STSL 15/16 H:19 | Osmanlıspor 3-2 Galatasaray | M.S | 23 Ocak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 15/16 H:19 | Osmanlıspor 3-2 Galatasaray | M.S | 23 Ocak

Katılmıyorum. Galatasaray Lisesi'nin cumhuriyetin kurulmasında büyük payı vardır. Bugün Atatürkçüyüz, son kaleyiz diyenlerden daha cumhuriyetçidir Galatasaray.

bence değildir hangi cumhuriyet halk partli gs lisesi mezunudur? kaç tanesi? tam tersine mekteb-i sultani denilen yerdir galatasaray
aynı zamanda ben ne atatrükçüyüm ne osmanlıcıyım. galatasaraylıyım

Devlet adamı yetiştirmek amacıyla*

Sultan İkinci Beyazıt

*tarafından 1482'de kurulan mektep, adını kurulduğu bölgeden alır ve "Galata Sarayı" olarak anılmaya başlar. Okul modern konumuna 1 Eylül 1868'de*
Sultan Abdulaziz döneminde kavuşur.*

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Devlet adamı yetiştirmek amacıyla*

Sultan İkinci Beyazıt

*tarafından 1482'de kurulan mektep, adını kurulduğu bölgeden alır ve "Galata Sarayı" olarak anılmaya başlar. Okul modern konumuna 1 Eylül 1868'de*
Sultan Abdulaziz döneminde kavuşur.*

Bu konuları biliyorum, 2 hafta önce de bu içeriğin de yer aldığı bir konu açmıştım zaten. Galatasaray Lisesi'nin son yıllarında özellikle o zamanın müdürü Tevfik Fikret'in ideolojisi yenilikçi, modern bir devlet olmasından yanaydı. Yani koyu dinci bir liseden çok batıcı bir eğitimi vardı. Bu da cumhuriyet yönetimi anlayışını getirdi.

Bu konuları biliyorum, 2 hafta önce de bu içeriğin de yer aldığı bir konu açmıştım zaten. Galatasaray Lisesi'nin son yıllarında özellikle o zamanın müdürü Tevfik Fikret'in ideolojisi yenilikçi, modern bir devlet olmasından yanaydı. Yani koyu dinci bir liseden çok batıcı bir eğitimi vardı. Bu da cumhuriyet yönetimi anlayışını getirdi.
Tabiki o da bir gerçek.Son donemde bati tarzi egitimi benimseyip bircok aydin cikarmis bi lise.Ancak mazimizde Osmanli kültürude mevcut.

Üst Alt