STSL 12/13 H:10 | İstanbul B.Ş.B 1-3 Galatasaray | Maç Sonucu | 2 Kasım - Sayfa 67 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:10 | İstanbul B.Ş.B 1-3 Galatasaray | Maç Sonucu | 2 Kasım

Cevap: STSL 12/13 H:10 | İstanbul B.Ş.B 1-3 Galatasaray | Maç Sonucu | 2 Kasım

bizim seneye yapicagimiz is yada yapmamiz gereken is cok belli

1: semihin yanina first classa yakin stoper. Öyle biri alinmali ki, garanti olmali yeri ilk 11 de, yaninda semih dany, hangisi iyi ise o oynamali.

2: forvete golcu adam almak lazim cl icin, huntelaar olur bence. Baros ve elmandere yol verilmeli. Burak ve umuttan hangisi iyi ise, o oynar huntelarin yaninda.

3: melonun yerine cift yönlü orta saha, seneye 6 yabanci oynatabiliyor muyuz, tam bilmiyorum ama oynatamiyorsak bu adam yerli olmak zorunda sanki.

4: sag aciga hamitin oynadigi yere yada hamite güveniyorum, amrabata güvenmiyorum diyorsan sol aciga top süren, top ayagina yapisan cabuk, teknik biri alinmali.

4 transferle clde is yapicak takim oluruz seneye bence.

ha unutmusum, birde sol bek lazim, kahretsin.

bizim seneye yapicagimiz is yada yapmamiz gereken is cok belli

1: semihin yanina first classa yakin stoper. Öyle biri alinmali ki, garanti olmali yeri ilk 11 de, yaninda semih dany, hangisi iyi ise o oynamali.

2: forvete golcu adam almak lazim cl icin, huntelaar olur bence. Baros ve elmandere yol verilmeli. Burak ve umuttan hangisi iyi ise, o oynar huntelarin yaninda.

3: melonun yerine cift yönlü orta saha, seneye 6 yabanci oynatabiliyor muyuz, tam bilmiyorum ama oynatamiyorsak bu adam yerli olmak zorunda sanki.

4: sag aciga hamitin oynadigi yere yada hamite güveniyorum, amrabata güvenmiyorum diyorsan sol aciga top süren, top ayagina yapisan cabuk, teknik biri alinmali.

4 transferle clde is yapicak takim oluruz seneye bence.

ha unutmusum, birde sol bek lazim, kahretsin.

Geçen sezon da aynı şeyleri söylüyorduk;

- iyi bir stoper,

- iyi bir golcü,

- iki kanat oyuncusu,

- sol bek.

Bir tek Melo yanılttı, o da geçen sezonki performansından çok uzak olduğu için. Ama ben bir de iyi bir yedek ön libero alınmasını istiyordum.

Demek ki Umut, Burak dışında bu seneki transfer politikamız çok iyi değildi.

Tek isteğim oyuncuların artık form tutması ve bu tabloyu tersine çevirmeleri.

Bir de takım sanki Amrabat'ı sahiplenmiyor gibi geliyor bana.

Öyle böyle bir galibiyet serisi gerekiyordu, Cluj macini da kazanirsak iyice cikisa geceriz.

ılac gıbı galıbıyet akııllı oynadık hocanın dedıgı gıbı ekonomık oynadı takım burak umut yıne kapagı taktı golcu sorunu var dıyen ezık medyaya takım 25 gole cıkmıs golcu sorunu var denıyor ılgınc..

golcu sorunu yok daha ıyısını bulursan al getır oynat yoksa su an turkıyenın en ıyı hucum hattı bızde zaten sahada bellı oluyor...

selcuk ınanın olaya gırmesı takımı tamamen degıstırecek 2 mactır selcuk dumende daha korkmaya gerek yok kaptan sazı elıne aldı..

crısı bende begendım bu mac sanırım hoca crısle devam eder bı sure..

yektayı hemen asmaya gerek yok adam bayadır oynamıyor zamanla takıma gırecektr.

ılac gıbı galıbıyet akııllı oynadık hocanın dedıgı gıbı ekonomık oynadı takım burak umut yıne kapagı taktı golcu sorunu var dıyen ezık medyaya takım 25 gole cıkmıs golcu sorunu var denıyor ılgınc..

golcu sorunu yok daha ıyısını bulursan al getır oynat yoksa su an turkıyenın en ıyı hucum hattı bızde zaten sahada bellı oluyor...

selcuk ınanın olaya gırmesı takımı tamamen degıstırecek 2 mactır selcuk dumende daha korkmaya gerek yok kaptan sazı elıne aldı..

crısı bende begendım bu mac sanırım hoca crısle devam eder bı sure..

yektayı hemen asmaya gerek yok adam bayadır oynamıyor zamanla takıma gırecektr.

Yekta iyi olacak da Kayseri maçından sonra bugün daha aktif olmasını bekliyordum, biraz saklandı gibi.

Cluj maçınıda kazandığımız takdirde şu maçları kayıpsız geçeriz sırasıyla Mersin - Karabük ve Elazığ maçlarını rahat geçeceğimizi düşünüyorum ondan sonra kazanma alışkanlığı ve özgüven tavan yapacağı için devamıda gelir ilk yarının bitimine kadar tam anlamıyla formumuz tavan yapar ve son 2 hafta Fener ve Trabzon'a tam anlamıyla patlarız.

