Stefan Kuntz'tan Açıklamalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
E_ush1hX0AMUHXl

Alman teknik direktör Stefan Kuntz, A Milli Takım ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Kuntz, ilk basın toplantısını gerçekleştirirken TFF Başkanı Nihat Özdemir, Kuntz için ''İnşallah Stefan Kuntz, Almanya için kayıp, Türkiye için ise bir kazanç olacaktır.'' dedi.

Stefan Kuntz, ''İlk söylemek istediğim şey Hamit Altıntop beni aradığında duyduğum gurur. Ünlü ve başarılı Türk teknik adamların ardından bu göreve geldiğim için gururluyum. Evime geri döndüm. Beşiktaş'ta inanılmaz 1 yıl geçirdim. Eşim hala 'Tek hatamız varsa, o da Türkiye'den erken ayrılmak' der.''

''Sergen Yalçın'ı kenarda teknik direktör olarak görünce kahkaha attım. Bu kadar başarılı olması karşısında sadece saygı duyuyorum. Rıza'yı, Metin'i, Şifo Mehmet'i hatırlıyorum. Recep ve Alpay'ı da hatırlıyorum. Alpay politikaya atılmış sanırım.''

"Sergen Yalçın hayatım boyunca oynadığım en iyi orta saha oyuncusuydu."

"Sergen ile ilgili olarak neden güldüğünü söyleyeyim. Sergen'in hocalık döneminde en üstün değerinin disiplin olduğunu duydum. Oysa oyunculuk döneminde Sergen disiplinle ilgisiz bir oyuncuydu."

"Kesinlikle Türkçe öğreneceğim. Zamanında Beşiktaş'ta oynarken kullandığım Türkçe kelimeleri de hatırlayacağım."

"Almanya U21 Takımı'nda benim asistanım, bilimsel konularda çok tecrübeliydi. O yaş grubu için uzmandı. Burada öyle bir şeye ihtiyacımız olmayacak. Onun yerine, anadili Türkçe olan bir antrenör tercih ederim."

"Ben burada başarılı bir teknik direktör olmak istemenin yanında aynı zamanda en Alman-Türk olmak istiyorum."

A Milli Takım TD Stefan Kuntz: "Sergen Yalçın hayatım boyunca oynadığım en iyi orta saha oyuncusuydu."

:red:

Varmi tercumanin her saniye birsey demedigi aciklamalari? Adam duyulmuyor bile. Bence belki Sergeni gördügümde kahkaha attim bile dememistir. Genelde boktan tercüme ediyorlar zaten.

Futbol bakımından genellikle Almanlar bizde çok başarılı olmuştur. Şuan dünya genelinde de Alman hocaların net bir başarısı söz konusu zaten. Bundesliga lig olarak bence İngiltere'den sonra ikinci büyük lig konumunda. Hatta bazı taktik varyasyonlar Premier ligin üzerindedir. Bu bakımdan ben Alman hoca getirilmesini çok olumlu buluyorum. Tabiki Kuntz özelinde bu nasıl olur orasını bilemiyorum.

MAR-LX1M cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

bu ülkede ciddi bir yerli teknik adam lobisi var. O yüzden 4 maçın sonrasında bakarız dememesi lazım

4 maç sonunda 3.sırada kalınırsa hiç vakit kaybetmeden kellesi alınır. En azından 2.olup mart ayındaki playofflara atmalı kendini

Üst Alt