Sporun Zirvesinde Burak Var | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sporun Zirvesinde Burak Var

4201213.jpg

Galatasaraylı yıldız Burak Yılmaz, 2012 yılının en popüler sporcu listesinin zirvesinde yeraldı.

Haberin Devami GSC Portal'da

Cevap: Sporun Zirvesinde Burak Var

‎1.BÖLÜM | Futbolcumuz Burak Yılmaz, SABAH Gazetesine açıklamalarda bulundu.

SORU: Dört büyük takımda Şampiyonlar Ligi'nde oynadın; sadece Galatasaray'da gol attın. Hatta krallıkta idialısın. Bunu nasıl yorumluyorsun?

BURAK: Fatih Hocamız'ın katkıları da bende çok büyük. Beni daha 2.Lig'de oynadığım günlerde A Milli Takım'a çağırıp oynatan da kendisiydi.

SORU: Şampiyonlar Ligi'nde Gol Krallığı iddiası, Ronaldo ve Messi ile yarışmak nasıl bir duygu?

BURAK: Benim hedefimde gol kralı olmak yok, takımımın başarılı olması var.

BURAK: Açıkçası, Messi ve Ronaldo dünyanın en iyi futbolcuları. Onlarla yarışmak güzel ve onur verici ama onlarla da aşık atacak değilim.

SORU: Yakın zamana kadar 'Kafa golü yok' diye eleştiriliyordun. Ama Şampiyonlar Ligi'nde 6 golünün dördü kafayla... Nasıl oldu bu?

BURAK: İnsanlar nedense beni bir türlü kabullenmiyor. Kabullenmek istemedikleri için de 'Yok, kafayla gol atamıyor.

BURAK: Yok, ofsaytta kalıyor. Yok, kendini yere atıyor. Yok, hakemle devamlı konuşuyor' diye hep eleştiri yapıyorlar.

BURAK: UEFA'da en iyi oyuncu seçilmemi bile konuşmak istemiyorlar.Bunun nedenini bilmiyorum, belki Galatasaray'a gelişim olabilir.

Koyulaştırdığım yer benimde dikkatimi çekti.Ne spor programın da nede bu forum da fazla konuşulmadı.Bence gurur verici bir şey.Hem Burak için hemde Galatasaray adına.

Üst Alt