STSL 18/19 H:3 | Galatasaray 6-0 Alanyaspor | MS | 27 Ağustos - Sayfa 77 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

DkBIlL2X4AEMk_8

Sackey cezali . Yani H1 ve 4-6 gol mantikli duruyor
Hayvan gibi siy yapariz
Emre Akbaba'nın hesabını sormalıyız atabildiğimiz kadar atmalıyız
Akbaba şov yapar bu maçta.
Orta sahaları önemli bir oyuncuları cezalı duruma düşmüş kim bilmiyorum emre de bizde hadi bakalım kolay geçer her türlü alır koyar geçer keyfimize bakarız Allah utandırmasın
fb yi transfere çekmeye çalışan alanya yönetimine güzel bir cevap niteliğinde maç olsun. 4m bonservis in hesabını sormalıyız. 4-0 güzel skor olur.

Lig basinda ekmek gibi takimlar denk gelmis sansa gecen seneki gibi

Fark olur
Beyaz TV'dekilerin saçma sapan oyunlarına karşı tüm hırsınla gücünle sahada Alanyaspor'a karşı yap şovunu da cümle aleme şu Alanya'yı rezil edelim 5 olur 7 olur 9 olur atabildiğimiz kadar atalım.

LiquidBlaringBanteng-small.gif

Hem ManU-Totnım hemde bizim maça aynı anda bakmaya çalıştım. O yüzden fazla yoğunlaşarak izleyemedim bu sefer. Göztepe maçında olduğu gibi bu maçta da sıkıntılı ve kötü bir ilk yarı vardı. Onyekuru'nun kontrası dışında pozisyon hatırlamıyorum. Sinan'ın müthiş indirmesi Derdiyok'un zorlaması ve Fernando'nun bitirişiyle maçta bitti. Alanya geriye düştüğü için savunma disiplininde koptu. İkinci yarı Fatih hoca gerekli uyarıları yapmış ki takım azman gibi oynadı rakip sahaya tam anlamıyla yerleşerek katur kutur presle boğup yedik Alanya'yı.

İlk iki maçta berbat olan hatta bu maçın ilk yarısında da gol hariç yoklara oynayan Sinan 2.yarı işi resitale döktü. Gol ve asist hariç topla ilerlemeler ve sprintler yaptı. Oyuncuları kaybetmek kolay kazanmak zordur. Fatih hoca taktı mı takar bir oyuncuya doğrudur ama kariyerinde de taktığı adamların bir çoğundan verim almıştır buna Ozan Tufan da dahil.

Onyekuru ön alanda fırtına gibi ama bencilliğini bir miktar törpülese süper olur gibi. Emre Akbaba hücum çeşitliliği kattı takıma. Bu sene 10 golü rahat bulur sakatlık bela yaşamazsa inşAllah. Eren iyi idare etti ama bize ve şampiyonlar ligine asla yetmez. Yunus'un asistine çok sevindim. Maicon yine çok iyiydi bana göre. Arkada boşluk vermezsen bu adam harika oynar bu kadar net 3 maçtır takımın en iyilerinden.

Velhası'l-Kelam Arena'da bugün ligde 13 mü? 14 mü?...14.cü üst üste galibiyetimizi alıyoruz. İşte büyük takım ruhu ve usulü budur. Umarım bu muhteşem seri devam eder.

Maçtan sonra eve gelince uyuya kalmışım.

Kameralara yansıdı mı? Bilmiyorum ama Maicon gollerde takım arkadaşlarının yanına gitmedi.

Muslera'nın yanına bile gitmedi. Orta alanda öyle takıldı. Bir sorun olmuş belli. Normalde Fernando'nun golüne kesin giderdi sevinmeye.

