Sosyal Eylem Önerileri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sosyal Eylem Önerileri

Cevap: Sosyal Eylem Önerileri

Federasyonun önüne yürüyüş yapalım. Şöyle kocaman, şeffaf bir sandık bulup(oy sandığı gibi) üstüne de "Bu sezonun şampiyonluğu için Şike bahşişi" vb.(daha etkili bişey elbet bulunur) birşeyler yazalım. Yürüyüşe katılan her taraftar sembolik olarak 1-2-5-10 tl sırayla ne isterse atsın. Daha sonra toplanan yardımlarıda medya önünde Diyanet vb bir kuruma teslim edip Somaliye gönderilmesini falan sağlarız. Hatta medyaya ; "Bu sezon futbolseverler olarak paramızı kara futbola değil kara kıtaya veriyoruz, marka değerine değil aç kardeşlerimize veriyoruz" veya minvalinde bir açıklama da yapılabilir.1 taşla 2 kuş olurmu bilmem ama kanaryaya da kartalada vurur bu taş :D Ama katılım gerçekten çok geniş olmalı; Galatasaray diye sınırlandırmayıp, futbolu seven herkesin katılımı sağlanmalı.

Ve sadece istanbul da olmamalı. ultrAslan geniş bi oluşum. Bune bir el atsalar eş zamanlı bilmek kaç ilde gerçekleşir. Bu da daha çok ses demektir. :D

tabutla yürüme klasik ama etkili bi fikir.ama çok rica ediyorum ligin ilk maçına gitmeyelim gibi mantıksız saçma amaçsız etkisiz basit kısaca berbat bi fikri ortaya atmayın... diyelim gitmedik bi de o maç ola ki puan kaybettik? ee ...kimin şeyinde olacak senin proteston? maça ilgi az oldu gibi bi haberle de üstüne sünger çekilir...bi de alay konusu oluruz.yürüyüş yapacaksın anlamlı pankartlar açacaksın tabutu bırakacaksın bitecek.lig tv leri iptal edeceksin hep birlikte...istanbuldaki bütün eylemlerde yerimi alıcam

Bence direk psikolojiye oynamalıyız. Malinin etrafında daima sarı kırmızı formalı insanlar olmalı devamlı onu takip etmeliler. Çok etkili bir yöntem. Okulda gıcık olduğum birine yapmıştım bunu. 2 ay boyunca hiç bişey demeden daima 10 metre arkasında yürümüştüm ama hiç sesimi bile çıkarmamıştım. Yakama yapıştı kardeşim ne istiyorsun benden dedi yine ses etmedim. Takip etmeye devam ettim. Çocuk en son okulu bırakmıştı psikolojisi falan bozulmuştu. Hergün ensesindeydim çocuğun.

Birkere şunu unutmayın, Galatasaray dışındaki tüm kulüpler federasyonun kıcını yalamaya dunden hazır. Dolayısıyla bu kuluplerin coğu taraftarıda aynı goruste olup, federasyona karsı tutumdan kacınacaklardır. Galatasaray taraftarının burada yanlız oldugunu dusunuyorum. Dunya tarihinde USA dışında halk eylemlerinin bir işe yaradığı pek az görülmüştür. O yüzden eylem yerine, tutum daha etkilidir. Eylem yap yap bir halt olmaz, sabırlı tutum zamanla pis kokmaya baslar. Galatasaray tek basına ne yapabilir ? Pek birsey yapamaz, ama elinden ne geliyorsa yapabilir.

Bana kalsa, butun maclara daire icinde ustu cizili mali suratlı tshirtlerle cıkarım. Her mac 20 dakika federasyon'a bağırırım. Digiturk'leri kesinlikle iade ederim (milyonlarca kisinin iade ettiğini dusunurseniz, iste gercek etkiyi bu yapar).. Ve genel olarak federasyona rahatsızlık verici ne varsa elimden geleni ardıma koymam. Telefonlar, maillar, protestolar, dolaylı iğnelemeler, herseyi yapmak lazım bu tur bir federasyona. Cunku, bunlar turk futbolunu 20 yıl geriletecek. Siz sezon icinde daha ne komedilerine şahit olacaksınız bu federasyonun, aklınıza bile gelmez.

Birkere şunu unutmayın, Galatasaray dışındaki tüm kulüpler federasyonun kıcını yalamaya dunden hazır. Dolayısıyla bu kuluplerin coğu taraftarıda aynı goruste olup, federasyona karsı tutumdan kacınacaklardır. Galatasaray taraftarının burada yanlız oldugunu dusunuyorum. Dunya tarihinde USA dışında halk eylemlerinin bir işe yaradığı pek az görülmüştür. O yüzden eylem yerine, tutum daha etkilidir. Eylem yap yap bir halt olmaz, sabırlı tutum zamanla pis kokmaya baslar. Galatasaray tek basına ne yapabilir ? Pek birsey yapamaz, ama elinden ne geliyorsa yapabilir.

Bana kalsa, butun maclara daire icinde ustu cizili mali suratlı tshirtlerle cıkarım. Her mac 20 dakika federasyon'a bağırırım. Digiturk'leri kesinlikle iade ederim (milyonlarca kisinin iade ettiğini dusunurseniz, iste gercek etkiyi bu yapar).. Ve genel olarak federasyona rahatsızlık verici ne varsa elimden geleni ardıma koymam. Telefonlar, maillar, protestolar, dolaylı iğnelemeler, herseyi yapmak lazım bu tur bir federasyona. Cunku, bunlar turk futbolunu 20 yıl geriletecek. Siz sezon icinde daha ne komedilerine şahit olacaksınız bu federasyonun, aklınıza bile gelmez.

