STSL 14/15 H:8 | Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe | M.S | 2 Kasım - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:8 | Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe | M.S | 2 Kasım

Bora Akıncı

söylediğin prandelli ve futbolcular takımın unsuru olduğundan dolayı yerin dibine sokulan şey dolaylı olarak takım oluyor. ben de prandelli'nin gönderilip yerine yerli bir hoca getirilmesini istiyorum ama prandelli pek gidecek gibi görünmüyor. Hele futbolcuların gitme şansı ise %0. Hani Selçuk-burak kesilsin falan diyoruz ama onlara da elimiz mahkum yerine yazacak oyuncu yok kadroda. Bir maç yazarız 2. maç sövmeye başlarız. dua edelim de prandelli'nin kafası dank etsin de şu takımı adam gibi çalıştırıp doğru düzgün sistem ile çıkarsın sahaya.

ha ben bu takımla şampiyon oluruz diyemiyorum ama yukarıdaki arkadaşlar gibi öldük bittik, şampiyon olamayız diye içimi karartmıyorum çünkü rakiplerimiz de iyi değil. Hangi takım daha çabuk sistemini oturtur, düzgün futbol ortaya koyarsa ipi göğüsler.

ofe5fdqn.jpg

:D

Buyuk sikecilerin kazanmasi cok cok kotu oldu bence. Birincisi Biz bjkyi deplasmanda yenemeyiz su halde . Ikinci olarak 2. Yari buyuk sikecilerin fiksturu lokum.

Zaten yerin dibine sokulan takım değil. Birincisi Prandelli, ikincisi ise malum futbolcu bozuntuları. Bunların takımla ilişkisi kesilirse esas o zaman herkes görecek kenetlenmeyi. Üzerine doğru hoca tercihi de yapılırsa nasıl yükselişe geçeceğimizi dünya alem görecektir. Ancak birini yapıp diğerini yapmamak olmaz. O zaman hiç bir şey değişmez.

Bu kadar yanlışların yapıldığı ve bu kadar yanlış kişilerin halen el üstünde tutulduğu ortamda ne bir samimiyet olur, ne de kenetlenme. Ve bu berbat futbol da her daim devam eder. Çoğu maçta kaybettiğimize sevinecek hale geldik neredeyse. Bunların düzelmesi adına önce kulüp kendini düzeltmeli. Bu olursa taraftar zaten arkasından gelecektir. Tek arzu edilen şey doğruların yapılması. Çünkü uzun süredir bu kulüpte ne saha içinde ne saha dışında doğru yapılan bir iş göremedik.

Boldladığım kısım çok doğru, 2012 şampiyonluğundan itibaren zafer sarhoşluğunun da etkisiyle neredeyse her konuda yapılan yanlışlar, telafi edilmeye çalışıldıkça zincirleme başka yanlışları beraberinde getirdi, detaylarıyla çok konuştuk...Bu sürecin sonucunda, takımın genel olarak ve futbolcuların tek tek hali, ilk parağrafta ifade ettiğin 'Sadece Hoca ve birkaç futbolcunun paketlenmesiyle her şeyin bir çırpıda düzelebileceği'' noktadan çok daha vahim maalesef...

Prandelli ve malum futbolcuların takımdan uzaklaştırılmasını ben de gerekli görüyorum da sonrası için oluşan beklentileri, kulübün geleceğini tehlikeye düşürecek kadar iyimser buluyorum. Felaket tellallığı yapmıyorum, puan cetvelinde bulunulan konum büyük çoğunluğu yanıltıyor (Geçmişteki örnekleriyle uzatmak istemiyorum)...Beklentiler durumun gerektirdiğinden bu denli yüksek tutulursa, gelecek TD her kim olursa olsun hayal kırıklığı kaçınılmaz olacaktır (Allah korusun), bu durumda mali tabloyu da hesaba katınca toparlanmak yıllar alabilir...

Boldladığım kısım çok doğru, 2012 şampiyonluğundan itibaren zafer sarhoşluğunun da etkisiyle neredeyse her konuda yapılan yanlışlar, telafi edilmeye çalışıldıkça zincirleme başka yanlışları beraberinde getirdi, detaylarıyla çok konuştuk...Bu sürecin sonucunda, takımın genel olarak ve futbolcuların tek tek hali, ilk parağrafta ifade ettiğin 'Sadece Hoca ve birkaç futbolcunun paketlenmesiyle her şeyin bir çırpıda düzelebileceği'' noktadan çok daha vahim maalesef...

