Sosyal Medya ve Ekşi Sözlük'e Düzenleme Getirilmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sosyal Medya ve Ekşi Sözlük'e Düzenleme Getirilmesi

Km2AOFWhFE8kJ3o6-637316135857995655.jpg

Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıdır.

RTE: "Sosyal medyaya ben hiç olumlu bakmıyorum. Meclis'in açılmasıyla birlikte sosyal medyaya yönelik bir çalışma yapılması gereğine inanıyorum. Bunlar salim akılların veya aklı selimlerin hedefini saptırtıyor."

RTE: "Amerika'da bir Twitter olayı nelere vesile oldu. Türkiye'de senin ofisin yok, görevlendirdiğin elemanın yok. Öyleyse bunlara bunun bedelini ödetmemiz lazım. Ofisini açacaksın, vergini ödeyeceksin, açmadığın takdirde bedelini ödeyeceksin."

RTE: "Gerçek dışı bilgi ve haberlerle leke sürmeye çalışıyorlar. Bu yıkıcı faaliyetleri yapanlara bakıyor ve hiç şaşırmıyoruz. Hiç şaşırmadığımız gibi 'Bir bedeli olsun artık' diyoruz."

RTE: "Hiçbir dijital mecra, hukuktan azade değildir. Onlar da bedelini ödeyecektir. Bu platformda, yalan haber, ırkçılık, terör çağrılarının yatağı olmuş vaziyette. İtibar suikastı ne ararsan bunlarda var. Yalan tezgahı gibi çalışıyorlar. Adı üstünde Ekşi Sözlük, bayağı ekşi.' dedi."

Yalan haberlere karşı bence de bir düzenleme getirilmeli. Her gün twitterda aşı karşıtlarını okumaktan beynim yanıyor

Yalan haberlere karşı ilk tedbiri susmakla alabilir.
Örneğin tiwitterin Türkiyede ofisi yok vergi vereceksin ofis açacaksın sözü yalan haberdir.

Meclis'e getirilecek yasal düzenleme ile sosyal medya üzerinden bir kişiye hakaret edilmesi durumunda şüphelinin 'üç aydan 2 yıla kadar' hapisle yargılanması, "yalan haber yayan ve yapanların" da 1 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması öngörülüyor.

Üst Alt