STSL 14/15 H:18 | Galatasaray 2-2 Bursaspor | M.S | 1 Şubat - Sayfa 70 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:18 | Galatasaray 2-2 Bursaspor | M.S | 1 Şubat

Bu maça ilk 11'de Chedjou veya Telles yerine Bruma ile başlasaydık yine sonuç aynı olurdu. Emre Çolak yerine mecburiyetten Yekta filan oynamalıydı göbekte. Emre orası için çok hafif kalıyor. Hamit sakat ve etkisiz , Selçuk cezalı ve etkisiz. Dzemaili fit değil ve yabancı sınırına takılıyor, Yekta yeteneksiz. Resmen orta saha alternatifimiz yok.

Bruma ile en azından posizyon falan bulurduk belki extra 1 gol daha atardık.

Chedjou rezil bir stoper, o kadar rahat adam geciriyor ki, yani bu adama nasıl iyi stoper diyorlar anlamak mümkün degil. bu adamın iyi olan tek tarafı yan toplarda süpriz goller atması.

Telles'e birsey demicem, daha yolun basında ve cok eksiklikleri var, hem fiziksel hem oyun görüsü acısından. oynatmıcan, oynatırsanda sonuclarına katlanacan.

Haftaya eses deplasmanında puan kaybedince ligin en zor deplasmanıydı normal sonuç derler. Doğal sonuçlar bizi şampiyon yapmaz. Fb ve bjk sürekli kazanıyorken, bizim şampiyon olmamız için ekstra işler yapmamız lazım. Eses, kadıköy ve trabzon deplasmanında kazanmak gibi

Kadıköy'de 3 puandan başka sonuç başarı değil işte bunu anlamalıyız!

Hamza hoca iyi bir td ve insan ancak bazı takıntıları var en tehlikelisi herkes her yerde oynayabilmeli diyor. Ancak bunun da bir sınırı var beki kanatta başlatıp bek sakatlanınca stoperi beke çekip tüm dengeyi bozmaya gerek var mı? Alex yerine sinan veya bruma ile başlasak hadi öyle yapmadık sabrinin yerine tarık ( beğenmesek de orijini bek olan adam kağıt üzerinde stoperden daha iyi bek oynar oynamalı ) alex yerine bruma gibi daha basit değişiklikler daha faydalı olmaz mı.
Korneri ua tribününden izledim daha kullanılmadan fernandao gol sevincine başlayabilirdi çünkü iki kişi direkte aval aval bekliyor ve fernandao bomboş idi. Adamların en iyi kafa vuran adamı ceza sahamızda geziniyor, buna önlem almazsak neye alacağız ben de onu anlamadım. Ha geriden koşar yer değiştirir gol atar anlarım adamın ceza sahamızda en iyi noktaya gidebilecek gerinip köşeye vuracak kadar vakti vardı çok ilginç.

geçen hafta hamza hocaya güvenmediğimi belirtmiştim..Maalesef hala takımın eksik yanını göremiyor...Takımda problemi hala savunmaya bağlayanlar var...Orta sahamız rezil durumda...Topu alan alıp başını gidiyor savunma ne yapsın bu durumda..İleride bir forvet var ki akıllara ziyan...Net biçimde bursanın bizden kaliteli oyuncuları var... Ozan tufan-belluşi - volkan şen-fernandao hatta şener bizde banko oynayacak oyuncular... Devre arasını takımın çok kötü geçirdiğini zaten belirtmiştim. Emre Çolak kendini bulmaya başlarken tekrar kaybetmiş...Olcan asist yaptı umut gol attı ama bu 2 adamın da bizim seviyemizde olmadığı aşikar...Hamza hocanın en sevdiğim hamlesi sinanı alması oldu...Tabi o durumdaa sağ bek de alabilirdi ama en azından tutup yasini falan sokmadı oyuna.. Biz orta saha diye basbas bağırırken yönetim defans defans diye papağan gibi tekrarladı.. Klass bir forvet ve yerli orta saha alınmazsa(tolgayı da geçerdik) şampiyonluk hayal..

