STSL 18/19 H:27 | Galatasaray 3-0 Yeni Malatyaspor | MS | 6 Nisan - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Erol Bulut karaktersizini bu sefer döve döve yenmeliyiz. Yine 11 kişi ile ceza sahası önünde kapanacaklar ve kontra ataklarla gol bulmaya çalışacaklar. Bizde Luyindama ve Ndiaye yok. İşimiz çok zor. Kupa maçındaki gibi oynarsak 1 puanı bile anca rüyamızda görürüz. Ancak ben kupa maçında oynadığımız gibi oynayacağımızı düşünmüyorum. Bizim mal futbolcular seyircinin gazıyla biraz olsun kıpırdanırlar artık. Kupa maçında 10 bin kişi vardı bu maçta en az 40 bin kişi olmalı statta. Son haftalara girdik.

Sol bekte Nagatomo yetişmeyecekse Linnes ile başlamalıyız. Luyindama'nın yerine Semih oynar. Ndiaye'nin yerine de Donk başlar. Başka da bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. Belki Selçuk İnan sürprizi görebiliriz en azından sonradan oyuna girerek. Emre Akbaba sonradan oyuna girip maçın kaderini değiştirmeli artık bu maçta kendini göstermeli. Diagne ise bu maçta da gol atamazsa tamam artık bitti.

_________________Muslera
Mariano___Semih___Marcao___Nagatomo
____________Donk___Fernando
Feghouli________Belhanda______Onyekuru
__________________Diagne

Aslında Şenol Güneş'in son 2 milli maçtaki taktiğini uygulasak nasıl olur. Zaten kanatlardan orta yapamıyoruz. Kanatsız oynayalım 3 merkez orta saha ile birlikte forveti çiftleyelim. Okay Yokuşlu, Mahmut Tekdemir, Emre Belezoğlu orta sahası ile başladı ilerde Burak Yılmaz, Cenk Tosun ve Hakan Çalhanoğlu ile klasik 4-3-3 sistemi yani. Aslında ne Cenk ne de Hakan kanat oyuncusu olmamasına rağmen ve orta açan oyuncular olmamasına rağmen ileri 3'lüdeki beraber oyunlarını baya beğenmiştim.

___________________Muslera

Mariano___Luyindama___Marcao___Nagatomo

_____________________Donk
_____________Belhanda_____Ndiaye

Feghouli_________________________Kostas Mitro
____________________Diagne

Bence takımda sakat ve cezalı olmadığı durumda en ideal kadromuz bu. Mitroglou, Diagne'den daha fazla gol atabilir kalan maçlarda. Hiç Fernando ile Onyekuru ile boş yere debelenip durmayalım. Bu kadroyu bir tek Selçuk İnan zorlar tecrübesiyle ve bir de Emre Akbaba. 3. bir isim sayamıyorum formayı hak eden.

Son düzenleme:
Işimiz inşallahlara maşallahlara kaldı iyice.

Yine şansa bir oyuncumuzun çıkıp şapkadan tavşan çıkarmasını bekleyeceğiz muhtemelen.

Sezon bitti bitecek ama hâlâ takımın oyun planının ne olduğunu bilmiyoruz. Muhtemelen hoca da bilmiyordur.

sent via GSC

D3NRz24XoAE-4zk.jpg

Üst Alt