STSL 13/14 H:2 | Bursaspor 1-1 Galatasaray | M.S | 25 Ağustos - Sayfa 88 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:2 | Bursaspor 1-1 Galatasaray | M.S | 25 Ağustos

Geçen yıldan beri ligin kalburüstü diğer anadolu takımlara nazaran kadrosu daha iyi olan bursa eskişehir kasımpaşa gibi deplasmanlarda rezil top oynuyoruz zaten çoğunda da puan kaybediyoruz berabere biten maçlarda dahil rakip bizden daha iyi oynuyor ben bunu hazmedemiyorum real madridi arsenali yenen takım gidiyor bursada eskişehirde eziliyor bence rakibin ayağına bu kadar top vermememiz lazım böyle maçlarda at yat taktiği tutmuyor zaten dün bursanın golü atacağı zaten açık belliydi.Bu oyunla yine zorlu eskişehir deplasmanında en fazla bir puan diyorum.

Galatasaray Avrupa'da hep farklı oynamıştır. Ligi takmıyor bence takım (deplasmanlarda özellikle). Mesela önceki sene son 8 haftaya kadar ha şampiyonluk gidecek felan diyorduk. Sonra ciddiye alıp tüm maçları almışlardı.

Bizim takım oldum olası 1-0 ın üzerine yatmayı beceremez. Terim ile hiç beceremiyor.

Bu kadar tecrübeli, dünya futbolu görmüş bir kadroyla 11 kişi defans yapıp skoru korumaya çalışmak hiç yakışmıyor bu takıma. Drogba kale önünde kaç tane top çıkardı kafa ile. Eboue hiç ileri çıkmadı nerdeyse. Panik halinde savunma sonunda gol muhakkak yeniyor.

Oysa Terim in birinci modeli hücum değil mi ? Ama o tam tersini yapıyor. Drogba ve Selçuk u çıkarıp orta sahaya adam alıyor. Amaç gol yememek... Halbuki biraz hücum oynasan Drogbayı zaten iki kişi tutuyor. Eboue biraz çıksa rakip ne yapacağını şaşırıyor. Böyle birkaç atak yapsan Bursa korkudan ileri çıkamayacak bile.

En iyi defans ofanstır. Bu takım bunu bilerek oynamalı.

Skora yatarsın da,takım savunmasını çok iyi yapman lazım.Galatasaray bir tek 2007-2008 sezonunda bunu becerebildi,mükemmel savunma yapıyorduk o sezon.Dediğin gibi başka hiçbir sezon hatırlamıyorum iyi savunma yaptığımız.Lucescu döneminde de ilk sezonda şampiyonluğa mal oldu.

Takım ligi takmıyor diye bir şey olamaz sen üst düzey bir takımsan her maç çıkıp topunu oynayıp maçı kazanmak için uğraşacaksın. Ligin favorisi biziz diye maçı takmama gibi bir saçmalık olamaz Arsenal'e Real'e karşı nasıl oynuyorsak ligde de öyle oynamalıyız. Umarım bu ilk 2 hafta oynadığımız oyun Fatih Terim'in yokluğundan kaynaklanıyordur ve böyle devam etmez.

Takımın bir kısmı hala temposunu yakalamış değil ve bu durumda başı çekenler Selçuk ve Burak ikiside kötü oynuyor. Ama onun dışında Hakan Balta, Chedjou, Sneijder, Melo ve Nando çok formdalar.

Hoca Burak'ı oynatmak için 4-3-1-2 oynatıyor mecbur ama bu sefer de top yapamıyoruz

Başlarım Burak'ın tribine GS herşeyden üstündür gerekirse 34 maç yedekte başlar sonra girer oyuna bu futbolla geçen seneki gibi şampiyonluk gelmez bjk,ts,esk,kasımpaşa,bursa gibi takımları bu futbolla yenemezsin

cift firvetmis tek forvetmis 442 451mis gecin beyler bunlari.. dun cift firvetten tek forvete daha macin bitmesine yarim saat varken gecmenin nasil az daha maci kaybettirebilecegini gozlerimizle gorduk..

tek forvetle baslasaydik golu bile zor atardik bursaya. keza tek forvete gecis dogruydu ama bunun zamani 80 den sonra olmaliydi..

