STSL 18/19 H:24 | Fenerbahçe 3-2 Rizespor | MS | 2 Mart - Sayfa 39 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
bu arada fb bildiğin baya güçsüz bir takım lan
hayır düşmezler bir şekilde de, gelir yok, avrupa yok, cl yok, satıp paraya çevirecekleri topçuları yok vs vs
bir de avrupa’dan men alacakları kesin gibi
takımı bildiğin 8-9 oyuncuyla revize etmeleri lazım, nasıl yapacan?
sanki bir iki-üç yıl daha şampiyonluğa oynamaları zor gibi görünüyor duruma bakınca

ya zaten faulden önce ofsayt var o anda çalsa hakem sonra ne olursa olsun değil mi
değişik bir kural var diyorlar ben de bilmiyorum ama çok saçma geldi bana da
sanki kuralı yorumlayıp fb’yi haklı çıkarmaya çalışıyorlar gibi geldi

Tottenham Arsenal maçında da aynı pozisyon olmuş ve penaltı verilmiş.

Uefa nın bu konuda açıklaması var. Karar doğru.

bu arada fb bildiğin baya güçsüz bir takım lan
hayır düşmezler bir şekilde de, gelir yok, avrupa yok, cl yok, satıp paraya çevirecekleri topçuları yok vs vs
bir de avrupa’dan men alacakları kesin gibi
takımı bildiğin 8-9 oyuncuyla revize etmeleri lazım, nasıl yapacan?
sanki bir iki-üç yıl daha şampiyonluğa oynamaları zor gibi görünüyor duruma bakınca

Ali Koç nasılsa men yiyeceğiz diye yazın transfere yüklenecektir. Önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynarlar yeni bir takımla.

Yarinki konya-göztepe maci kritik. Göztepe puan kaybederse hem fb düsme potasindan biraz uzaklasir ve haftaya yatar basaksehire. Hemde erzurumun motivasyonu yükselir.

Yalnız İngiltere'de VAR sistemi yok ve özetlerden gördüğüm kadarıyla Tottenham-Arsenal maçındaki pozisyonda yan hakem bayrağını kaldırmamış. Bayrak kalkmadığı için penaltı verilmesi normal. Özetlerde göremediğim bir şekilde hakem bayrak kaldırdıysa bilemem ama kaldırmadıysa yine bu iki pozisyonun aynı şekilde yorumlanamayacağı net.

7-8 transfer yaparlar ilk 11 e. FFP yi de takmazlar nasılsa men yiyecekler.
bilmediğimden soruyorum
eu men cezası yanı sıra transfer yapmama cezası da alınmıyor mu bu şekilde
bu büyük bir risk değil midir ya da
çünkü hiçbir eu gelirin yok hatta ligden bile alacağın para baya düşük düzeyde olacak bu sene galibiyet ve puan az olduğundan
ve açıkça ffpyi takmayacaz diyip kafana göre transfer yapıyorsun?
bir başarısız olursan dipsiz kuyuyu boylarsın yau

bilmediğimden soruyorum
eu men cezası yanı sıra transfer yapmama cezası da alınmıyor mu bu şekilde
bu büyük bir risk değil midir ya da
çünkü hiçbir eu gelirin yok hatta ligden bile alacağın para baya düşük düzeyde olacak bu sene galibiyet ve puan az olduğundan
ve açıkça ffpyi takmayacaz diyip kafana göre transfer yapıyorsun?
bir başarısız olursan dipsiz kuyuyu boylarsın yau

Çok büyük risk. Bu kumarı oynayacaklar mecbur. Yoksa önümüzdeki sezon da düşme hattında olurlar.

Bugun Tottenham Arsenal maçında Tottenham'ın kazandığı bir penaltı var . Kane ofsaytken Kane'e yapılan harekete penaltı veriyor hakem . Şayet o pozisyondaki karar doğruysa Serdar'ınki de doğru . Bildiğim kadarıyla yeni değiştirilmiş ve muhtemelen yakında tekrar değiştirilecek bir karar . Bugunkü Kane'in penaltı kaznadığı pozisyonu bulup biri koyabilir mi ?

Bugun Tottenham Arsenal maçında Tottenham'ın kazandığı bir penaltı var . Kane ofsaytken Kane'e yapılan harekete penaltı veriyor hakem . Şayet o pozisyondaki karar doğruysa Serdar'ınki de doğru . Bildiğim kadarıyla yeni değiştirilmiş ve muhtemelen yakında tekrar değiştirilecek bir karar . Bugunkü Kane'in penaltı kaznadığı pozisyonu bulup biri koyabilir mi ?
video yok ama bu var
42778

O pozisyonu tek bulamadım ama maçın özeti :ka:

ef9064e847fee2968b13c1dce366b442.jpg

Kurala göre ofsayt. Neden mi?

Çünkü kuralda ofsayttaki oyuncu topla oynamaya teşebbüs etmeden veya rakibi ile mücadele etmeden önce faul yapılırsa penaltı diyor. Yani serbest atış atılıp top faul yapılan bölgeye uzakta iken -topun kime gittiği kestirilemez iken- faul yapılsaydı penaltı geçerliydi. Çünkü top ofsaytta olmayan başka bir takım arkadaşına gidip o sırada faul yapılan oyuncu diğer arkadaşı top ile oynarken topun gerisinde kalıp vb. şekilde nizami duruma geçtiğinde nizami bir gol atma şansı engellendiği için penaltı ile cezalandırıyor.

Burdaki durum ise kural kitabındaki işaretlenmiş ikinci paragrafa uyuyor. Artık ofsayttaki oyuncu topla oynamaya teşebbüs ediyor ve rakibi ile top için mücadeleye giriyor ve o esnada yapılıyor faul. Yani ofsayttaki oyuncunun toplama oynama ihtimali kesin. Dolayısıyla kurala görede kesinlikle ofsayt.

Çizgi çekilip gösterilmediği için ben göz ile ofsayt olduğunu görüyorum. Dolayısıyla bence pozisyon penaltı değil ofsayt.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Üst Alt