Üye Görüşü - Son 7 Maç - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Son 7 Maç

Bu saatden sonra iyi futbol aramam, önemli olan en az ilk 20 dakikda öne gecmemis ve ilk yari bitmeden fark.ikiye cikmasi gerek, bunun disindaki senaryo hep sikinti yaratir. Hatayin atti gol ofsayt olmasa belki puan kayibi yasardik o gün. Cünkü takim olarak iyi degildik ve rakip kalemize tehlikli gelebiliyordu.

Birde hocanin defans hattimizi okadar öne cekmesi rakiplere resmen ikram oluyor. Cünkü önde gereksiz top kayibi yasiyoruz ve bundan dolayi rakip takim kapti topu hizli bir sekilde öne oynayinca bütün takim olarak tersde kaliyoruz ve ciddi anlamda tehlike yasiyoruz. Ligin kalitesi berbat oldugu icin genelden ucuz yirtiyoruz ama becerikli oyunculari olursa?

Temel sıkıntı yabancı oyuncular bile fenerin çevirdiği dümenin farkında olması. Adamlar burası ne biçim yer diyordur muhtemelen. Milli maç dönüşü olması da sorun tabi.

Bizim oyunumuz tamamen ön alan presine dayalı. O yüzden zaha ziyech gibi adamları beraber kullanma ihtimalimiz yok, çünkü rakipler orayı geçtiği an pozisyon buluyor, bir anda 2 stoper ve demirbay kalıyor çünkü bekler de prese gidiyor. O yüzden performansı düşük de olsa kerem hep oynamalı, barış zaten kesin ilerde oynamali

Alanya ve Adana Demir deplasmanları biraz sıkıntı. O iki maçta puan kaybı yaşamazsak, diğer maçlar nispeten daha kolay.

Alanyaspor (D) ?
Pendikspor 3
Adana Demir (D) ?
Sivasspor 3
Karagümrük (D) 3
Fenerbahçe 3
Konyaspor (D) Şampiyonluğu garantilersek duruma göre değişir

Bu saatden sonra iyi futbol aramam, önemli olan en az ilk 20 dakikda öne gecmemis ve ilk yari bitmeden fark.ikiye cikmasi gerek, bunun disindaki senaryo hep sikinti yaratir. Hatayin atti gol ofsayt olmasa belki puan kayibi yasardik o gün. Cünkü takim olarak iyi degildik ve rakip kalemize tehlikli gelebiliyordu.

Birde hocanin defans hattimizi okadar öne cekmesi rakiplere resmen ikram oluyor. Cünkü önde gereksiz top kayibi yasiyoruz ve bundan dolayi rakip takim kapti topu hizli bir sekilde öne oynayinca bütün takim olarak tersde kaliyoruz ve ciddi anlamda tehlike yasiyoruz. Ligin kalitesi berbat oldugu icin genelden ucuz yirtiyoruz ama becerikli oyunculari olursa?
Savunma geride durunca da takım boyu çok uzuyo,ileri çıksalar bu sefer nelson geri kaçtığı için ofsayt bozuluyo

Hangi oyun hangi oyuncuyla oynanır hocamız 2 senedir anlayamadı dua etsin hataylı zenci 3 kere aynı şekilde savunma arkasına sarktı ama karşı karşıya vuramadı

Bu maçların hiçbiri kolay değil ne bizim ne rakip için ama bizim için ekstra zor çünkü bir taraf puan kaybetmesin diye uğraşıyorlar bizim içinde net ofsayt olan pozisyonda bile 4 dk inceleme yapıyorlar bir şey çıkarmak için.

O yüzden hepsi final ve hiçbiri rahat maç olmayacak. Full konsantrasyon ile oynayıp maç maç bakacağız. Allah büyük inşallah hepsine vura vura gideriz.

Ankaragücü maçından bu yana oyun olarak kötü gidiyoruz, Hatay maçı ise herhalde nirvanası oldu bu işin. Kadroda değişim gerekli, hoca devamlı hatalı işler yapmasına rağmen uzun süredir gelen galibiyet alışkanlığı ve çoğunlukla da şansın yardımıyla son birkaç maçı atlattık. Yeri geldi rakip kendi kalesine attı, yeri geldi Muslera devleşti, yeri geldi Demirbay ebesinin hörekesinden vurup çatala taktı derken kötü gidişatı halının altına süpüre süpüre maçları kazandık. Ama Alanya maçında bu hatalar devam ederse cezasız kalmaz ve bu defa zıplayamayız diye düşünüyorum. Ama Hatay maçında Icardi'nin gösterdiği istek acaba geçen sezon olduğu gibi son haftalarda takımı tek başına sırtlar mı sorusunu getirdi. Bu biraz olsun ümitlendirmiyor değil.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben orta sahadaki etkisizligi kabul edemiyorum top kapamiyoruz oyunu sogutamiyoruz büyük takım gibi oynayamıyoruz ya 3 lu orta sahaya döneceğiz yada torrera Berkan ikilisi oynayacak .
Artı olarak sağ bek olayını artik çözmek gerek baris Alper sağ açık yaparsak rahatlarız.

