Stefan Kuntz: "Bir an evvel B Ligi'ne çıkmak istiyoruz. Kekimizi yaptık, üzerine kreması ve çileği kaldı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stefan Kuntz: "Bir an evvel B Ligi'ne çıkmak istiyoruz. Kekimizi yaptık, üzerine kreması ve çileği kaldı"

1663765201037.png

Stefan Kuntz:

"Uluslar Ligi'nde tüm maçlarımızı kazandık ve gol yemedik. Burada yolunda gitmeyen bir durum var mı? Yanlış giden bir şey var mı?"

"Bir an evvel B Ligi'ne çıkmak istiyoruz. Kekimizi yaptık, üzerine kreması ve çileği kaldı."

"Salih Uçan ve Umut Bozok?"

"Kafamdaki düşünce, son kadroyla aynı şekilde devam etmekti. Sakatlık olmasaydı da aynı şekilde devam edecektik. Biz bir hikaye yazmaya başladık ve bunu şu anki oyuncularla yaptık. Bana göre doğru olan onlarla devam etmek."

"İnsanların farklı düşünceleri olabilir, herkesin beğendiği farklı teknik direktörler olabilir. İnsanların yorumlarına saygı duyuyorum çünkü her teknik direktör burada olmak ister."

"Oyuncularımız, Türk halkını temsil ettikleri için buraya çok mutlu geliyorlar. Benim bir katkım var mı? Oyunculara sormak lazım. Takım ruhumuz çok iyi, böyle devam etmek istiyoruz."

"Öncelikle ilk yıl için hepinize teşekkür ederim. İlk yılımızı tamamlamış bulunuyoruz. En iyi Alman-Türk ya da Türk-Alman olma yolunda ilerliyorum diye düşünüyorum."

"Yardımcılarımla birlikte Süper Lig'deki hiçbir maçı kaçırmadık. Emre Belözoğlu, Çağdaş Atan, Jorge Jesus, Ömer Erdoğan... Teknik direktörlerle görüştük ve onların da düşüncelerinin aynı olup olmadığını öğrenmek istedik."

"Benim için birinci öncelik, Uluslar Ligi'ni en iyi şekilde bitirmek. Burada olurum ya da olmam bilmiyorum ancak olur da EURO 2024'e elemelerle gidemezsek ikinci bir şans olarak Uluslar Ligi'ni cebimizde tutmamız gerekiyor."

"Uluslar Ligi bittikten sonra yeni hedeflerimizi daha net şekilde açıklayabilirim. Sizleri davet edip ilk yılımızın değerlendirmesini sizlere aktarmak istiyoruz."

"Tolga Ciğerci uzun boylu ve defansif yönü kuvvetli bir oyuncu. İsmail de Türkiye'nin potansiyele sahip genç oyuncularından biri. Kimin yerini kimle daha iyi dolduracağımızı düşünüyoruz kadroyu kurarken."

"Geleceğe doğru konuşmak gerekirse; 3 gün içinde 2 maçımız olacak. Kasım ayında yeni oyuncuları deneme imkanımız olacak. Güçlü rakiplere karşı oynayacağız. Birçok genç oyuncuyu da kadroya davet edip neler verebileceklerini göreceğiz."

“Kasım ayında oynanacak maçların öncesinde genç ve performansı iyi olan oyuncuları deneyebiliriz.”

"Orkun ve Serdar'ın maçta özel görevleri olacak."

Soru: "Çıkış yapıp Avrupa kulüplerine giden oyuncuların bunu devam ettirememesinin sebebi nedir?"

Kuntz:

"Herkes düşüş yaşayabilir; güçlü olanlar ayağa kalkar, güçsüz olanlar düşmeye devam eder."

Soru: Kaleci tercihleri ne yönde olacak?

Kuntz:

"İlk maçı birinci kalecimle, ikinci maçı ikinci kalecimle oynayacağım."

"Çekya ve İskoçya ile hazırlık mücadelesi için görüşmelerimiz sürüyor."

"Genç milli takım maçlarını da takip ediyoruz. Gürcistan ile bir maçı olacak gençlerimizin. Hamit Altıntop ile birlikte takip edeceğiz."

1663764970263.png

Ozan Kabak:

"Hocamız, grubumuz belli olduğu an tüm maçlarımızı gol yemeden kazanmamız gerektiğini bize söylemişti. Burada olmak gayet keyifli, inşallah alacağımız iyi sonuçlarla birlikte bu güzel hava devam eder."

"Almanya'da sezona güzel başladım. Bundesliga'ya uygun olduğum için adaptasyon sürecimi hızlı atlattım... Geçen seneki ve bu seneki Ozan arasında düşünce ve çalışma olarak bir fark yok. Daha düzenli ve daha tanıdığım bir lige geçtim. Etrafımda bana güvenen insanlar var. Milli Takım ile grubumuzda ilk 4 maçı kazanmıştık. Umuyorum maçlarımızı kazanıp, layık olmadığımız bu gruptan çıkarız. Bence bizim yerimiz burası değil."

Stefan Kuntz:

💬 "Tolga Ciğerci savunma olarak daha güçlü bir oyuncu. İsmail de Türkiye'nin potansiyele sahip genç oyuncularından biri. Kimin yerini kimle daha iyi dolduracağımızı düşünüyoruz kadroyu kurarken."

Stefan Kuntz:

💬 "Geleceğe doğru konuşmak gerekirse; 3 gün içinde 2 maçımız olacak. Kasım ayında yeni oyuncuları deneme imkanımız olacak. Güçlü rakiplere karşı oynayacağız. Birçok genç oyuncuyu da kadroya davet edip neler verebileceklerini göreceğiz."

Milli takıma haftanın karması mantığıyla yaklaşmamalarını olumlu buluyorum. Bir takım başka türlü yaratılmaz. Karma oyuncularla başarı gelmiyor.

Üst Alt