STSL 18/19 H:3 | Göztepe 1-0 Fenerbahçe | MS | 25 Ağustos - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 18/19 H:3 | Göztepe 1-0 Fenerbahçe | MS | 25 Ağustos

Göztepe 2 maçta 0 çekti. Bu maçta artık puan alması gerekiyor. Castro yine yok ama Poko ve Beto dönecek. Borges'i yeni gelmesine rağmen beğendim. Forveti bu hafta bitirip oynatmaları şart. Çok net şekilde forvet lazım. Marcus Berg ismi geçiyor. Bence müthiş olur. Tam bu ligin forveti.

Fenerbahçe'de hala ciddi sorunlar var. Özellikle savunma hattı tam facia. Slimani ilk maçına göre çok kötü değildi. Ayew'i 3 maçtır hiç beğenmedim. Bu maça transfer yetişir mi, göreceğiz ama bence Göztepe'de ev sahibi olduğu için denk bir maç. Göztepe kazanırsa hiç şaşırmam.

Maç beklediğim şekilde geçti. Göztepe'yi beklediğimden kötü buldum. Forvetsizlik onları kötü etkilemiş. Hiç organize olamadılar. Doğru bir forvet gelirse şu ligde ilk 5 yapmaları işten değil. Göztepe'den iyi çok az takım var ligde.

Fener zaten sıfır organize. Özellikle golden sonra tamamen dağıldılar, ne yaptıkları belli değildi. Yeni transferlerde öyle ciddi seviye atlatacak isimler değil. Slimani iyi sadece. Ayew'in bu kadar kötü olmasını beklemiyordum. Reyes şu an oynayan 2 stoperden çok iyi değil. Frey zaten yedek forvet olacak. Marco Fabian artık eski tip oyunculardan. Yeni nesil futbola ters bir isim. Sürpriz bir isim gelmezse bu takım ilk 3 bile yapamaz.

Aykut şu takımı 2.yaparak büyük iş yaptı ama anlayamadılar. Ben defalarca kez söyledim burada haksızlık edildiğini.

Fener Josef'in yerine orta saha almazsa helva gibi orta sahalarını bizim ligde harcarlar.

Ayew geçen yılkinden farklı değil, fiziken bitik durumda, Slimani iki maçta da oldukça iyidi.

Bir de akılları varsa Dirar'ı beke çekip Isla'yı yollarlar.

Fener Josef'in yerine orta saha almazsa helva gibi orta sahalarını bizim ligde harcarlar.

Ayew geçen yılkinden farklı değil, fiziken bitik durumda, Slimani iki maçta da oldukça iyidi.

Bir de akılları varsa Dirar'ı beke çekip Isla'yı yollarlar.

4-3-3 oynamak için stoperlerin ayakları çok kötü. Reyes'in ayakları bunlardan iyi ama o da kötü stoper. Bekler aşırı tempolu değil zaten. Kanat oyuncuları en az 12-15 civarı atmalı ama Alper-Dirar toplamı o kadar atamıyor. Büyük hayal kırıklığı fener. Ben şampiyonluk olmasa da Bjk'den iyi olurlar diyordum ama hiç beklenen hamleler gelmedi. Bu sene de yalan onlar için.

4-3-3 oynamak için stoperlerin ayakları çok kötü. Reyes'in ayakları bunlardan iyi ama o da kötü stoper. Bekler aşırı tempolu değil zaten. Kanat oyuncuları en az 12-15 civarı atmalı ama Alper-Dirar toplamı o kadar atamıyor. Büyük hayal kırıklığı fener. Ben şampiyonluk olmasa da Bjk'den iyi olurlar diyordum ama hiç beklenen hamleler gelmedi. Bu sene de yalan onlar için.
Tuhaf ve saçma hamleler yaptılar açıkçası, Aykut aynı takımla devam etse daha iyi olma noktasına geldi iş.

Tuhaf ve saçma hamleler yaptılar açıkçası, Aykut aynı takımla devam etse daha iyi olma noktasına geldi iş.

Ben onu hep dedim. Aykutla fazla dalga geçiliyor ama bu ligi en iyi bilen isimlerden. Adam Konya gibi vasat takımı 3.yaptı. Avcı'dan bile iyi dedim diye burada bile neler dendi. Sosyal medya goygoyula yollandı. Ben sevindim gönderildiğine mesela.

Cocu daha geldiği gün karşı çıkmıştım burada zaten. Buraya hiç uygun diye yazdım. Ama bizimkiler bile vizyon diye kafa ütüledi o dönem.

