Star Wars VIII: The Last Jedi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Star Wars VIII: The Last Jedi

C23vIOMWEAAAga1.jpg

Star Wars hayranlarının merakla beklediği serinin son filminin ismi açıklandı.

Star Wars'un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda filmin ismi "The Last Jedi" olarak duyuruldu.

Serinin yeni filminde yönetmenlik koltuğunda Rian Johnson oturacak. Bir önceki film olan ve dünya çapında 2 milyar dolardan fazla gişe yapan "The Force Awakens"ın yönetmeni J.J. Abrams, serinin yapımcılığına devam ediyor. Filmin hikayesinin, "The Force Awakens"ın bıraktığı yerden devam etmesi ve orjinal üçlemenin unutulmaz ana karakteri Luke Skywalker'ın beyazperdeye dönüşünü gerçekleştirmesi bekleniyor.

Filmde Mark Hamill, Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega gibi isimler rol alırken, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, Star Wars evreninin prensesi Leia Organa rolündeki Carrie Fisher da son kez beyazperdede yer bulacak.

"The Last Jedi"ın 15 Aralık 2017'de vizyona girmesi planlanıyor.

ulan biraz da jedi izlesek... Disney iyicene icine sicti olayin. Star Wars dünyasinda okadar öykü vardi hem gecmis bin yillari, hemde gelecegi konu alan. Order 69´dan sonra tüm Jedi´ler ölmüyordu. Darth Vader gezegen gezegen Jedi avina cikiyordu. Bir tanesinde 10-12 Jedi birden tespit edip, ordusu ile saldiriyordu. Zor gecen o muharebede, kil payi Vader ve Trooperleri galip geliyor, bunun üzerine Imperator Galaxy´de "vader tek basina hic kasmadan 50 Jedi öldürdü, diye propaganda yapiyordu. Sonuc ? Firari Jedi´ler artik tespit edilme korkusundan toplanmiyor, ve yeni Jediler yetistirmek icin Galaxy´nin uc noktalarina dagliyorlardi...

Imparatorluk dagildiktan Luke yeniden Jedi Councili kuruyordu, ve o firari Jedi ve yetistirdikleri ögrenciler yeniden dönüp, o Council´e katiliyorlardi. Ve bunun ile birlikte bin bir tane macera cikiyordu ortaya kaleme dökülen...

Burada hazir binlerce sayfa story, ve cizilmis universeler varken, bunlari elinin tersi ile itmek bunlar efsanedir, story e dahil degildir demek hainliktir. Insanlar binlerce sayfayi bosuna mi okudu ? Illaki hepsini al demiyoruz, ama birazcik esinlen oradan... Hazir bir fundament varken, sen fundamenti sifir bir film yapiorsun.

Sonuc ?

Orjinalligi nerdeyse sifir olan, gücünü tamamen eski filimlerden alan, zorlayarak synchron bir story e tabi tutulmus 7. bir Star Wars filmi.

Ve yine Han Solo, Bountyhounter felan filimler... Iyi güzelde... Baba ben Yoda, Windu, yada eski Republic´in filimlerini istiyorum. Darth Malak´lar, Revan´lar, ulan ne storyler var, nefesiniz dügümlenerek izlersiniz. Hic spoiler yemeden bir Revan´in hikayesini okuyun.

Sta Wars Dünyasi cok kapsamli, ve bizim vizyonda izledigimiz sadece bir kar tanesi. Kullanilmayan cok büyük potansiyal var.

ulan biraz da jedi izlesek... Disney iyicene icine sicti olayin. Star Wars dünyasinda okadar öykü vardi hem gecmis bin yillari, hemde gelecegi konu alan. Order 69´dan sonra tüm Jedi´ler ölmüyordu. Darth Vader gezegen gezegen Jedi avina cikiyordu. Bir tanesinde 10-12 Jedi birden tespit edip, ordusu ile saldiriyordu. Zor gecen o muharebede, kil payi Vader ve Trooperleri galip geliyor, bunun üzerine Imperator Galaxy´de "vader tek basina hic kasmadan 50 Jedi öldürdü, diye propaganda yapiyordu. Sonuc ? Firari Jedi´ler artik tespit edilme korkusundan toplanmiyor, ve yeni Jediler yetistirmek icin Galaxy´nin uc noktalarina dagliyorlardi...

Imparatorluk dagildiktan Luke yeniden Jedi Councili kuruyordu, ve o firari Jedi ve yetistirdikleri ögrenciler yeniden dönüp, o Council´e katiliyorlardi. Ve bunun ile birlikte bin bir tane macera cikiyordu ortaya kaleme dökülen...

Burada hazir binlerce sayfa story, ve cizilmis universeler varken, bunlari elinin tersi ile itmek bunlar efsanedir, story e dahil degildir demek hainliktir. Insanlar binlerce sayfayi bosuna mi okudu ? Illaki hepsini al demiyoruz, ama birazcik esinlen oradan... Hazir bir fundament varken, sen fundamenti sifir bir film yapiorsun.

Sonuc ?

Orjinalligi nerdeyse sifir olan, gücünü tamamen eski filimlerden alan, zorlayarak synchron bir story e tabi tutulmus 7. bir Star Wars filmi.

Ve yine Han Solo, Bountyhounter felan filimler... Iyi güzelde... Baba ben Yoda, Windu, yada eski Republic´in filimlerini istiyorum. Darth Malak´lar, Revan´lar, ulan ne storyler var, nefesiniz dügümlenerek izlersiniz. Hic spoiler yemeden bir Revan´in hikayesini okuyun.

Sta Wars Dünyasi cok kapsamli, ve bizim vizyonda izledigimiz sadece bir kar tanesi. Kullanilmayan cok büyük potansiyal var.

ara filmlerden biri yoda ile ilgili olacakmış.

Malak ve Revan'ın hikayesini anlatmaktan kaçıp tuhaf tuhaf işlere neden giriyorlar acaba.

Var olan tüm filmlerin hikayesinden çok daha iyi.

Politically correct olmak adına light side'a çamur atmak mı istemiyorlar nedir?

Dün evde arkadaşlar ile bir kere daha izledim cidden olmamış yav ikinci izleyişimde daha bir irrite oldum. Karakterler çok basit zerre derinliği ve ağırlığı yok, içine s.tılar iyice. İzleyici sayısı da ciddi azalmış sanırım, yarı yarıya fark vardı galiba öyle hatırlıyorum. (sinema) Yeni gelecek filmi sinemada izlemem.

Koskoca imparatorluk, adamlar gezegeni patlatabiliyor ama kıçı kırık bir mağaraya girmek için türlü türlü eziyetler çekiyorlar, Snoke bilmem kaç ışık yılı uzaktaki adamı yere serebiliyor, ortada bir şey yokken ikiye ayırılıp ölüyor falan tuhaf yani... Karakterlerin ağırlığı yok, koskoca first order daha bıyığı terlememiş bir zibidi supreme lider oluyor vs vs

Üst Alt