Stipe Perica: "Futbolsever olarak Başakşehir'in puan kaybetmesini dilerdim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stipe Perica: "Futbolsever olarak Başakşehir'in puan kaybetmesini dilerdim"

Kasımpaşa'nın Hırvat forveti Stipe Perica, Süper Lig'deki izlenimleri ve kariyerine dair açıklamalarda bulundu.

turkiyedeki_stadyumlari_gorunce_sasirdim_1552379901_4276.jpg

Kasımpaşa'nın Hırvat forveti Stipe Perica, "Kendi fiziğimle benzerlik taşıyan ve gol atan oyuncuları izlemekten hoşlanıyorum. Daha önceleri Ruud Van Nistelrooy'u izlemekten keyif alırdım. Nistelrooy benim için bir idoldü" dedi.

Hırvatistan Ligi ekiplerinden Zadar'da forma giyerken Chelsea tarafından keşfedilen ve daha sonra kariyerine Serie A ekiplerinden Udinese'de devam eden Stipe Perica açıklamalarda bulundu.
Kasımpaşa'ya transfer olmadan önce Türk futbolunu takip ettiğini söyleyen Stipe Perica, "Birçok maç izledim ve birçok takımı da UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarından biliyordum. Türkiye'ye geldiğim zaman stadyumları görünce şaşırmıştım. Gerçekten çok güzel stadyumlar var. Buraya geldiğim için çok mutluyum" diye konuştu.

"MİLLİ TAKIMDA OYNAYABİLMEK HAYALLERİMDEN BİRİSİ"

Stipe Perica, Türkiye'ye transfer olduğu dönemde Beşiktaş'ta forma giyen vatandaşı Vida ile konuşmadığını sözlerine eklerken, "Buraya gelirken Vida ile konuşmadım ancak Vida'yı tanıyorum. Vida, Dinamo Zagreb forması giyerken karşılıklı oynamıştık. Milli takımda oynayabilmek benim gerçekleştirmek istediğim hayallerimden bir tanesi. Fakat bunu gerçekleştirebilmek için oynamaya, kendimi geliştirmeye devam etmem lazım. Bunları yapabildikten sonra da milli takımda oynamak istiyorum" diye konuştu.

"FUTBOLSEVER OLARAK BAŞAKŞEHİR'İN PUAN KAYBETMESİNİ DİLERDİM"

Süper Lig'deki şampiyonluk yarışıyla ilgili de konuşan 24 yaşındaki Hırvat forvet, "Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Bir futbol izleyicisi olarak yarışın son haftalara kadar gidebilmesi için Başakşehir'in puan kaybetmesini dilerdim. Çünkü; bu şekilde yarış daha enteresan olacaktır. Ancak bununla çok ilgilenmiyorum. Ben kendi takımım, Kasımpaşa'nın oralarda olmasını isterim. O yüzden tek ilgilendiğim şey takımımın olduğu konum ve gideceğimiz yol" ifadelerini kullandı.

"İDOLÜM RUUD VAN NİSTELROOY'DU"

Dünyada birçok forvet oyuncusunu takip ettiğini ifade eden Perica, "Kendi fiziğimle benzerlik taşıyan ve gol atan oyuncuları izlemekten hoşlanıyorum. Daha önceleri Ruud Van Nistelrooy'u izlemekten keyif alırdım. Benim için bir idoldü. İtalya'da da Luca Toni'nin neredeyse attığı bütün golleri izledim. Şimdi izlemekten zevk aldığım oyunculardan birisi de Higuain. Çünkü gole oldukça yakın bir oyuncu, Harry Kane ismini de söyleyebilirim" dedi.

DHA

Üst Alt