65de geriye yaslanip oyunu orta sahada tutmak istiyorsan ne drogbayi ne de selcugu cikartamazsin.. buragi cikar hamiti cikar al emre ile ermani oyuna arkana yaslan seyret..

ki dogru duzgun giden macta geriye yaslanmakta noluyor? bu asla galatasarayin karakteri olmadi olamayacagini da bu mac cok guzel gosterdi..

bursa tempoyu dusurmus, sen tam oyunu rolantiye cevirmisken bursayi tekrar canlandirdin drogbayi oyundan cikararak..

arkasindan golu yiyorsun selcugu cikariyorsun.. ee nasil gol atacak bu takim ne dusunuyorsun acaba kenar yonetim..

dun maci izlerken drogba cikinca ahanda riske gel dedim ya ne gerek vardi risk almaya.. ben idda ediyorum drogba cikmasaydi ve cift forvet bozulmasaydi, bursa 1 puani ruyasinda gorurdu..

ne defanslari ileri cikabiliyordu burak ve drogbayi bos birakip ne de orta sahasi sadece defansa guvenip oyuncu birakmadan geride hurraa ileri gelebiliyordu..

drogba oyundan cikti daum defansin gobeginden adam cikartti 2 orta saha soktu 352 ye dondu top gostermedi sana..

ardindan bir de selcuk degisikligi baktim defansin ortasindaki civelli bizim ceza sahasinin ordan ayrilmiyor..

bu kadar acemice puan verdigimizi ben gercekten hatirlamiyorum.. kotu oynariz formumuz iyi degildir anlarim yorum yapmam futbol bu...lakin bu kadar bariz sekilde sacma sapan degisikliklerle puan kaybina tahammul edemem..

ilk ve son olur umarim...

Bursa deplasmanında 1 puan kötü değil ama 2.yarıdaki oyun hiç ümit vermiyor mağlesef rezil ötesiydik drogba emre çolak değişikliği son yıllarda gördüğüm en rezil ötesi hamleydi ne yapmak istediler hiç anlamadım hamit'e 80 dk sabretmekte ayrı bir olay ...

drogba tek forvet olursa ve adamrabat oynarsa daha efektif bir takım oluruz burak'ın maçta önüne 3 tane top atıcazda 1'ini gol yapmasını beklicez de ohooo böyle sistem olmaz aga ya Şıno ya burak karar versin hoca artık..

DRogba, selçuk hamit çıkıp emreç-erman-umut girince vasat bir anadolu takımına döndük. çıkan oyuncuların en kötü hali giren oyuncuların iyi halinden daha iyidir yinede. buna hamitte dahil. bizim takımın en büyük sorunu ilk 11 ve yedekler arasındaki büyük kalite farkı. bu takımdan 3-4 futbolcuyu çıkar vasat bir anadolu takımı oluruz. dün hoca da dersini almıştır. drogba ve selçuğun ölüsü dahi bu takımda 90 dakika oynar. kalite dışında takımın yaş ortalamsına bağlı olarak geç form tutma problemi var. bunu 2 sezondur yaşıyoruz. fatih hocanın takımı ilk haftalarda formsuz olup sonradan form tutuyor. 8.haftadan sonra takım form tutacaktır. ilk 6-7 haftayı fenerle başabaş götürsek bize yeter.

bu galatasarayın böyle olmasının tek suçlusu fatih terimdir geçen yıldan beri takım zar zor maç kazanıyor takım çok gevşek oyuncular çok rahat sanki şampiyonluğumuz şimdiden garantiymiş gibi biz bu sene daha çoook maç kaybederiz çok yeniliriz aha buraya yazdım

Galatasaray takimi skoru korumaya calistigi zaman rezil rezil hallere düsüyor.