Hamza Hoca aslında Gençler maçından beri error veriyor.
Tarık-Sabri yapmak yerine yapmış olduğu Sinan-Sabri değişikliğini Akhisar'da yapsa orada bile kıyamet kopar. Ayrıca bu Sinan Gümüş hayranlığını anlamış değilim. Umut Bulut'tan fazla bir özelliğini göremedim maçta

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tarık-Sabri yapmak yerine yapmış olduğu Sinan-Sabri değişikliğini Akhisar'da yapsa orada bile kıyamet kopar. Ayrıca bu Sinan Gümüş hayranlığını anlamış değilim. Umut Bulut'tan fazla bir özelliğini göremedim maçta

hocam kusura bakmayın ama umutla sinan arasındaki farkı göremiyorsanız başka sporla ilgilenin..

önümüzdeki maçlarda görürsün

Neymiş o fark bana söyleyin bende aydınlananmış olurum belki

1.Umut top kontrolü konusunda ligin en kötü oyuncusu Sinanın tekniği gayet iyi..

2. Umutla paslaşamazsın verkaç yapamazsın ama Sinan'la yapabilirsin ama yapacak adam lazım..2 yarı Sneijderin kanadına geçince gördük..

3.Umut top süremez...Sinan biraz daha forma şansı bulursa 2 defansı sırtına alıp bile top sürer..

4. Sinan daha 2 maçtır oynayan bir adam Umut yıllardır bu ligin tozunu yutmuş bir oyuncu..Ayrıca takımda Sinan neredeyse pas gelmiyor doğru dürüst bu elemanı 2.forvet gibi oynatmamız lazım golden uzak kalıyor sağ açık olunca..

Amacım ukalalık değil ama sinanın umuttan fazlası yok demek de şaka gibi ..

Dua edelim Bursaspor yakaladıklarının yarısından fazlası kaçırdı yoksa hezimete uğramıştık. Mevcut kadro ile hangi formasyon ile çıksak sonuç büyük ihtimal aynı olurdu.

bursa feneri de bjkyi de yenecek bi takım.puan kaybetmemiz sürpriz değildi.bu kadar üzülüp kahrolmanın manası yok.odaklanmak zorundayız taraftar olarak.

Hamza Hocanın -benim gözümde- bariz olarak sınıfta kaldığı maçtır. Çıkardığı 11 aslında doğru gibi görünse de sonuç olarak başarısız bir performans olmuştur. Semih, Selçuk ve Burak'ın yokluğuna yorgun Chedjou ile Sabri'nin sakatlığı eklenince ligin en formda takımına karşı 2 puan kaybetmedik 1 puan kazandık.

Maça oldukça kötü başladık, ilk 10 dakika baskı yedik ve bol pozisyon verdik, çizgiden çıkan toplar, Muslera ile karı karşıya kalan Bursalılar maçın tehlikesini ortaya koyuyordu. Bu baskıyı biraz atlatır gibi olduğumuzda ters kanata deplase olan Olcan'ın güzel ortasında Umut, Rize maçında daha kolayını kaçırdığı pozisyonu golle bitirdi. Golü attıktan sonra takım biraz daha canlanır gibi olmuştu ama biz son sürat pozisyon vermeye, Bursa'da aynı süratle pozisyonları kaçırmaya devam ediyordu. Atak varyasyonlarını Sneijder önderliğinde daha iyi uygularken Sabri'nin sakatlığı gerçekleşti. Herkes Tarık hamlesi beklerken Hamza Hoca genç Sinan'ı oyuna sürdü.

Tribünde herkes gibi bende Sinan'ın süre alacak olmasına sevinmiştim ancak sağ beke -ağır- Koray'ın geçecek olması endişelendiriyordu, bu değişikliğin hemen ardından Volkan Şen'de sol tarafa geçerek Koray'ın karşısında oynamaya başladı. Çok geçmeden defans arkasına atılan topa Koray, Balta ve Chedjou arasından hareketlenen Volkan devre biterken skoru eşitledi. Sabri çıktıktan sonra sürekli uzun oynamaya çalıştık ancak hem Serdar hem Civelli; Umut'a bariz bir hava üstünlüğü kurarken atılan toplar adeta duvara çarparak geri dönmeye başlamıştı. Pozisyon üstüne pozisyon yakalayan Bursa golü Volkan'ın kornerinde Fernandao ile buldu. Volkan'ın golden sonra tribünlere tahrik dolu hareketleri neden bu kadar yetenekli olup da bir tık daha ileriye gidememesinin özeti gibiydi.