mac sonu genel yorumumu belirtirken ozellikle vurgu yaptigim kisimlar : lucas'in fazla tek kaldigi asiri yuk bindigi konusu... bunun da demirbay dolayli agirlikli oldugunu vurgulamistim. zaten ondeki 4luden zaha anca sol bekine yardima gelirken, ziyech nerdeyse hic sagina destege gelmedi,, mertens arali rakibi kovaladi os'a kadar,,,

haliyle basta lucas inanilmaz yuk aldi keza defans blogu da .
sahsen ozellikle demirbay'i son 2 mactir bayagi vasat buluyorum. lucas'in yaptigi defansif supuruculugu, geriye donmeyi vs bu iki mac ozelinde baktigim vakit, demirbay donusler de bile hem yavas ,hem zamanlama hatalari yaparak
-rakip adina saglam derinden kontra ve derinlikli paslarla atak yememize kapi acti. bunu iyi analiz etmek icin en yakin 2 ornek ne tesaduftur ki ; son kasimpasa ve hatay maclarimiz da orta saha tandansli yedigimiz ataklar ve verdigimiz derin pasli atak baslangiclarinin gol veya gol tehlikesiyle sonuclanmasi -iyi irdelenmeli diye dusunuyorum.

burada, dedigim gibi ,onemi nuanslar olarak ;
# rakibin kontralarin da & merkez derinden atak gelislerinde -> geriye hizli donus .
# rakibin merkez derinden araya atacagi toplara imkan vermeme adina -> bozma girisimli pres .

nacizane gozlemim, bu iki nuans'i salt lucas'a vermek ,mevcut 4231 ve eldeki ilk 11 oyuncu tipolojileriyle - risk ve saglam bir karar olmaz. kasimpasa macinda bunu yasadik, az daha puan,puanlardan oluyorduk. icardi&vini nin sapka dan tavsan cikarmasi olmasaydi....

hatay takimi da bize karsi -tipki kasimpasa nin buldugu rahatligi kismen buldu. skoru bulamamalari bu bariz sorunu gormezden gelmemizi - gerek tir mi yor -

burada, - berkan'i genel de her ne kadar bazi yonlerden yeterli bulmasam da,
ustte belirttigim 2 nuans'a dair - kanimca demirbay dan daha iyi yapacagini dusunuyorum.

keza, oyunun baslangic top dagitma konusu da ayri bi problem, ve , bu, son 2 macta bariz siritan durumlardan di . klasik lucas topla dar alanda oynuyor, dagitici skalasini kisitli kullaniyor,,,bunu agir yuk binen defansif gorevi/pres,her yere kosma, kapama vs ekstralar dolayisiyla -anlayisla karsiliyorum. ancak ayni seyi yaninda olan demirbay icin soylemem cok zor...........
top bizdeyken ,kendini bosa cikaramamisi, stoperlerimizden ve veya lucas dan pas alisverisi vs icin kendini gostermemesi - kacak oynamasi,, tum yuku top bizdeyken kanat beklere ozellikle son iki mac kohn'e yuklememize sebep oldu.

sozun ozu ; merkez hem bos hem tek kisi((lucas) uzerine terk edilmis durumda.malesef.

oncelik buraya acil cozum sart. diger husus ; sag bek defansif yeterlilik.

Bizim bir yerleşik oyun planımız olduğundan bile şüpheleniyorum bazen .
Sanki oyuncular üzerinden yürüyoruz hücum seti göremiyorum.
Yaratıcı oyuncu sayımız az o zaten belli birde set kırıcı oyuncumuz yok topla hızla katedebilen o yüzden rakibi açamıyoruz.
Pozisyon bulmakta zorlanıyoruz bu kötü fener öyle böyle irfan ile tadic ile symanskiyle pozisyon üretiyor.
Çözmemiz gereken birinci olay topu defanstan hızlı çıkarmak ikinci olarak da hat kirarak rakibin üstüne gidip hata yapmasını sağlamak.
Biz topu aldıktan sonra topu atacak adam bulamayıp kanatlara atıyoruz onlarda geri oynuyor sürekli.

Alanya ve Adana Demir deplasmanları biraz sıkıntı. O iki maçta puan kaybı yaşamazsak, diğer maçlar nispeten daha kolay.

Alanyaspor (D) ?
Pendikspor 3
Adana Demir (D) ?
Sivasspor 3
Karagümrük (D) 3
Fenerbahçe 3
Konyaspor (D) Şampiyonluğu garantilersek duruma göre değişir
Karagümrük dep değil evde.
Soru işaretinin ikisinden 2 puan alıp feneri yensek şampiyonluk öyle güzel bir durum var(Tabi takım moral bozarsa hariç)

Üst Alt