Tamam bu düşünülebilir ama uzun vade de olur. Şuan bişeyler yapılmalı. Belki senin dediğini yaparsak iş işten geçmiş olur. Ha yine yapalım bu dediklerini. Ama acilen tepkimizi göstermemiz lazım. Yoksa bunlar demez mi, "nede olsa Galatasaray'lıların sesi çıkmıyo adam" diye.

Tamam bu düşünülebilir ama uzun vade de olur. Şuan bişeyler yapılmalı. Belki senin dediğini yaparsak iş işten geçmiş olur. Ha yine yapalım bu dediklerini. Ama acilen tepkimizi göstermemiz lazım. Yoksa bunlar demez mi, "nede olsa Galatasaray'lıların sesi çıkmıyo adam" diye.

ya şu an yapacak birşey yok ciddi olarak, protesto yuruyusleri falan bir ise yaramaz. tv'de gorunursun 2 dk okadar. mali ve federasyonun umrunda bile olmaz.. ligler baslıyor ceza meza yok simdilik.. ancak su iddianame cıktıktan sonra, ne halt yiyecekler onu cok merak ediyorum. çalıntı olduğu ıspatlanmış 3 puanlarla CL'ye katılan fener ne olacak cok merak ediyorum.

Eğer ki UEFA'dan olası bi men durumun da ne olacak? Tüm türk takımlarına men olursa hepsinin allah cezasını versin. Aslında tüm takımlarımıza vermezler heralde bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba? diyelim ki CL'de iken düşme kararı alındı bu durum da fenerin men edilmesi gerekmez mi?

Eğer ki UEFA'dan olası bi men durumun da ne olacak? Tüm türk takımlarına men olursa hepsinin allah cezasını versin. Aslında tüm takımlarımıza vermezler heralde bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba? diyelim ki CL'de iken düşme kararı alındı bu durum da fenerin men edilmesi gerekmez mi?

Sadece adı geçen kulüpler men edilir diye duymuştum.

Sanırım en mantıklısı fedarasyon binasının önüne siyah çelenk pankartlar falan bırakmak lazım kalabalık bir grupla.Önce yürüyüş en sonda bu dediğim şey.Şöyle anlamlı pankartlar falan hazırlanır.Onun dışında stadımızda belirli tepkileri veririz kulübe ceza gelmeden tepkimizi bir şekilde gösteririz zaten.

bence eylem veya kulüp yönetiminden gelen bir tepki işe yarar

daha önce bu etik kurul falan da kurulmayacaktı

bir ortalığı koklayalım dediler

bizim yönetimden sert açıklama gelince hemen delilleri isteyip kurula verdiler

bunlar nabzı ölçüp ona göre şerbet veriyo şuana kadar

eğer gerekli tepki gösterilmezse iddianame açıklanınca "mahkemenin sonucunu bekleyeceğiz" diyebilirler

ama tepki alırlarsa karar vermek zorunda kalırlar

eylem olarak da tabut fikri fena değil

tffnin sitesiyle ilgili bişeyler yapılabilir

anasayfasına resim atılabilir

yani fazla açık konuşmuyorum suç mu yasak mı bu bilmiyorum :D

Şu gönderdiğimia mailleri gazetelere falan da gönderelim, yapılacak 1-2 haber bile sesimizi duyurur.

Başta İstanbulun 2 caddesi Bağdat ve İstiklal Cd.leri olmak üzere, tüm şehirlerdeki Galatasaraylılar örgütlenip şehirlerinin en işlek cd. lerinde Ellerinde dövizler ve fenerasyon aleyhine sloganlarla temiz futbol yürüyüşü yapmalı, fenerasyon başkanı ruh ve fener hastası MAA yı derhal istifaya zorlamalıdır. Bunun dışında her Galatasaraylı bireysel olarak UEFA ve Fifanın ilgili birimlerine Faks ve Mail yoluyla ulaşıp bu kurumları gerekiyorsa kilitlenme noktasına getirmelidir. Ayrıca Kulüp yönetimine toplu olarak baskı yapmalı ve Galatasarayın haklarını savunmaları talebinde bulunmalıyız. Bir iftira ile, elinde hiçbir kanıt belge bulunmayan üstelik ozaman suç sayılmayan, üstelikte zaman aşımına uğramış bir konuda gerekirse Galatasarayın kupasını alırız diyen şerefsize, feneri kurtarmak için bir taraflarını yırtmasını hesabını soramaz, sorduramazsak yuh olsun bizim Galatasaylılığımıza bir dahada maç filan izlemeyelim.

Gazetelere başsağlığı ilanı verelim. 15.08.2011 günü Türk Futbolunun ölmüş olduğu haberini üzüntüyle öğrendik. Tüm futbolseverlerin başı sağolsun gibisinden. Bütün gazetelere vermek lazım. Tam sayfa. Federasyonun önüne tabut koymak biraz mafyavari olur siyah çelenk koyalım :D:D

Üst Alt