Buranın gerçekleri farklı. Tudor'u beğenme sebebim de biraz buydu. Belki Cocu'dan kat kat kötü hoca ama bu lige çok uygun oynatıyordu. Adam yeni kadro falan demedi ilk haftadan oyununu oturttu. Basit ve zevk veren bir oyundu.

Ben onu hep dedim. Aykutla fazla dalga geçiliyor ama bu ligi en iyi bilen isimlerden. Adam Konya gibi vasat takımı 3.yaptı. Avcı'dan bile iyi dedim diye burada bile neler dendi. Sosyal medya goygoyula yollandı. Ben sevindim gönderildiğine mesela.

Cocu daha geldiği gün karşı çıkmıştım burada zaten. Buraya hiç uygun diye yazdım. Ama bizimkiler bile vizyon diye kafa ütüledi o dönem.

Buranın gerçekleri farklı. Tudor'u beğenme sebebim de biraz buydu. Belki Cocu'dan kat kat kötü hoca ama bu lige çok uygun oynatıyordu. Adam yeni kadro falan demedi ilk haftadan oyununu oturttu. Basit ve zevk bir oyundu.
Cocu'nun ne oynatmaya çalıştığını da çözemedim açıkçası normalde daha göze hoş gelen pas ve hücum odaklı bir futbol beklerdim Hollanda ekolünü düşündüğümde ama bunlar ne defans ne de ofans yapamıyorlar şu an.

Mesela kaleye gelen ilk şut gol oldu açıklaması oldukça komik. O dakikaya kadar kendilerinin de kaleyi tutan şutları yoktu.

Hatta rakipler için de geçerli bu durum, Fener 3 maçta 8 şut atmış kaleye, rakipleri ise 6. Ne oynuyor ne oynatıyorlar gibi duruyor şu an için lakin ciddi bir rakiple de oynamadılar.

Bu arada Göztepe santrafor almazsa onların da işi zor.

Cocu'nun ne oynatmaya çalıştığını da çözemedim açıkçası normalde daha göze hoş gelen pas ve hücum odaklı bir futbol beklerdim Hollanda ekolünü düşündüğümde ama bunlar ne defans ne de ofans yapamıyorlar şu an.

Mesela kaleye gelen ilk şut gol oldu açıklaması oldukça komik. O dakikaya kadar kendilerinin de kaleyi tutan şutları yoktu.

Hatta rakipler için de geçerli bu durum, Fener 3 maçta 8 şut atmış kaleye, rakipleri ise 6. Ne oynuyor ne oynatıyorlar gibi duruyor şu an için lakin ciddi bir rakiple de oynamadılar.

Bu arada Göztepe santrafor almazsa onların da işi zor.

Hollanda'dan hocalar orada çok rahatlar. Burada o kadar sabır denmesine rağmen çatlaklar başladı. Buraya yabancı gelecekse bize benzeyen ülkelerden gelmeli. Örneğin Güney Amerika,Balkanlar gibi.

Sistem falan oturtamazsın burada. Ali Koç ne derse desin. Mesela Sinisa Mihajlovic fena tercih olmazdı. Çok olağanüstü bir hoca değil ama bu lige uyardı. Kayseri'ye de puan kaybı olsun ortalık karışır. Aziz zor kullanarak,tehditle falan susturmuştu taraftarı ama Ali Koç bunu başaramaz.

Hollanda'dan hocalar orada çok rahatlar. Burada o kadar sabır denmesine rağmen çatlaklar başladı. Buraya yabancı gelecekse bize benzeyen ülkelerden gelmeli. Örneğin Güney Amerika,Balkanlar gibi.

Sistem falan oturtamazsın burada. Ali Koç ne derse desin. Mesela Sinisa Mihajlovic fena tercih olmazdı. Çok olağanüstü bir hoca değil ama bu lige uyardı. Kayseri'ye de puan kaybı olsun ortalık karışır. Aziz zor kullanarak,tehditle falan susturmuştu taraftarı ama Ali Koç bunu başaramaz.
Ben en çok kriz anlarında Aziz gibi susturucu yıldız transferi yapacak mı onu merak ediyorum.

En çok da o eleştirdiği şeyleri kendisinin yapmasını diliyorum. Tamam Aziz sıkıntılı adamdı ama böyle bir stres ortamında doğru kararları almak da çok zor iş.

Göztepe özelinde fikirlerini okumak isterim.

Fb kac alir bu fiksturden

DleZN2iXcAM9BPt.jpg

Üst Alt