Prandelli ve malum futbolcuların takımdan uzaklaştırılmasını ben de gerekli görüyorum da sonrası için oluşan beklentileri, kulübün geleceğini tehlikeye düşürecek kadar iyimser buluyorum. Felaket tellallığı yapmıyorum, puan cetvelinde bulunulan konum büyük çoğunluğu yanıltıyor (Geçmişteki örnekleriyle uzatmak istemiyorum)...Beklentiler durumun gerektirdiğinden bu denli yüksek tutulursa, gelecek TD her kim olursa olsun hayal kırıklığı kaçınılmaz olacaktır (Allah korusun), bu durumda mali tabloyu da hesaba katınca toparlanmak yıllar alabilir...

Tabi ki her şeyin bir anda muhteşem olacağını bende düşünmüyorum ama saha içinde belli bir ivme artışımız olacaktır, ben öyle düşünüyorum. Açıkçası ben hepsinden daha çok takım içinde bu kadar tartışmaya sebebiyet verecek kişilerin uzaklaştırılmasıyla ister istemez bir kenetlenme ve takımın başarısını tekrardan arzu etme durumu olacak diye tahmin ediyorum.

Şu an hadi kenetlenelim, oyuncularımızı koruyalım vs. gibi lafların içinin boş kaldığına inanıyorum çünkü ortada bir samimiyet kalmadı. Artık neredeyse her maçta yenilmeyi arzu eder hale geldik, galibiyette bile sevinemiyoruz. Özellikle başta malum futbolcular olmak üzere devamında Prandelli'nin çapsızlığı herkesi sinir hastası etti. Bunları bir şekilde uzaklaştırarak öncelikle bir herkesin oh çekmesi lazım. Tartışması yapılacak isimlerden arınmalıyız orası kesin. Ondan sonra da kabul görebilecek yerli bir hoca ile yola devam edilirse mutlaka bir sinerji oluşacaktır. Saha dışında ki sorunlar çok ayrı problem oraya değinirsek zaten işin içinden çıkamayız. Ama bu sayede saha içinde kalarak yola devam etme şansımız olacaktır. Şampiyon oluruz olmayız o ayrı konu ama en azından Nisan'ı görmeden şampiyonluktan kopmayız bence, sonuna kadar gidebiliriz.

Amma velakin, benim bu dediklerim tabi ki olmayacak. Ben maalesef uzun bir süre kaosta kalacağımızı düşünüyorum. Zaten seninde yazıda ifade ettiğin felaket tellallığı baya baya realist bir durum aslında. Ha en iyi ihtimal saha dışında problemlerle boğuşursun ama bunu saha içine yansıtmazsın (2006 sezonu gibi). Ama ben ikisinde de sıkıntılarla boğuşacağımız bir döneme girdiğimizi hissediyorum, çünkü ortada bir samimiyet yok. Kulüp içini falan geçtim, taraftar arasında da samimiyet yok. Bu olmadığı zaman da başarı gelmesi mucizedir. Umarım yanılırım. Ya da umarım yanılırız diyeyim.

Gökhan Töre takımın yarısıymış harbi harbi bunu görmüş olduk. Haftaya da Olcay, Töre, Veli cezalı. E bunların İBB'ye (şimdi ki adıyla İBFK) şansı da tutmuyor, haftaya da kaybederlerse hiç sürpriz olmaz. Partizan'ı 4-0 yenince kendilerini uzay takımı sanmışlardı herhalde, yine dünyaya döndüler. Bide erken form tutma dönemleri bitti anlaşılan, serbest düşüş dönemi başlayabilir.
Başakşehir maçında TFF ve MHK devreye girer alırlar bir şekilde...Fikret Deliorman tarz değişikliğine gidecekmiş...Türk futbolunu bilmek için atom parçalamak gerekmiyor.Uzun vadede kaybedebilirler o ayrı ama şu an potada tutmak,memnun etmek ve alçı-sıva yapmak TFF'nin en önemli görevi.

Fener ve Beşiktaş'ın ne yaptığının herhangi bir önemi yok.
Biz toparlarsak rahat şampiyon oluruz bu sene ama Prandelli ile buna inancım çok az.

Daha şimdi gördüm Meireles Velinin boğazını sıkmış bir pozisyonda, herhalde olcay kırmızı gördüğünde.

Üç maymunu oynarlar yine. Melo yapsa yine tüm ülke seferber olurdu.

I am the one who knocks!

Üst Alt