STSL 15/16 H:9 | Fenerbahçe 1-1 Galatasaray | MS | 25 Ekim - Sayfa 109 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 15/16 H:9 | Fenerbahçe 1-1 Galatasaray | MS | 25 Ekim

Bu maçta yaptıkları kasaplığın sertliğin haddi hesabı yok. Melo gitti, bunlar azıttı yine. Bakmayın Fener çok kötü, biraz iyi olsalar yine yenerlerdi. Zira maç falan oynanmıyor burada. Sneijder'in iyi ayağı kırılmadı. Sürekli tekme taban girdiler her fırsatta. Kart bile yemediler çoğu zaman.

Attıkları golü hiç bahsetmeye gerek yok.

Valla sana öyle gelmiş olabilir de oyunun çoğu bizim sahamızda oynandı zaten. Ya rakip geldi ya da bizim orta saha-kaleci-defans paslaşıp durdu. Bu pas yapmaktan kasıt gol aramaksa daha 10 bin yıl bulamayız. Sadece 80-90 arası bastırdık o kadar. Golü de o ara attık zaten.

Hala anlatamadım galiba fnerbahceye göre kondisyonumuz cok cok daha iyi fnerin her macına bak 2. Yarıları hep bitik.

Sizinde dikkatinizi cektimi bilmem ama biz çarsamba şampiyonlar ligi maçına çıktık fnerde perşembe avrupa liginde ve biz benfica macında inanılmaz yıprandık ve ona ragmen bu macta 90. Dakikaya kadar gol aradık ve mücadele etmeye calıstık ama cidden fnerin berbat bir kondisyonu var bu cok net görülüyor yorgunluk belirtileri o kadar belli oluyordu ki resmen 70 ten sonra resmen pas atmaya halleri yoktu.

Hamza'nın planının bu olduğunu düşünüyordum. Fener'i uyutarak belli bir dakikaya kadar 0-0'la gitmek istedi bence, haksız da sayılmaz.

$ikeciler bize gelin alin maci dedi ve yine biz gerizekali haraketler ile maci verdik. Neden mi?

Sebepleri sene basina kadar gidiyor. Buyrun arkadaslar:

1. sag bek almazsan ve aldigin sag bek oynayacak adami transferin son gunu yetistiremezsen sag bek pozisyonunda hali sahada oynatmayacagin sabri oynar.

2. sezon basinda tek alternatifli bolgen sol bek iken ilk 11 oyuncusu olan telles'i gonderir yerine adam almazsan carole sakatlaninca yerine 150 kiloluk yeteneksiz olcan girer (simdi kesin olcan gol atti diye tipik yerli mantalitesinde adamlar cikip ama olcan diye konusacaklardir).

3. son gun takimdaki tek on liberonu gonderirsen yerine kendini coutinho zanneden bilal oynar.

4. kanat almazsan mecburen bir mac oynayip uc mac oynamayan yasine bel baglarsin.

5. santrafor almazsan macta santraforun hali sahada birak oynatmayi yedek olarak bile cagirmayacagin umut gereksizi oynar.

6. teknik direktorun irkci ve yeteneksiz olunca takimdaki en iyi defans oyuncun ve su anda en iyi sag bek alternatifin olan denayer oynamaz.

7. teknik direktorun irkci ve yeteneksiz olunca takimdaki en iyi orta saha oyuncun jose oynamaz.

8. teknik direktorun yeteneksiz ve capsiz olunca dunyanin en iyi 10 numarasi sneijder sol kanat ve on libero oynar sirf prensi bilal oynasin diye.

9. teknik direktorun yeteneksiz ve capsiz olunca organize hic bir atak yapamazsin.

10. teknik direktorun yeteneksiz ve capsiz olunca sahada takimin dayak yer.

11. teknik direktorun yeteneksiz ve capsiz olunca ve herkese sirin gorunmek icin ben cok iyi insanim pozlari vermeye calisirsa senin takimini ezerler sahada.

12. teknik direktorun yeteneksiz ve capsiz olunca takimin adeta bir anadolu takimi gibi son 7-8 dakika zaman gecirmeye oynar.

13. yonetimin ve teknik direktorun capsiz olunca sezon basinda dogru transferler yapamazsin.

14. yonetimin ve teknik direktorun capsiz olunca hakemler seni rahatlikla dograrlar.

dahada cok yazacak sey var ama ben yoruldum arkadaslar.

su son 7-8 dakika utandim valla. Koskoca Galatasaray, hani su arsenalleri, manchesterlari, dortmundlari yenen, herkese korku salan, biraz daha sansi olsa real madride 5 tane gol atacak Galatasaray, son 7-8 dakika siradan bir anadolu takimi gibi zaman geciremeye oynuyor.

yazik gercekten yazik.

gecen seneden beri soyluyorum. bildigimiz Galatasaray kimligimiz yok oluyor siradan bir anadolu takimina donusuyoruz diye. bugunde maalesef bunun bir ornegini gorduk.

umut bilal sabri podolski carole kötüydü yanlız carole hemen değiştirildi aynı şekilde podolskide ancak has evlatları sabri ve bilali 90 dakka sahada tuttu bir diğer has evladınıda diğer has evladı ile değiştirdi.Resmen maçı çevirme şansımız vardı ancak bunu evlatlarına kurban etti takımı.

İlk yarı iyi değildik tamam da böyle kaç tane maç kazandık. Hakem faktörü devreye girmese, rakip fener hariç x takım olsa zaten erken vakitte 10 kişi kalacaktı. fener bir de tüm enerjisini ilk yarıda harcadı. İkinci yarının hemen başında Volkan vakit geçiriyordu.

