Üye Görüşü - Son 7 Maç | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Son 7 Maç

Pratikte 7 maç değil biliyorsunuz. 6 maç sonra Rams Park'ta oynayacağımız FB maçı düğümü çözecek ki o maça kalmadan da belki düğüm çözülmüş olabilir

Ben bu konuyu neden açtım. Beni Hatay maçındaki oyun endişelendirdi. Gördük izledik, oyun gücümüzdeki azalmaya şahit olduk. Mertens'in etkisiz oyununu izledik. Adam 37 yaşında neredeyse ve belki de fizik olarak düşüş göstereceği haftalar başladı tıpkı geçen sene olduğu gibi. Bilemiyoruz bunu, acaba tek maçlık bir düşüş müydü?

Yine son zamanlarda çok söylenen bazı cümleler var. Ayağı top yapan takımlar, öndeki oyuncuları iyi olan takımlar, korkmadan sahasına kapanmadan oynayan takımlar Galatasaray'a zorluk çıkarabilir. Bu söylemleri medyanın tatavası olarak düşünebiliriz ama bu düşüncelerin sahada gerçekleştiğini de görünce insan endişe ediyor tabi ister istemez.

Keza Hatay'ın oyuncularıınn beceri düzeyi kısıtlı elbette. Yarın öbür gün daha kaliteli ayaklara sahip takımlara karşı neler yaşayacağız acaba?

Peki kendimi nasıl rahatlatıyorum, milli maç dönüşlerinde hep böyleyiz zaten diyerek rahatlatıyorum. Bir de lig boyu kısaldı artık ve bu kısa sürede 2 puan önde olmanın avantaj olduğunu düşünerek rahatlatıyorum. .

Peki ya Alanya maçında puan kaybı yaşarsak ve işler tam tersine dönerse ne olur?

Kafada deli sorular. Yazın da görelim kim ne düşünüyor

1 berabwrlik 1 mağlubiyet bile alsak bunlara sapladık mı şamp oluyoruz? Tüm dertleride bu zaten tüm tuşlara basıyorlar. Ama biz ne yapaağız kendi işimize bakıp saplayıp geçeceğiz.

1905 - 105 puan ilişkisini kurma bağmında 21 puan alınmalıdır.

her deplasman en zor maç denebilir açıkçası - hatay maçındaki ortasaha oyun eksikliği daha farklı skoru engelleyen iş. yediğimiz ataklarda aynı sıkıntıdan dolayı kaptırılan topun jet hızıyla üstümüze hücum olarak dönmesi.

bu vaziyette oyuna değil skora bakmak lazım denirde - ben genede oyuna bakarım.

çünkü bu ligin , bu düzenin , bu ortamın BAĞIRA BAĞIRA çağırdığı iş bizim sahadaki derbi.

normal şartlarda nisan fikstüründe fenerin kopması lazım ama tutulacak ligde. bizide zorlayacaklardır ellerinden geldiğince. o nedenle ilk yarıları hep 2 gollü kapatma hastalığım var bu sezon. erken maçı koparmazsak bir açığı yakalayıp doğranırız muhtemelen. 1 pozisyon sezona mal olabilir hakemler yüzünden şu an.

Ben genede sonunda güln taraf biz olacağız diyorum ama umarım derbi formalite olur. Kötü günümüzde rezil fener bile olsa oyun olarak sıkıntılarımız olabilir. En ufak ihtimali bile vermemek lazım. Çünkü domino taşı gibi yönetimin en uçlarına kadar kriz çıkar o senaryo gerçekleşirse. Bunca tantana - bunca haksız iş - bunca 3 maymunu oynayan TFF nin tek isteği ve arzusu bu giderayak bu işi kotarmak.

He şu da dip not. biz şampiyon olduğumuz anda (24) fener(19) yıldız savaşı sezonu olacaktar önümüzdeki sezon. yani bu sezondaki ortam sakin kalır seneye yaşanacaklar yanında - çığrından çıkar işler muhtemelen. ama onu o zaman düşünürüz şeklinde bakıyorum.

FİKSTÜRLER.png

Nisan ayı fikstürü (orta kısım yeşil renk olan) ligin bitmesi gereken kısım bana göre.
sonrasına kalması - bugüne kadar kovalanan yaratılan ortamın sonucu olacaktır.

futbolda psikoloji işi çok önemlidir. bu insanlar robot değil. hepsi dönen dolapların gayet de farkında.

trabzon'da yaşanan olaylardan sonra yapılan sevkleri ve verilmeyen cezaları, futbolcular takip etmiyor mu?

fenerli oyuncu hakeme "buradan çıkamazsın" diyor aleni şekilde. tehtid. tek bir yaptırım yok. aynı oyuncu ankaragücü taraftarına açık galiz küfür ediyor, tek bir yaptırım yok.

şimdi de galiz küfür etmişler takımca. yine bir yaptırım olmayacak.

yani senin rakibini bildiğin pamuklara sarmışlar. istediği gibi davranmakta özgürler. adam dövmek, küfür etmek, tehtid etmek de buna dahil.

şimdi sen söyle. böyle bir ortamda futbol oynamak kolay mı?

Sıkıntı konsantrasyonda oluyor bence.

Milli ara ya da herhangi bir ara dönüşü yeteri kadar konsantre olamıyoruz.

Geçen sene deprem için verilen aradan sonra Kasımpaşa maçı da aşırı zor geçmişti ve geçişte çok pozisyon vermiştik. Ama sonrasında seri devam etti ve oyun gücümüz çok yükseldi.

