vurdu. Dünya çapında bir marka oldu.

Ama Metin Oktayın yeri ayrı. Bize anlatıldığı kadarıyla Metin Oktay futbolcudan da öte.

Katılmakla birlikte Jardel, Hakan'dan iyi diyenleri bir nebze anlasamda diğer seçenekleri Hakan'ın önünde tutanlara saygı duymakla birlikte cidden çok şaşırıyorum. Yaşı küçük renktaşlarımız olabilir belki diye avunuyorum. Başka izah zor gibi.

Yıl olmuş 2012, beyler yapmayın Hakan Şükür 2000 de Uefa Kupası kazanıldıktan sonra ayrıldı, sonra geri geldi ama eskisi kadar etki bırakmadı..Haa derseniz ki son 15 yıl o zaman Hakan Şükür tek geçilir.

Hakan Şükür gönlümdedir ama Ümit Karan son yılların en klas golcüsüydü. Rakip defans kim olursa olsun gol atma becerisine sahipti.

Keşke son yaşanılanlarda olmasaydı.

Üst Alt