STSL 18/19 H:33 | Galatasaray 2-1 Başakşehir | MS | 19 Mayıs | ŞAMPİYON GALATASARAY! - Sayfa 208 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
jagermeister icilmez be igrenc tadi var.
aaa Renktaş oldu mu şimdi hiç yakışmadı senin gibi bir içki üstadından bunları duymak. Aslında ben de devamlı jagermeister içen biri değilim. Hayatımda sadece bir kez bir 35'lik bitirmiştim bir keresinde ama yurt dışından gelen birinden başka ne isteyebilirdim 2 bira getir diyemezdim herhalde. Viskiyi de ben sevmiyorum. En mantıklısı jagerdi. Bira içer gibi içmeyeceksin tabi jageri shot bardağıyla 5-6 shot attın mı kafayı güzel yapar. İnternetten araştırdım Almanya'da Jagerbomb diyorlarmış biranın içine karıştırarak içiyorlarmış. Tatlı likör öksürük şurubu gibi tadı var. öksürüğe ve boğaz ağrısına iyi geldiğine dair söylentiler varmış.

Şampiyonluk haritası

D7Coj-AXoAAPAA7.jpg

Maçı full izleyebileceğimiz bir yer var mı turkce spiker

Stattaydım ancak pek bir şey anlayamadım hoca 2. yarıya neden Donk'u çıkartıp Selçuk'la başladı. Nasıl bir hamleydi bu ve işe yaradı 2. yarıda Başakşehir'i resmen sahadan sildik. Bir Donk'un çıkıp Selçuk'un oyuna girmesi nasıl etkiledi oyunu bu kadar ya aklım ermedi. Selçuk İnan, Ndiaye'den de mi daha iyi orta saha?

Stattaydım ancak pek bir şey anlayamadım hoca 2. yarıya neden Donk'u çıkartıp Selçuk'la başladı. Nasıl bir hamleydi bu ve işe yaradı 2. yarıda Başakşehir'i resmen sahadan sildik. Bir Donk'un çıkıp Selçuk'un oyuna girmesi nasıl etkiledi oyunu bu kadar ya aklım ermedi. Selçuk İnan, Ndiaye'den de mi daha iyi orta saha?
ndiaye kadar kosamamasina karsin topu en az 2 kat daha ustun kullaniyor. ve gorev bolgesinin disina cikmiyor Selcuk.. o tempoyu kaldirma imkani da sadece bu sekilde olabilecek bir durum. 90 dakikayi zor kaldiriyor.. ustune birde bir cok mac kenarda olmasi ile o kisa surec icin cok daha hazir halde.

ikiside istedigimiz seviyede degil.

ndiaye kadar kosamamasina karsin topu en az 2 kat daha ustun kullaniyor. ve gorev bolgesinin disina cikmiyor Selcuk.. o tempoyu kaldirma imkani da sadece bu sekilde olabilecek bir durum. 90 dakikayi zor kaldiriyor.. ustune birde bir cok mac kenarda olmasi ile o kisa surec icin cok daha hazir halde.

ikiside istedigimiz seviyede degil.
O zaman bize Selçuk'un Selçuk olduğu zamanlardaki oyununu oynayabilecek genç bir oyuncu lazım. Nerede bizim MSS orta sahası Melo-Selçuk-Sneijder ve bunlara Podolski ile Drogba da eklenince CL'de gruptan çıkıp Schalke'yi eledikten sonra çeyrek finalde Real Madrid'e elenmiştik. Bir sonraki sezonda da Juventus'u evimizde yenip gruptan çıkmıştık ve Chelsea'ya elenmiştik. Bu maçlar bize büyük maçları kazanmada orta sahanın önemi bir kez daha hatırlatıyor.

pas kalitesi sayesinde top bizde kalıyor, pas kalitesi sayesinde topu daha iyi aktarıp daha kaliteli hücumlar yapıyoruz. sonuçta bu adam eski xelçuk dediğimiz adam. rakibi iç saha dış saha sirkülase ettiğimiz ortasahanın melo ile beraber diğer partneriydi.

gel görki fiziken bitik ve güçsüz. eski temposu yok ama en azından pas vermeyi bilen oyunculardan birisi.
pas oyununu bizim gibi seven takımlarda oyunun çok durması (faul,sakatlık, sert oyun, rakibin zaman geçirmesi vs) ve çok top kaybı yapmak (pas hatası vsgibi ) buna bağlı olarak sürekli rakipten kontra ataklar yemek oyunu rakip alana yıkmanızı zorlaştırır doğal olarak da baskı kurmanızı engeller. FT'nin bu değişiklikteki tek amacı topun bizim ayağımızda kalmasını sağlamaktı. Zira başakşehir ve gs ligin en çok topla oynayan takımı (her ikisi de %58). bu yüzden ortasahada top kaybına vs göz yummamak adına her ne pahasına olursa olsun ortasahada üstünlüğü almak için topu ayakta tutacak elaman lazımdı. o da mevcut kulübe de Xelçukla mümkün idi. sonrası malum, b.şehir sirkülase oldu. belhandanın golü nizamiydi bence o da sayılsa 3-1 olurdu. sonrası zaten farka giderdi.

son 20 dkya 2-1 önde giriyorsan hücum yapmak akıl karı değil. 3-1'i erken bulamamanın acısını 2-1'i korumak zorunda kalarak ödedik. Neyseki ordaki hamleler de doğruydu da bu 20 dkda pozisyon vermeden savunma yaptık.

Üst Alt