1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı - Sayfa 198 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı

Sey etmek gibi olmasin da ben gecen sene Umraniye Gazisehir macini izlemeye gitmistim yeni stadyuma her yer bombostu. Konustugum Antepliler de bu takim bizim takimimiz degil bizim takimimiz Antepspor diyordu. Zaten eski stadin yeri falan da cok guzel. Ben bu Gazisehir'e alisamadim belediye takimlari sevimsiz oluyor
Hocam şöyle kısaca anlatmaya çalışayım.

Gaziantepsporu bu hale getiren Kızıl yönetimi, kongre üyelerini Mardinli, Suruçlu doldurup kulübü ele geçirdiler. Sonra da küme düşürdüler. Şehrin valisi, belediye başkanı ve iş adamları yönetime talip oldu ama Kızıl takımı bırakmadı. Fetöden hapis de yattı bir süre zaten. Sonra takımı bıraktı ve Gaziantepsporun şu anki hali ortada.

Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birisi Gaziantep biliyorsunuz. Gaziantep BŞB is ile devam edilebilirdi ama yukarıdaki durumdan ötürü Gazişehir Gaziantep Futbol Klübü olarak devam edilmesi en doğrusuydu çünkü şehrin takımı bu takım. Buna bizi mecbur bıraktılar yani demek istediğim o.

Gazişehiri ilk başta bu durumları bilmeyen küçük bir kitle sahiplenemedi ama şu anda Gaziantep'in tek takımı Gazişehirdir. Gaziantepspor amatöre düşüp kapanınca ismimizi de düzelteceğiz.

Maç için Hatay favori ama final de herşey olabilir diye umutluyuz.

İstanbul da finalin oynanması da çok yanlış bir tercih. Konya, Sivas, Kayseri gibi çevre illerde olsaydı herkes arabasına atlayıp gidecekti. Hatay içinde bizim içinde yanlış bir tercih ama vardır bi bildikleri demek istiyorum ama sanmıyorum malum kafalarını biliyoruz.

Hayırlısı

daha çok var elbette ama seneye çok acayip yarış olacak gibi.

Şampiyonluğa aday çok..

Bursaspor: Acil lige dönmesi lazım. Transfer yasağını aşarlarsa zaten her oyuncunun ve hocanın gelmek istediği yer. Yasak olmazsa en büyük aday bence.
Erzurumspor: Düşseler bile belediye takımı olduğundan borcu pek yok. Yarışta olurlar.
Akhisar: Belediye ile kulüp arasında sorun var. Borcu pek yok ama bakalım bu sıkıntı aşılacak mı? Onu hallederlerse adaylardan biri.
Eskişehir: Yeni bir başkan geldi. Transfer yasağı sorunları bitti gibi. Baya gençte çıkardılar. Bence adaylardan biri.
Hatay: Sezonun flaş takımı. İlhan palut devam ederse, yeni statla beraber onlarda adaylardan.
Karagümrük: Süleyman Hurma var başta. Ciddi paralar harcıyorlar. Mutlaka zorlarlar üst ligi.
Altay: Stadlarının durumu ne, bilmiyorum ama iddialı bir kadro kuracaklar. Sait hoca bu ligin iyi isimlerinden.
ADS: Başkan bütçeyi düşürmeyeceğiz dedi. Menajerle bu kadar yakın olmayıp, akılcı olurlarsa iddialı olurlar.
Altınordu: Bir türlü başaramasalar bile her zaman zirveyi zorluyorlar. Bunu sürdürecekler.
Giresun: Bu sene ciddi bir atılım bekliyorum.

10 takım saydım. Bu takımlar dışında sürprizler de çıkabilir elbette. Balıkesirspor'un ciddi sorunları var. Bu gidişle önümüzdeki sezonun fasulyesi onlar olacak. Her sene 1-2 tane böyle takım oluyor malesef.

D73-NNSXUAE03Z0

daha çok var elbette ama seneye çok acayip yarış olacak gibi.

Şampiyonluğa aday çok..

Bursaspor: Acil lige dönmesi lazım. Transfer yasağını aşarlarsa zaten her oyuncunun ve hocanın gelmek istediği yer. Yasak olmazsa en büyük aday bence.
Erzurumspor: Düşseler bile belediye takımı olduğundan borcu pek yok. Yarışta olurlar.
Akhisar: Belediye ile kulüp arasında sorun var. Borcu pek yok ama bakalım bu sıkıntı aşılacak mı? Onu hallederlerse adaylardan biri.
Eskişehir: Yeni bir başkan geldi. Transfer yasağı sorunları bitti gibi. Baya gençte çıkardılar. Bence adaylardan biri.
Hatay: Sezonun flaş takımı. İlhan palut devam ederse, yeni statla beraber onlarda adaylardan.
Karagümrük: Süleyman Hurma var başta. Ciddi paralar harcıyorlar. Mutlaka zorlarlar üst ligi.
Altay: Stadlarının durumu ne, bilmiyorum ama iddialı bir kadro kuracaklar. Sait hoca bu ligin iyi isimlerinden.
ADS: Başkan bütçeyi düşürmeyeceğiz dedi. Menajerle bu kadar yakın olmayıp, akılcı olurlarsa iddialı olurlar.
Altınordu: Bir türlü başaramasalar bile her zaman zirveyi zorluyorlar. Bunu sürdürecekler.
Giresun: Bu sene ciddi bir atılım bekliyorum.

10 takım saydım. Bu takımlar dışında sürprizler de çıkabilir elbette. Balıkesirspor'un ciddi sorunları var. Bu gidişle önümüzdeki sezonun fasulyesi onlar olacak. Her sene 1-2 tane böyle takım oluyor malesef.

Hatay, Adana, Bolu, Giresun, Eskisehir, Balikesir, Bursa ve Erzurum gibi il takimlari gelirse daha güzel olur. Düsenler mecburen sifirdan kadro kurmak zorunda, gidecek yabancilar ve fesih maddesi olan yerlilerden sonra.

Balikesir'in finansal durumu cok kötü oldugu icin yüksek ihtimalle küme düser. Giresun'da 17 oyuncunun sözlesmesi bitiyor. Her sene sifirdan kadro kurmaktan bikmadilar. Hatay'da ise 12 oyuncunun sözlesmesi bitiyor. Mecburen kadroyu olabildigince korumalari ve üste takviye yapmalari lazim. Sözlesme süreleri olarak iki Adana ekibi iyi durumda görünüyor. Sifirdan kadro kurmalarina gerek yok. 4-5 adam serbest kaliyor sadece.

Kurulacak kadro, bütce, hoca ve istikrar denkleminden basarili cikan kulüpler 1 adim önde. Sadece 4 hoca sezona baslayip ayni takimda bitirebilmis.

Büyüksehir takimlarinin Tff 1.Lig'de sürünmesi bana garip geliyor nedense. O kadar potansiyel taraftar destegi varken stadyumlari bile dolduramiyorlar.

Hatay hic Süper Lig'e cikmamis, Adana Demir 95'ten sonra cikamamis, Bolu 92'den sonra yok. Giresun 77'den sonra yok. Felaket. Balikesir 76'dan sonra bir kez cikti onda da hemen düstü. Hic bir sezon tutunamamislar.

Üst Alt