STBL 15/16 H:1 | Trabzonspor MP 58 - 80 Galatasaray Odeabank | MS - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STBL 15/16 H:1 | Trabzonspor MP 58 - 80 Galatasaray Odeabank | MS

Micov 18 sayı
Green 17 sayı
McCollum 15 sayı
Dorsey 10 sayı
Göksenin 7 sayı
Lasme 6 sayı
Sinan 5 sayı
Şafak 2 sayı

Bu baslangıcımızı sampiyon oldugumuz sezonun Antalya deplasmanına benzettim hayırlısı olsun inşAllah tekrar şampiyonluk yasarız.

İzzet hala çok savruk. Özgüvenini kazanmak için şut atmaktan çekinmiyor falan ama çok ciddi fundamental eksikleri var. Çok üzücü, o fizikle ikinci lig topçusu olacak.

Ege de fiziksel olarak gelişmiş gibi geldi sanki. Garbage time bile olsa reboundlara çıkarken sağlam çıktı ve o sürede 5 rebound yaptı. Ege ve Duşan'a ihtiyacımız olduğunda katkı vereceklerini düşünüyorum. Aynı şekilde Şafak da hazır bekliyor. Ama İzzet için en ufak bi umut ışığı bile yok maalesef :/

Geçen yılın yarı finalistini deplasmanda bu skorla yenmek büyük iş. İlk defa bu kadar heyecanlandıran bir basketbol takımımız var. Seyirciyle daha fazla coşabilir bu yüzden imkanı olanlar maçlara gitmeli.

Takım iyi,Biletler ucuz,passolig yok,salon merkezi bir yerde vs. gitmemek için bir sebep yok. Ortalama 6-7Bin kişiye oynayalım en azından.

McCollum= Maça girmedi, attığı 15 sayıya rağmen, uzun dışardan sokamadığı sürece en önemli etkinliği olan ikili oyundan kendi şutunu yaratma yada çembere gitme olayını gerçekleştiremedi.

Micov= Beklenen olarak baktığımızda beklentileri tam anlamıyla karşılayan %100 performansına en yakın isimdi, ondan ne isteniyorsa onu yaptı maçın adamıydı, eğer onun şutları olmasa iç-dış dengesi yakalanması çok zordu, maçı bitiren adam oldu.

Green= İyi maç oynadı ama Ataman'ın istediği gibi oynamadı, onun bu takımın sistemi için yapması gerek ilk şey dışardan şut sokmak ve McCollum'a perdeye çıkmak, bu durumda McCollum istediği birebiri yakalayacak uzun kalırsa boş şutu bulacak, sistem olarak bakmazsak günü değerlendirirsek maçın adamı.

Dorsey= Geldiği günden beri aynı şeyi söylüyorum tartışmasız Avrupa'nın en iyi yer kaplayan oyuncusu, muazzam bir ribauntçu ve savunmacı onun ve Göksenin girişiyle zaten maçın kaderi tamamı değişti, skoru benim için önemli değil, Dorsey tam olarak hazır olduğunda hücumda ekmeğini taştan çıkararak double-double görmeye devam edeceğiz.

Lasme= 5 numara oynarken dezavantajı var oda blok'u sürekli kovalaması onun ribaunt yükünün çekmesini engelliyor Dorsey'le değiştiklerinde yanında ribaund alan kısalar olaması şart(Göksenin- Schilb - Sinan) kısalar bu 3 isim olduğunda sorun çıkmaz, Lasme bildiğimiz Lasme her alanda katkı verecektir.

Sinan= Yıllanmış şarap, takım ihtiyaç duyduğunda at guarda toplasın takımı.

Schilb= Daha takıma giremedi, gerçi son 2 yılında bir özelliğini geliştirdi takım sadece ihtiyaç duyduğunda ön plana çıkıyor, eskisi gibi kaldır at Blake değil, Micov gibi oda takım ne isterse onu verecek bir oyuncu olacaktır zaman içinde.

İzzet= Ne işi var bu adamın ya, Ege'ye yazık.

Göksenin= Savunmayı kısalarda getiren isimdi, Dorsey içerde o her yerde rakip oyunculara Allah kolaylık versin, dış şutuna istikrar getirdiğinde çok değerli bir oyuncu.

Ege= Haksızlığın kralı yapılıyor İzzet yerine süre kesin verilmeli, 4 numaraya göre çok iyi bir ribauntçu, dış şutu var, orta mesafe var sadece şans verilmeli.

Dusan= bence çok mantıklı bir hamle oldu, duşan emniyet sibobu olarak gayet iyi bir isim.

Tüm Galatasaray forumlarında bakıyorum bu gökşenin yerden yere vuruluyordu. Eyvallah top sürmede falan sıkıntısı büyükde adamın atışlarında gelişme var.Hepsini geçtim sırf yakın ve sert savunması için bile takımda tutulur. Hani hem futbol hem baskette doğal olarak transfer yapanları işbilmezlikle suçluyoruz ama taraftarında bu konularda bu iş bilmez yöneticilerden aşağı kalır yanı yok.

wladimir micov- Oyun zekasıyla fark yaratıyor.

Joe dorsey- Sakat olmayan, moralli bir dorsey ligin en kaliteli 2,3 pivotundan biridir. İlk yarının en etkili oyuncularından.

Staphene Lasme-Micov gibi üst düzey oyun zekasına sahip. İlk yarıda fazla görünmesede çok yarar sağlayacaktır.

Caleb Gren- Kendisini çok fazla seyretmemiştim. Çok iyi sinyaller verdiğini düşünüyorum. Çok hareketli.

Sinan Güler- Her zamanki gibi...

Gökşenin- Beğendim. Savunması üst düzey..

Şafak edge- Benim için süpriz oldu. yararlı olacakdır.

blake Schilb- Hayal kırıklılığı yaratacak gibi. Elimizde Micov gibi birisi varken daha farklı tarzda bir oyuncu alınmalıydı.

Mccollumm- Daha iyi bekliyordum. Hala soru işareti...

Diğer yerli oyuncular kötü. Bunun bütçeylede alakası var. Koskoca Galatasaray isim sponsorluğu karşlığında 3 milyon euro para alıyor. Başımızdakilerin yatacak yeri yok.
Eğer bu takıma bu sene şampiyonluk mücadelesi veremezse sırf bu bütceden dolayı olacakdır. Çünkü kadroda çok üst düzey oyuncularda var çok yetersiz oyuncuda var. dİğer şampiyonluk adaylarında malesef böyle bir dengesizlik yok.

Üst Alt