Spor Yazarlarından Alanyaspor Maçı Yorumları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Spor Yazarlarından Alanyaspor Maçı Yorumları

5860a52dc03c0e334853496a.jpg

HAKAN ÜNSAL - HÜRRİYET

İlk yarıdaki görüntü, Galatasaray’ın biraz zorlayınca golü bulacağı bir senaryonun parçasıydı. İyi de, niye biraz zorlayıp, lazım olunca golü bulma stresine girerler ki. Baştan temponu yapar, baskını kurar ve sonucu aldıktan sonra oyunun hikayesini istediğin gibi yazarsın. İkinci yarının ilk 10 dakikasındaki gibi tempo ve golleri bulup sonrasında oyunu istediği şekle çevirmesi gibi. Ama, savunmanın yapacağı sürprize her zaman hazırlıklı olmak lazım tabi.. İkinci yarının başında gelen gol, rahatlık ve moral olarak yansıdı ve Sneijder’in gecesi oldu.

KANAT ATKAYA - HÜRRİYET

İlk gol gelene kadar sahada saç baş yoldurtan ‘tanımlanamayan pas hataları’, ’konsantrasyon problemi’, ‘tesadüfen veya kaza sonucu yakaladığı pozisyonları eline ayağına dolaştıran hücum’, ‘yan toplarda helva gibi dağılan defans’ gibi klasik dramların faturası tribün tarafından Sabri’ye kesiliyordu ki; Sneijder maçı çevirdi, Sabri’yi ve takımın tamamını kurtardı. Buraya gelmişken... Sabri’nin günah keçisi ilan edilip durmasından artık gına geldi. Zorla, hileyle, desiseyle oynatmıyor herhalde kendini Sabri. Onu suçlamak manasız; illa birini suçlamak istiyorsanız ‘asırlardır’ yerine adam koyamayan yönetimleri suçlayın.

ERMAN TOROĞLU - SABAH

Riekerink, okul takımı antrenörüymüş...Öteki Hollanda'dan gelmiş... Diğer ikisi milli takımı çalıştırmış... Hepsi hikaye! Bir orta oyunu oynanıyor, sonunu ben de merak ediyorum! Şimdi bana şunu söyleyebilirsiniz: Bruma'nın atılma pozisyonunu niye bu kadar abartıyorsun! Alın bakalım Bruma'yı Galatasaray takımından, ne olur? Sanane, hakem olarak Bruma'yı kurtarmaya kalkıyorsun! Sen önce kendini kurtar. Bu hakem Türkiye'deki eyyamcılardan bir tanesi zaten. Kapasitesi bu kadar. Bu ve bunun gibi hakemler yüzünden zaten teknolojik hakemlik gelecek.

LEVENT TÜZEMEN - SABAH

Sneijder'in "Tek adamlık" şovunda en büyük yardımcısı partneri De Jong oldu. Hollandalı Pitbull sahanın her yerine basarken, rakipten fazlasıyla top çaldı, ikili mücadeleleri kaybetmedi ve en önemlisi Snejder'in "Al gol at" şeklinde yaptığı ortaya mükemmel bir kafa vuruşu yapıp golle tanıştı. Hollandalılar'ın dışında Bruma ve Yasin kanatlardan etkili bindirmeler yaptı. Bruma'nın gol için gösterdiği istek ve coşku final vuruşlarındaki beceriksizliğe takıldı. Gol krizini çözen Eren yine final toplarına dokunmak için doğru algı gösteremedi. Ama Eren çalışkanlığıyla ve önde duvar olma isteğiyle göz doldurdu. Eğer İzlandalı Sigthorsson dönemeyecekse yönetim golcü transferini yapmalı. Eren başka golcü olmadığı için sezon başı verimliliğinde değil.

OĞUZ DİZER - FANATİK

Galatasaray 9. golü de kafa marifetiyle yediği an düşündüm, iyi ki devre arası geldi. Sarı-Kırmızılı yönetim Sabri, Semih, Hakan, Selçuk, Eren ve tüm diğer sakatlarına kurşun döktürüp, nefesi kuvvetli bir Of’li hocaya da okutmalı. Başka çare yok! Bu takımda nazar var, kem göz var. Avrupa fatihine karşı muazzam bir düşmanlık ve darbe hevesi de zaten var. Olmasa kafadan bu sayıda, gol yenmez valla. ‘Headball’ mı oynuyoruz, ‘football’ mu Riekerink hocam? Sonra bu arkadaşlar senin yönetimin mi, düşmanın mı ? Çözemedim inan! ‘Galatasaray çok gol yedi’ diyenlere, soramıyorlar ‘ötekiler hiç mi yemedi?’

Spor Yazarlarından Alanyaspor Maçı Yorumları

Üst Alt