Onun dışında Hocam bizi yanıltmadı çok şükür. Önce geçen hafta Göztepe maç sonu basın toplantısında Emre, Belhanda yerine gelmedi dedi sonra bugün Emre transferi açıkladığında direk yazdığım orta sahayı kullandı. O zaman burada herkes dalga geçti benimle... Fernando-Belhanda-Emre. Tabi Ndiaye transferinden sonra işler değişir ama hocam bu 3'lüye güvenirse ve performans alırsa bozmaz. Burada kritik adam Belhanda iş onda bitiyor. Bugün biraz kıpırdadı 2.yarıda olay nerelere geldi. Hem kendi oynadı zevk aldı oyunundan hem Emre çoştu. Bugün iyidi Belhanda özellikle 2.yarı ama yine kimse beğenmez ben yinede yazayım. Skor yanıltıcı evet ama 2.yarıda ki hayvani presimiz çok sevindirdi. Çok fazla alkışlamaktan hala ellerim ağrıyor...

Henry Onyekuru !! Maça iyi başlamadı hatta bugün belkide gelecek maçları da katarak söylüyorum en kötü maçı bu olacaktır. Vasattı ama çok değişik bir oyuncu canlı izlerken daha iyi anlıyorsunuz. Doya doya izlemek lazım. Gelecek yıl bonservisi en az 20 Milyon Euro'dan başlayacak. Bizde de böyle bir para olmadığına göre, süre aldığı maçlarda her dakikanın keyfini çıkarmamız lazım...

Son olarak Maicon... Yine ilk yarı boş uzun top denemeleri 2 defa. 3 yan pas riskli hatta birinde adam resmen ayağının altından kaçırdı. Dk.16 Alanya'nın maç boyunca yakaladığı tek pozisyon ve bunun oluşmasının sebebi Maicon. Gereksiz yere bölgesini terk edip adama bastı ve araya atılan top onun bölgesinden pozisyon olarak bize döndü.

Linkteki videodan da anlaşıldığı üzere o pozisyon Fernando'nun kontrolündeyken Maicon gereksiz hamle yaparak kendi bölgesini boşaltıyor ve pozisyon oluyor Alanya adına. Bakın defalarca yazdım sorun yavaş olması falan değil en büyük sorunu bu adamın mental. Bu yaşa gelmiş tecrübeli bir stoper asla bunu yapmaz yaparsa da o topu almak zorunda. Bu adam pozisyon alamıyor maç içinde konsantrasyon sorunu yaşıyor ve bunu her an yapabiliyor. Neyse çokta üzerine gitmemek lazım bana göre zaten Galatasaray kariyerinin son yılı. Hocam yavaş olduğu için değil pozisyon almayı bilmediğinden dolayı gönderecek. Umarım Al-Hilal vazgeçmez ve en az aldığımız 8 milyona onlara satabiliriz.

Modeste olayı baya üzdü zaten... Hocam 2 forvet istiyor ama stoper de kesin olarak lazım. Umarım kalan 4 günde iyi adamlara yöneliriz.

fernando belhanda emre üçlüsü sağlam oynadılar özellikle belhanda dan beklenmeyen birşeydi bu şaşırttı ! umarım daha iyi takımlara karşıda bu seviyede oynayabilir.

İlk yarı kapalı savunmaya karşı ciddi şekilde zorlandığımız atlanmasın. Zamanla hücum organizasyonlarımız çeşitlenecektir. Onun dışında her şey çok iyiydi. Sadece 1 pozisyon verdik ve gol yemedik. Bu da önemli. Tebrikler takım.

İlk yarı kapalı savunmaya karşı ciddi şekilde zorlandığımız atlanmasın. Zamanla hücum organizasyonlarımız çeşitlenecektir. Onun dışında her şey çok iyiydi. Sadece 1 pozisyon verdik ve gol yemedik. Bu da önemli. Tebrikler takım.

Bence bu oyunu bilerek yapıyoruz tudorlu dönemde bu takım kapalı , açık farketmez yardırıyordu her maçta ama sağlam 1 takım gelince patlıyordu Terim her takımı aynı görüp aynı oyunu kabul ediyor Arenada Başakşehire karşı oynadığımız oyunu Alanya , Göztepeye karşı oynuyoruz savunmada açık vermemek ana düşünce golü atınca zaten çözülüyorlar 1 gol atmak içinde ahım şahım baskıya gerek yok.

Üst Alt