Stefan Kuntz: "2 maçta 6 puan almalıyız dedik ve bunu da başardık" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stefan Kuntz: "2 maçta 6 puan almalıyız dedik ve bunu da başardık"

FEWP9wrWUA4TMD3

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde A Milli Takım deplasmanda Karadağ'ı 2-1 yendi. Maçın ardından teknik direktör Stefan Kuntz değerlendirmelerde bulundu.

Stefan Kuntz: "Taylan'ı oyuna alabilmeyi isterdim oyun akışı itibarıyla. İyi çalışıyordu. Mert de sarı kart cezalısı olmasa şüphe götürmez şekilde sahada olacaktı. İlk kez 11'de olan, ilk kez milli olan oyuncularımız vardı."

Stefan Kuntz: "2 maçta 6 puan almalıyız dedik ve bunu da başardık. Takım çok iyi mücadele etti. Onlar da Türk halkı da mutlu. Artık sıradaki play-off maçlarına hazırlanacağız."

Stefan Kuntz: "Öncelikle bir kurayı görelim. Dünya Kupası'nda, orada bahsedilen kadar güçlü ekiplerle oynayacağız. Önce onları saf dışı bırakmamız gerekiyor diye düşünüyorum."

Soru: "Aynı kıyafeti giyme sebebiniz, şans getirmesi için miydi?"

Stefan Kuntz: "Evet, biraz öyle." (Gülerek)

Stefan Kuntz: "Hakan'a, 'Seninle gurur duyuyorum, sahada çok iyi bir liderlik yaptın' dedim."

Stefan Kuntz: "Hollanda maçının sonucu nedeniyle kesinlikle üzgün değildim. Aslında daha sık görüşmeliyiz sizlerle, böylece benim de ne hissettiğimi, ne zaman üzüldüğümü ve ne zaman sevindiğimi, yüz ifadelerimi anlayabilirsiniz."

Stefan Kuntz: "Letonya maçında mutluluktan ağlamak demeyelim, bir baskının vücuttan çıkması sonucunda oluşan duygular diyelim... Geçen süreden sonra buna alıştım. Bugün sadece mutluydum, göz yaşı yoktu."

'Kutlama yapacak mısınız?' sorusu üzerine Stefan Kuntz: "Uçakta belki bir kutlama olabilir. Oyuncularımız hemen geri dönecekler, hafta sonunda da önemli bir derbi maç var Türkiye'de: Galatasaray-Fenerbahçe. Odak, oraya dönecektir."

Stefan Kuntz: "Büyükannemin söylediği bir söz vardır, 'Etki edemeyeceğiniz şeyler hakkında fazla düşünmemek lazım' şeklinde. Rakiplerimizin hepsi zorlu olacaktır. İlla bir yorum yapmam gerekirse, Portekiz veya İtalya deplasmanlarına gitmemeyi tercih ederim."

Stefan Kuntz: "Büyükannemin söylediği bir söz vardır, 'Etki edemeyeceğiniz şeyler hakkında fazla düşünmemek lazım' şeklinde. Rakiplerimizin hepsi zorlu olacaktır. İlla bir yorum yapmam gerekirse, Portekiz veya İtalya deplasmanlarına gitmemeyi tercih ederim."

'Kutlama yapacak mısınız?' sorusu üzerine Stefan Kuntz:

"Uçakta belki bir kutlama olabilir. Oyuncularımız hemen geri dönecekler, hafta sonunda da önemli bir derbi maç var Türkiye'de: Galatasaray-Fenerbahçe. Odak, oraya dönecektir."

Sonuclardan bagimsiz saha icine bakacak olursak oyunu okumasi cok iyi

Basit bir konu’ya deginecegim,karadag merkez den Mac boyunca hic gelemedi merkezi kullanacak gücleri yoktu

Kuntz Bunu gordu ve devre arasi 6 da oynayan ve ileri cikmayan berat’i oyundan aldi yerine 8 oynayan daha cok hucumu düsünen bir oyuncu olan orkun’u aldi

Üst Alt