STSL 11/12 H:10 | Galatasaray 0-0 Mersin İY | Maç Sonucu - Sayfa 87 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:10 | Galatasaray 0-0 Mersin İY | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:10 | Galatasaray 0-0 Mersin İY | Maç Sonucu | 5 Kasım

Takimda bir sorun yok bence. Gercekten cok beceriksizdik. Pozisyon bulduk, baski yaptik, iyi futbol oynadik diye düsünüyorum. Yeni bir ekibiz. Inis cikislar cok normal. Ama bu oyunu oynadigimiz sürece sezon sonunda mutlu olacagimizi düsünüyorum.

Semih Kaya müthis oynadi gercekten. 2 puan kaybettik belki ama Semih´i kazandik. Öyle rahat, öyle basit ve yerinde oynuyor ki, gercekten gururlandim. Serdar Aziz Serdar Aziz diye cildiriyorduk, alin size Semih Kaya. Helal olsun Aslanim

valla kendimizi kandırmayalım bence. eksiklerimiz çok, herkes iyi oyundan ve girdiğimiz pozisyonlardan bahsediyor ama m.idmanyurdunun penaltı kaçırdığını ve zenci futbolcunun boş kalaye nasıl atamadığını da görmek lazım. bu pozisyonları verdiğimiz takımda mersin yani. fener,beşiktaş bursa değil. bence hiç iyi değiliz kendimizi kandırıyoruz. ha yeni bir takımız zamana ihtiyacımız olduğu bi gerçek, ama sadece zaman değil, kaliteli ayaklarımızın olmadığını da söylemek lazım

Hoca nın listesindeki son alternatif Riera ydı zaten . Kendisi de bunu birçok kez dile getirdi . Düşün bir teknik adam çıkıp basın mensuplarını şunu diyorsa ; Gece saat 1 de Ali bey beni Diarra için aradı diye , ben o yönetimi eleştiririm . Bir hoca liste verir sen alır veya alamazsın o listeden adamı . Mali tabloyu hoca mı düşünecek . Adam gibi adam olduğu için ben Galatasaray menfaatlerini düşünmeliyim diye olumsuz yanıt verdim diyor . Bu nasıl bir zihniyettir ben hala orada kaldım ve hocaya laf ettirmem kesinlikle . Sabri mevkisine düşündüğü adam Lass dı Fatih hocanın . 100 gram kıyma verip 3 kg köfte istemek yakışmaz bu taraftara da yönetime de . Hoca o mevkiye koşan adam koyuyor her zaman orta sahada ki direnci artırmak için . Servet , Zan gibi adamların kazma olmalarına kesinlikle karşı çıkmıyorum lakin verilen bütçede alternatif yaratmak adına hoca bir yerden kısmak zorundaydı tercihi de Gökhan oldu . Bir basın toplantısında şu cümlesi beni bitirdi hocanın ; Elimizdekilerle en iyisini yapmaya çalışıyoruz . Hoca herşeyden önce gerçek bir Galatasaray lı olduğu için buruk bir şekilde sitem ediyor . Çıkıp asıp keserek konuşmuyor . Malzeme bu arkadaş . Gönül istedi Ersan ı , Yiğit i , Diarra yı , Rosicky i , Podolski yi fakat alınamadı sonucunda da gelen Riera oldu . Reyes , Forlan ı , Fabiano alınamadı . Bülent Tulun transferi Elmander oynuyor o mevkide . Bir takım kesim Culio dan bahsediyor . Bu adam küçük takım topçusu , alternatif bile yaratamazdı bu takımda . İyi bir Gs de ; Stancu , Culio , zorlasan Pino sadece yedek olur . Hocanın kafasında büyük Galatasaray var fakat hesapta olmayan işler oldu . Arda gitti , transfer yapılamadı vs . Takım üstündeki ölü toprağını attı artık . Ne zamandır beri kazanmak isteyen bir takım izlemiyorduk . Kaybetse dahi bu takım mücadele ediyor , ismine yakışır davranıyor . Hoca bile sürekli beyinlere şunu empoze etmeye çalışıyor , bazı arkadaşlar nerede olduklarının farkına varmalı . Evet kesinlikle çok haklı . Sen Galatasaray da oynuyorsan , yüzde yüz değil yüzde iki yüz vereceksin . Dingonun ahırı değil Florya . Ne işi vardı Mustafa Sarp ın , Culio nun , Stancu nun , Pino nun , Barış ın bu takımda . Kemikleşmiş bir kadro yaratmaya çalışan hoca daha ne yapsın . Adam yitirilen , kaybedilen imajı kazandırmaya çalışıyor bu takıma teknik taktik harici mental olarak . Bazen top girmiyor bir türlü bugünde o günlerden biriydi .