Bugün mental açıdan çok iyiydik.Bekldiğimden daha iyi bir Galatasaray vardı sahada.Tüm oyuncularımızı gönülden tebrik ediyorum.Darısı Cluj'a inşallah.

Maçtan önce dediğim gibi rahat bir galibiyet aldık Cluju daha rahat yeneriz

Ligin üst sıralarındakilerle maçları tamamladık şimdi nispeten daha alt kademe takımlarla maçlarımız var.Bu maçları iyi oyun olmasada kazanır ve seri yapar gideriz.

Evet. Bugün daha önce bir çok maçta özellikle Ş.ligi maçlarında oynamamız gereken bir dizilişle çıktık. Açık konuşmak gerekirse ben ilk defa sistemli bir maç izledim. Bu sistem doğal olarak bazı oyuncuların performanslarınıda göze hoş gösterdi. Örnek: Cris.. Biraz dizilişten bahsetmek isterim. 4-4-2'i kendi yarı sahamızda uyguladık demek doğru bir tanım olur sanırım. topu ibb'e verip kontra oynamaya çalıştık. 2-1'e kadar.. 2-1'den sonra kendi ofans sistemimize döndük. bir çok gol pozisyonundan da yararlanamadık. Yekta'nın daha iyi olacağını düşünüyorum. Selçuğun yanında veya arkasında artık nasıl tanımlanırsa iyi formda bir oyuncu olduğu zaman selçuğunda kendini bulduğunu gördüm. Şimdi bazı kesimler ibb'nin Galatasarayı zorla bu sistemle oynattığını kendi sahasına mahkum ettiğini söyleyecektir buna eminim. Bilinmelidir ki Galatasaray böyle oynamayı tercih etti. İbb'nin üzerine gelmesi de ekmeğimize yağ sürdü diyebilirim. Hamit'e de ufak bir parantez açmak gerekir. Ekim sonuna doğru kendini bulacağını söylemiştim. Fakat geçirdiği sakatlık süreci uzattı. Bugün tam olarak olmasada %60 ile bir hamit izledim. %60 ile yaptıklarını da çok beğendim. Daha da iyi olacak.. 3 puan almak güzel. Bütün camiaya hayırlı olur inşallah.

sezon başından beri ilk defa doğru futbol oynadık.

ilk ciddi atakta golü bulduk sonra topu rakibe verip geride bekledik

etkili kontralar yapıp pozisyonlar goller bulduk.

ikinci yarı maç 6-7 olurdu son vuruş beceriksizliğimiz ön plana çıktı.

artık avrupanın 3-5 top class takımı haricindeki bütün takımlar böyle oynuyor. doğrusu bu.

sezon başından beri ilk defa doğru futbol oynadık.

ilk ciddi atakta golü bulduk sonra topu rakibe verip geride bekledik

etkili kontralar yapıp pozisyonlar goller bulduk.

ikinci yarı maç 6-7 olurdu son vuruş beceriksizliğimiz ön plana çıktı.

artık avrupanın 3-5 top class takımı haricindeki bütün takımlar böyle oynuyor. doğrusu bu.

valla barca ve bayern haric herkes oyniyor

realde özellikle deplasmanlarda böyle oyniyor

bu kadar degl tabi ama adamlar topun arkasina geciyor daha cok

manu nasil golu atinca cekilde bize karsi

sadece bize karsi degil, kendi ligindede hep böyle manu

pas oyununu biraz daha iyi yaparsak, atga ciktigimizda ne yaptigimizi bilerek cikmaya baslarsak, o zaman cok daha sistemli calisan, cok daha effektif calisan bir takim oluruz.

valla barca ve bayern haric herkes oyniyor

realde özellikle deplasmanlarda böyle oyniyor

bu kadar degl tabi ama adamlar topun arkasina geciyor daha cok

manu nasil golu atinca cekilde bize karsi

sadece bize karsi degil, kendi ligindede hep böyle manu

pas oyununu biraz daha iyi yaparsak, atga ciktigimizda ne yaptigimizi bilerek cikmaya baslarsak, o zaman cok daha sistemli calisan, cok daha effektif calisan bir takim oluruz.

skor avantajını yakaladıktan sonra, ezici üstünlükle topa sahip olan tek takım var avrupada barcelona. onlarınki ayrı bi dünya zaten

golü bulduktan sonra önde basmaya devam etmek, topa sahip olmaya çalışmak, geride derin boşluklar bırakmak çağdışı bi anlayış. gel bana gol at demekten başka bişey değil.

bugün şanslıydık ilk atakta golü bulduk ama bulamadığımız zamanlarda da 0-0'ı daha dengeli oynamamız lazım. gereksiz risk almanın anlamı yok. maç 90 dakika. ilk 15 dakikada golü bulacaksın diye kanun yok.

Hafta sonumuzu mutlu başlattığın için teşekkürler Cimbomum:ayatollah:

Formda bir Burak takıma çok şeyler katıyor fakat defansımız arkaya pek top sarkıtıyor umarım Cluj maçında daha derli toplu bir görüntü seyrettirirler.. Ayrıca fazla yormadan sıkmadan iyi bir maç oldu kanaatindeyim. Ve en önemlisi Hamit'te olumlu sinyaller görmek sevindirtti beni.

Üst Alt