Lig sonu stresi de var tabi. Oyundan çok kazanmaya bakmamız gereken dönemdeyiz şu an. Yarım sıfır olsun bizim olsun.

Bir de iç sahada özellikle kontra ve geçişi daha çok yiyoruz onun etkisi var. Antalya, Hatay,Karagümrük (lig+kupa) hep zorlandık bu tarz maçlarda.

Alanyaspor gerçekten fena olmayan bir takım ve hocaları bence çok iyi. Ama o maçı da bir şekilde geçmemiz lazım. Çok iyi konsantre olup maçı erken golle açarsak beklenenden kolay, aksi halde zor geçer.

Fenerbahçe çok net puan kaybının eşiğine geldi defalarca ama kaybettirilmiyor ve bize de aksine kaybettirmek için 3 haftadır yoğun çaba var. Bu artarak devam da ediyor ve edecek. O yüzden bu haftalarda ilk pozisyonu gol yapıp heves kırmalıyız. Özellikle deplasman maçlarında bu daha önemli.

saha içine gelirsek, ben de bir süredir oynadığımız oyunu beğenmiyorum ama bu benim gs standartlarım için geçerli. bizim takımın şu anki hali bile en yakın rakibi fener'den net olarak üstündür.

kalan 6 maçta fb galibiyetli ihtimalde 5 puan kadar kaybetme lüksümüz oluyor. bu çok büyük bir avantaj.

bunu bilip, sakin kalıp, saha içinde kalıp, maç maç hareket etmek lazım.

kağıt üzerinde en zor iki maçımız alanya ve adana deplasmanları. ancak artık son viraj olduğu için, kolay maç yok.

içeride oynayacağımız sivas ve pendik maçları da dahil hepsi zor maçlar. ancak inanmış ve şampiyon olmayı kafaya takmış bir gs olursa, hiç sorun olmaz. tüm maçları rahat kazanacak güçte ve kalitedeyiz çünkü.

Ben Hatay maçında iki etkenin olduğunu düşünüyorum.

Birincisi uzun süre maç yapmamanın vermiş olduğu ritim bozukluğu. Uzun ara dönüşleri hep zor oluyor.

Diğer daha önemli sebep de kadro yapısıydı bence. Ziyech, Zaha, Icardi gibi mücadele gücü yüksek olmayan adamlarla ne alan daraltabiliyorsun, ne şok baskı ne de top kapamadığında kendi sahanda topun arkasına geçebiliyorsun. Temaslı oyun da olmayınca u 19 takımı gelse kalene rahat gelir. Icardi bu eksikliği başka şeylerle her maç kapatıyor ama diğer ikili için her zaman aynı şeyi söylemek zor. O yüzden Barış'ın sağ açıkta olduğu senaryo en mantıklısı gibi duruyor.

Mac mac gidelim
Rakipte kaybetmiyor sonucta..

Alanyada puan kaybi kesin, karagumrugun puan almasini bekleyeceğiz.

Ben orta sahadaki etkisizligi kabul edemiyorum top kapamiyoruz oyunu sogutamiyoruz büyük takım gibi oynayamıyoruz ya 3 lu orta sahaya döneceğiz yada torrera Berkan ikilisi oynayacak .
Artı olarak sağ bek olayını artik çözmek gerek baris Alper sağ açık yaparsak rahatlarız.
Muslera
Aurier sanchez Abdülkerim kohn
Berkan
Torrera Kerem
Barış Zaha
Icardi

Hatayspor'un bizi zorlaması kadar normal bir şey yok bizim takım ne zaman milli ara ya da uzun araya girse dönüşünde hep böyle zorlanıyoruz kaldı ki Hatayspor'un başındaki fanatik fenerli şahıs ekstra motive etti.

Ben milli ara dönüşü ilk maçlara hiçbir zaman takılmadım aksine zorlanarak olsa bile kazanmak önemli sonraki maçlara ritim yakalıyoruz.

Son 7 maç değil 6 maç diyebiliriz 6/6 direk şampiyon yapıyor futbolcularda bunun bilincindedir rakibimizin Avrupa maçları olması görünenden fazla yıpratacak şu an bile sakatlık veriyorlar bu maçlardan sonra pertleri çıkabilir üstüne puan kayıpları yaşayabilirler.

Benim tahminim Karagümrük deplasmanında galibiyet aldığımızda şampiyonluğu almış oluruz o gün puan farkı 4-5 civarında olursa fener o hafta bilerek yenilir puan farkını 7-8'e çıkarır bizi şampiyon yapar çünkü sonraki hafta şampiyonluğu onların önünde kazanmamızı istemeyeceklerdir.

Mac mac gidelim
Rakipte kaybetmiyor sonucta..

Alanyada puan kaybi kesin, karagumrugun puan almasini bekleyeceğiz.
Biz kaybettik febe yendi nooldu? Febe 1p önumuze gecti

Diger zorlu macta biz berabere kaldik febe kazandi. Nooldu? Febe 3 p önumuze gecti

Arenada febeye koyduk. Nooldu? Ayni puana geldik 2li averajda biz öndeyiz ve sampiyonuz

Demem o ki biz degil onlar korksun puan kaybindan

Son haftalardaki oynadığımız oyun gerçekten güven verici bir oyun değil, biraz gevşeklik var gibi geliyor bana, bunu düzeltecek olan da kuşkusuz Okan hoca. Artık laylaylom yapılacak zaman değil, vura kıra parçalayarak, yüksek mücadele göstererek maçları almalıyız, Hatay maçındaki oyun bizi önümüzdeki haftalarda perişan eder benden söylemesi

Üst Alt