En basit kaleci örneği . Santhics , Franco , Zapata , Ufuk maliyetleri Muslera kadar neredeyse . Verdin aldın bu adamı şimdi 10 sene kaleci almaya ihtiyaç duymayacaksın . Kemik kadrodan bir adam işte sana . Selçuk , Melo , Eboue var birde o kadar . Eee geri kalan mevkiler . Tıngır mıngır . Hakan iyi oynar ; vayyy efendim Hakan eski formuna dönüyor , Sabri iyi oynar vay Sabri reissin , Kazım iyi oynar kendini futbola versin . Kusura bakmayın da kadınların regl dönemi gibi bu adamlar . Ay başları tuttu mu rezilleri oynuyorlar . Bazı futbolculardan maç öncesinde gösterdiği iyi performansın ötesinde OVER bir performans beklersin yapamasa da eleştirmezsin çünkü adamın standart bir performansı vardır . Bazısından OVER beklemezsin , standart gününde olsun yeter dersin . Burası Galatasaray sa her adamın standartı olması lazım . Ben her maç öncesinde bugün acaba Riera nasıl oynar , Hakan bindirir mi , Sabri hata yapar mı iyi orta keser mi diye beklenti içine giriyorsam futbolun en basit gerekliliklerini yapacaklar diye , vay benim sinirlerimin haline . Para , Para , Para . Alırsan iyi adam böyle sorunlar teşkil etmezler sana saha içinde . Bugün Almanların en kötü elemanlarının bile bir standartı var . Nasıl kademe alacağını , nasıl çalışacağını , nereye koşacağını , şut atmasını vs. hepsini barındırıyor . Birazcık yetenekli olanları yıldız oluyor . Örnekleri de çok açık . Bir Mehmet Ekici , ne zaman nereye pas atacağını çalım atacağını biliyor . Standart bir adam çok iyi ve iyi arasında ama bir bakıyorsun Mesut a aynılarını yapıyor Mesut la alt yapı aynı çünkü tek farkı Mesut daha yaratıcı biraz da zeki . Sen kendi takımına baktığında ise daha Servet nasıl topa vuracağını bilmiyor , kademeyi bilmiyor . Muhammed i düşürdüğü o pozisyon sonrasında insanın sorgulaması bu futbol kafasını . Hoca da biliyor böyle bir hatanın yapılamayacağını . Tekrar diyorum böyle bir hata yapılamaz . 12 yaşında bir adamı koy oraya , yakın markaj alıyorsa ya o topa vurur ya da vurur başka çaresi yok , adamın arkasına saklanmaz . Bu Servet in de suçu değil . O kazmaya bu işin doğrusunu öğretmeyen futbol dahilerinin işi . Semih i izliyorsunuz , ilk toplara müdahale yapıyor . Gökten vahiy mi geldi yooo . Hoca istiyor o yapıyor . 30 yaşında ki bir adama bunu söyleyecekse hoca , bıraksın gitsin bu işleri o adam ama 20 yaşındaki söylüyor ve söylemeli . Bu iş Sabri orta da neden oynadı , Kazım ne yaparla olmuyor . Hoca sahadakini görüyor , kafasındaki uygulamaya çalışıyor elindeki malzemeye göre . Bunların üstüne kimse gelip hocaya laf söyleyemez kusura bakmayın arkadaşlar .

Çok güzel yazmışsın. Söylediklerinin birçoğu da çok doğru. Ama 2 yanlış bir doğru yapmaz. Bazı pinti yöneticiler Podolskiyi, Diarrayı alamadı diye sen sekiz maç Sabriyi orta sahada oynatırsan, yöneticilere tafra yapacağım derken takım yakılır mı diye sormazlar mı adama? O mevkide Beşiktaş maçı için riske edilmeyen Engin var, Ayhan var. Sabri ile Eboue'yi illa ilk 11'de oynatacağım diye kafaya koymuş ya hoca bi kere, gerekirse kaleye koyacak birini herhalde... Mücadeleci oyuncu istiyorsan o bölgeye, Ayhanı koyarsın oynar, nitekim ikinci yarı çatır çatır oynadı ve kendisini Mustafa Sarp ve Barış Özbek ile aynı kefeye koyanları da utandırdı. Daha önce 7 kez yaptığın hatayı 8. Kez yapma lüksü yok hocanın, bu kadar basit. Sabri'yi orta sahaya koyduğu her maçta, Sabri oyundan çıkana ya da mevkisi değiştirilene kadar takımın hücum gücü resmen felç oldu. Baros girdi kurtardı, Sercan girdi asist yaptı, hocanın bu anlamsız takıntısı çok göze batmadı.