Emre-Erman-Umut girince Bursa'nin kalitesinden eser kalmadi.

Sahada Hamit'in yürüyecek hali yoktu 60'da cikmaliydi en kötü ve Engin girmeliydi, Drogba-Burak ikisini de cikaramiyorsan Sneijder'i cikarip Erman'i alacaksin.

Bursaspor bize ekstra motive olmus, stadin dolu olmasi vs. kötü skorlar etkili oldu tabiki, ayni performansi Fener'e de bekleriz.

Etkisiz oyuna ragmen 2-0 yapip maci bitirebilirdik, kac senedir 1 puana geliyoruz Bursa'ya.

Goller attık kazandık dediğiniz maçlar hazırlık maçları. Onları ben ölçü almam hiçbir şekilde.

Resmi maç varsa ilk 11'de tek forvet çıkıp da iyi oynadığımız, ben de ona göre kendimi yenilerim.

Forvet özellikli oyuncularımızın diğer önemli takımların da olduğu gibi orta saha özellikleri de olsa orta saha da eksik kalma gibi bir olay olmaz dediğiniz gibi ama bizim öyle bir lüksümüz yok. Takım oyunu oynayıp 4-3-1-2'nin defolarını gidermek zorundayız. Gerekirse bazı oyuncularımız farklı görevler de üstlenecek.

Geçen sene sadece 2 maçda oynadık.

İlk maçda Antalya maçı . O zamana kadar her maç bir çok gol pozisyonuna giren bol gol atan antalya kalemize gelemedi.Musleraya maç boyunca top değmedi. Sadece biraz gol pozisyonu üretmekde sıkıntı yasamısdık ama oda ilk maç oldugundan aşılacak bir sorundu ki 2.maçda bu sorunuda aşdık.

2.maç gençlerbirliği maçı idi.

ilk yarı uzun yıllar izlemediğim kadar harika bir gs vardı sahada tek kaleye gömdük sallı sollu saldırıyorduk. Burak altı pasdan bomboş kaleye ıskalıyor bir biri ardına gol kaçırıyorduk.

Fatih terim sabırlı olamadı ve 2. yarı çift forvete döndük ve orta sahayı da maçıda kaybettik.

Bu 2 maçı izleyin ne demek istediğimi anlarsınız.

Bu takım 4-5-1 de iddia ediyuorum bırakın gol yemeyi kalesinde dogru dürüst pozisyon vermez anadolu takımlarına.

Büyük maçlarda 4-4-2 oynamak ayrı bir risk zaten.

Benim iddiam bu yönde ve gördüklerim izlediğim maçlar da beni haklı çıkardıgı düşüncesindeim.

Geçen senede bu senede 4-4-2 çıkdıgımız her maç ince bir ipin üzerinde gidiyormusuz gibi hissediyorum

İlk hafta 2-0 dan sonra

Bu maçta 1-0 dan sonra

Hatta Fener maçında 1-0dan sonra

rakiplerin üzerine gitmedik

Çok fazla rölantiye aldık

Fener maçı hariç ikisinde gol yedik

Fener maçında da 100 dakikada vermediğimiz pozisyonları verdik

Burada biraz dikkatli olmak gerekiyor

Kenarda hızlı adam var mı

Böyle skoru bulunca hızlı kontralara çıkabilecek

Bence yok Engin-Emre-Erman vs ayağına top bekleyen

Çok fazla koşu atmayan oyuncular

Bruma-Kerim vs bunun için bu kadar değerli

Skor bizdeyken kapsak bile çok hızlı çıkamıyoruz

Erman iyi bir insan olabilir ama tüm maçlarda oyuncu değişikliğinde kullanılacak topçu mu orası tartışılır.Sivas ın sözleşme yenilemediği adamı oynatıyoruz biz bu takımda daha ne olsun...Buna göre 1-1 çok iyi bir sonuç Bursa ya karşı....

Üst Alt