60'tan sonra fenerin dusecegini hepimiz biliyorduk
Kolay kolay gol yemiyoruz bu guzel bir gelisme
Eger ofsayttan gol olmasaydi yine buyuk ihtimal yemeyecektik
Ama ilk yarida kotuyduk
Bunda bazi oyuncularin "fener deplasmanindayiz vur gitsin" tavri
Bazi oyuncularin da sorumluluk almak isterken yaptigi top kayiplari etkili olsa da
Asil sorun bence fenerin 2 on libero+1 ortasahayla ciktigi macta bizim mac oncesi de yazdigim gibi ortasahamizin eksik kalmasiydi
Bu yuzden Podolski ilk yari bir sure sonra sag ic oynamak zorunda kaldi
Bircok kisi podolskiyi etkisiz kalmakla elestirebilir ama ben tecrubesiyle eksik kalan yeri gorerek burayi doldurdugunu ve bizi kurtardigini dusunuyorum
Hamza hocanin isim vererek elestirmeden once bence bunu gormesi gerekir
Bilal-selcuk-jose yapsaydi ve yasini sonradan oyuna almayi dusunseydi daha etkili olabilirdik
Ama gelecek yogun elestirileri dusunerek bunu yapmamis olabilir
Buna ragmen ortasahada da diri kalabildik ve beklenildigi uzere fener 60'tan sonra oyundan dusunce oynamaya basladik
Bir eksigimiz de tabi ki forvetteydi
2 ortasahali bu sistemle oynuyorsaniz forvetin oyunda ortasaha gibi oynayarak yardim etmesi lazim
Ne umut ne burak bunu yapamiyor
Hakan sukur, drogba, elmander, necati bu tarz bir adam lazim
Podolski yapabiliyor ama o da dedigim gibi ekstra ortasaha degil, ortasahanin eksigini kapatmakla mesguldu
Sagbeke grosskreutz gelir
Onlibero ve forvete de 2 iyi adam alinirsa yine sampiyonluk bizimdir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
Son 16 yıldır bir kez bile devreye önde giremedik öne bile geçemedik nerdeyse. Bunları karıköyde yenmenin sırrı devreye önde girmektir. Bu kadar korkak bir ilkyarıyla yenemezsin tabi. Böylekötü bir fenerde birdaha bulurmuyuz bakalım.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Korakor,çekinmeden,agresif ve 2. bölgeyi mücadele gücü yüksek oyuncularla oynayacaksın.Böyle basmayan,sinmiş,pısırık bir oyun anlayışı ve matmazel kılıklı bir orta sahayla sindirirler seni.Ama biz ders alamadık. 2-2'lik maçta da geç uyandık,zaman yetmedi. Bunda da... Fenerbahçe kötü bir takım. O kadar çabalamalarına rağmen ortaya çıkan iş fiyasko.Fakat biz kapasitemizin %10'unu kullanamıyoruz yıllardır Kadıköy'de.

umut bilal sabri podolski carole kötüydü yanlız carole hemen değiştirildi aynı şekilde podolskide ancak has evlatları sabri ve bilali 90 dakka sahada tuttu bir diğer has evladınıda diğer has evladı ile değiştirdi.Resmen maçı çevirme şansımız vardı ancak bunu evlatlarına kurban etti takımı.

İroni yapıyosun di mi? Durumdan bu kadar bihaber olamazsın çünkü.

Selcuk ve bilali karalayip ched-rodrigez orta sahasi yaparsak diri bir gobege sahip oluruz. Denayeri de defansta ched yerine koyarsin al sana mis gibi takim.

Ama evlatfc olmadan olmaz.

Ched'in dmc pozisyonuna çekilmesine ve Denayer'in stoper olmasına katılıyorum.İfade de ettim daha önce. Hamza bunu göremiyor mu yoksa görmek mi istemiyor tartışılır ? Daha sonra Gross'un da sağ bek pozisyonuna kaydırılmasını düşünürsek eli yüzü düzgün bir takım olabiliriz. Yalnız Rodriguez konusunda hala şüphelerim var.Ched oraya gelsin de Selçuk da oynar yani.Önemli olan şu saçma orta şablondan kurtulmak. Selçuk-Bilal orta sahası nedir yahu ? Patlayacak zaten bir maçta bu kadro bakalım ne zaman.

Son düzenleme:
Bu fenerliler başka maç izlemiş olmasın ? Toplasan 3-4 tane net pozisyonları vardı, muhtemelen ofsaytları da pozisyon'dan sayıyorlar. İlk 60 dakika çıkamadık doğru, lakin ''ezdik'' falan diyorlar, komik... Gerizekalıca top kaybettik (bu vesileyle sabri ve bilal'e saygılarımızı yollayalım)sanırsın fener inanılmaz baskı kurmuş; darmadağın etmiş bizi. Yok arkadaş öyle bir durum, ev sahibi takım o kadar üstünlük sağlayacak tabi ki.

Sadece bonservislere 70 milyon euro harcadılar, maaşları da dahil edince Türkiye standartları için uçuk bir rakam çıkıyor meydana. Aziz bıraktıktan sonra çok sıkıntı çekecekler, bu senenin zararı Mancinin verdiği zarardan bile fazla olacak.

Sonuç: Son yılların en kötü kadrosuna sahip Galatasaray'ını, tarihin en iyi fb kadrosu dediğiniz kadroyla yenemediniz. Yazık la size :D

Tek başarısı kadıköy'de Galatasaray gibi büyük bir kulübü yenmek olan bir takım için hazin bir durum.

Son düzenleme:
Üst Alt