Eğer maça 2. Yarıdaki 11 ile başkasa ve maç 0-0 bitse (ki büyük ihtimalle yenerdik) hiç kimsenin tepkisi olmazdı hocaya. ama Fatih Terim ne yazıkki takıntılı bir karaktere sahip, belki de kendine güvenmenin bir yan etkisi de denebilir buna. Ama gına getirmesin artık kendi yaptığını kendi eliyle bozmasın, kendi bacağına Riera ve Sabri kurşunlarını sıkmasın.

Ben Ünal Aysal'ın edindiği tecrübe ile, tecrübeli ama beceriksiz yöneticileri artık dinlemeyeceğini ve sağlam transferler yapacağını düşünüyorum. Sezon başında Drogbaya senelik 6 milyon Euro verilmez ama, stadı dolduracaksa, forma satışlarını patlatacaksa veririm o parayı diyen başkan sonra denen fikir değiştirdi? Büyük ihtimalle tecrübeli yöneticilere ayak uydurdu. Şimdi 30-35bin seyirciye oynayan takımımızın Her maç kaybettiği 20 bin kişilik hasılatı cebinden ödesin o yöneticiler... Taraftarı anlamayan yöneticiler yüzünden hem şampiyonluk şansımız azaldı, hem de para kaybettik.

O taraftar Drogba'yı, Podolski'yi ister ama maçın başından sonuna kadar Semih'i de ayakta alkışlar. Bir ya da iki yıldız yeterli zaten takıma. 20 milyon Euro harcamamak için 50 milyon Eurodan olmak hangi mantığa sığar? Fener küme düşünce, Beşiktaş zaten kötü diyip, nasılsa ucuz kadro ile şampiyon oluruz hesabına girmek aptallıktır, çünkü güçlü bir kadro ile bu durumda şampiyon olma ve şampiyonlar liginendirek katılma ihtimalin %80-90dır. Aynı ihtimal güçlü rakiplerin olduğu bir ligde çok daha azdır. Yani yaptığın yatırımın karşılığını alma ihtimalin nerdeyse kesin, ama sen o yatırımı yapmıyorsun... Diyecek birşey yok.

2 puan kaybettik. Bu önemli bir kayıp. Takım olarak genelde iyiydik ancak rakibi korkutacak amansız baskı kuramıyoruz. Semih adına işler iyi gidiyor. En azından bu tür kazanımlarımız var. Elmander çalıştığının karşılığını alamadı. Çabası taktire şayan.

Maçtaydım. Zevkli bir maç oldu ancak maalesef golü bulamadık. Stadımız mükemmel yalnız, enfes bir ambians var. Rakip penaltı kullanırken uğultudan kulaklarım hasar gördü bildiğin. İstanbul'da olsam kesin kombine alırdım.

Bildiğin kanatsız Boeing gibi bir takımımız var.Herkes elinden geleni yapıyor ama kanatda oynayan adamlar o kadar statikki,forvete top taşıyamıyoruz adeta.Ortadan aksiyon yapacak kadar yaratıcı bir oyuncumuzda yok maalesef.Bu iyi niyetin taçlanabilmesi için kanatlara mutlaka seri,teknik ve zeki bir oyuncu ile yine atletik ve süratli bir Türk oyuncu daha alınmak zorunda.

Ayrıca son olarak gidişini hiç sinyal vermeden aniden yapan Arda Turan'a da teesüflerimi sunuyorum.Büyük kaptan olamadın hiç değilse normal bir Galatasaray taraftarının göstermesi gereken fedakarlığı gösterebilseydin.Sene başı kamptan önce gitsen sana kimse bir şey demezdi ama şimdi bizi kanadı kırık bırakıp gittin.

ikinci yarı mersin o direnci nasıl gösterebildi hayretler içersindeyim.

bugün gelseler karşımıza herhaldi 60 veya 70 ten sonra yürüyecek halleri bile kalmaz

Üst Alt