Galatasaray geriye düştükten sonra oyununda pek bir değişiklik olmadı, atılan uzun toplar sürekli ger geliyordu, orta sahada sürekli eleştirilen Selçuk'un eksikliği fazlasıyla hissediliyordu. Hamza Hoca Yekta değişikliğiyle Chedjou'yu oyundan aldı ve takımın dizilişini komple değiştirdi. Dakikalar Galatasaray aleyhine işlerken önemli bir duran topa eliyle müdahale eden Volkan hem Galatasaray'a penaltı armağan edip hem de takımını eksik bıraktı.

BU dakikadan sonra Sneijder ve Sinan'la iki önemli fırsattan yararlanamayıp kötü oynadığımız bir maçta Bursa gibi bir takımı evimizde yenebilmeyi elimizin tersiyle ittik. Bu beraberlikle hem ligin ilk devresinde aldığımız Bursa deplasman galibiyeti sıradan bir galibiyet oldu, hem de ligin ikinci yarısında evimizde fazla maç oynama avantajımızı kullanamamış olduk.

Takımda uzun zamandır gözüme çarpan bir konuya dikkat çekmek istiyorum, dakika 60 civarı skor 1-2 kendi sahamızda mağlup durumdayız ama futbolcularda ne bir acele, ne bir hırs yok. Kendi kullanacağımız duran topu bile yarım dakikadan aşağı kullanmıyoruz, rakip duran topları 1 dakikadan fazla sürede kullanıyor kimseden bir tepki yok. Koyun sürüsü gibi herkes kafa önünde olayın bitmesini bekliyor. Oysa şampiyonluk yarışındaki diğer takımlara baktığımızda bırakın yenilgi durumunu maç berabere seyrederken bile hemen topu oyuna sokma, oyunu hızlandırma gayretindeler. Özellikle bu duran topu oyuna yavaş sokma konusu oldukça canımı sıkıyor.

Son olarak devre arasında transfer yapmayan yönetim ve Hamza Hoca'ya bir alkış gerek, defans ve hücum hattı bu kadar yetersizken transfer düşünmemek ahmaklıktır. Umuyorum bu -geçici- yönetim çok daha fazla hasar vermeden tarihe gömülür.

1.Umut top kontrolü konusunda ligin en kötü oyuncusu Sinanın tekniği gayet iyi..

2. Umutla paslaşamazsın verkaç yapamazsın ama Sinan'la yapabilirsin ama yapacak adam lazım..2 yarı Sneijderin kanadına geçince gördük..

3.Umut top süremez...Sinan biraz daha forma şansı bulursa 2 defansı sırtına alıp bile top sürer..

4. Sinan daha 2 maçtır oynayan bir adam Umut yıllardır bu ligin tozunu yutmuş bir oyuncu..Ayrıca takımda Sinan neredeyse pas gelmiyor doğru dürüst bu elemanı 2.forvet gibi oynatmamız lazım golden uzak kalıyor sağ açık olunca..

Amacım ukalalık değil ama sinanın umuttan fazlası yok demek de şaka gibi ..

Ben çok bariz ve marjinal bir farkı olacağını düşünmüyorum. Kastım oyun yapısından ziyade oyuna katkısı yönünden. Ancak yanılmayı çok ama çok isterim. Umut gibi birini izlemeye bende çok bayılmıyorum zaten

Sent from my iPad using Tapatalk

hala bazı arkadaşlarda şampiyonluk umudu var örnek veriyorlar 2006da şampiyon olduk diyolar
2006dan belki iyi bir takım var ama ruh yok hırs yok (bir kaç futbolcu dışında)
konsantrasyon yok

volkan şenin golüne bakın Clde yediğimiz gollerin kopyası

o yüzden çok umutlu olmayın derim ben çünkü bursa biraz becerikli olsa geçen senenin intikamını alırdı

Üst Alt