STSL H:19 | Fenerbahçe 2-0 Trabzonspor | 30 Ocak | Maç Sonucu - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL H:19 | Fenerbahçe 2-0 Trabzonspor | 30 Ocak | Maç Sonucu

Cevap: STSL H:19 | Fenerbahçe 2-0 Trabzonspor | 30 Ocak | Maç Sonucu

Kadroları nereye çok iyi.2 tane vasat kanat oyuncuları 1 tane ağır forvetleri 1 tane yaşlanmış formsuz forvetleri orta sahada 3 tane Emre'de dahil koşmaktan başka bir işe yaramayan orta saha oyuncularıylamı iyi.Bu takımda yerli olarak Volkan ve Gökhan Gönül yabancı olarakta Yobo ve Alex'ten başka üst düzey oyuncu yok.

Kadro iyi, evet. Turk olarak Volkan, Gokhan, Emre ust duzey oyuncular. Mehmet Topuz ve Semih bunlarin disinda kaliyor kalite olarak, ancak ikisi de cok faydali ve Turkiye'de pozisyonlarinda daha iyisinden az var. Geri kalan rotasyon oyuncularinin da belli bir standardi var: Ozer, Caner, Selcuk. Yabancilarinin da iyi olmadigini soylemek garip: Alex ve Yobo disinda Niang, Lugano, ve Andre Santos bayagi bayagi iyi oyuncular. A Santos su ana kadar etkili oynamamis olabilir elbet, ama anlasiliyor ki degisim var ve performansi artacak, belli. Stoch ve Dia su anda elbette uber futbolcular degiller, ama genc, hirsli, ve yetenekli futbolcular. Performans oyle zirt diye veremiyor olabilirler, ama bu potansiyelleri oldugu gercegini degistirmez. Guiza kotu, Cristian'i cogu kisinin aksine genel olarak sevmeme ve begenmeme ragmen performans sorunu yasadigindan dolayi gonderiyorlar zaten, Bilica icin yorum yapmak istemiyorum haliyle. Kisacasi su takimda 8 tane ust duzey oyuncu var, 4 tane iyi rotasyon oyuncusu var, 2-3 tane de araliklarla faydalanabilecegin oyuncu var.

31780_1484706077337_1224433043_31386091_2844782_n.jpg

:asd:

hehe şu resmi her gördüğümde ölüyorum ya.:lol::lol::asd:

Kadro iyi, evet. Turk olarak Volkan, Gokhan, Emre ust duzey oyuncular. Mehmet Topuz ve Semih bunlarin disinda kaliyor kalite olarak, ancak ikisi de cok faydali ve Turkiye'de pozisyonlarinda daha iyisinden az var. Geri kalan rotasyon oyuncularinin da belli bir standardi var: Ozer, Caner, Selcuk. Yabancilarinin da iyi olmadigini soylemek garip: Alex ve Yobo disinda Niang, Lugano, ve Andre Santos bayagi bayagi iyi oyuncular. A Santos su ana kadar etkili oynamamis olabilir elbet, ama anlasiliyor ki degisim var ve performansi artacak, belli. Stoch ve Dia su anda elbette uber futbolcular degiller, ama genc, hirsli, ve yetenekli futbolcular. Performans oyle zirt diye veremiyor olabilirler, ama bu potansiyelleri oldugu gercegini degistirmez. Guiza kotu, Cristian'i cogu kisinin aksine genel olarak sevmeme ve begenmeme ragmen performans sorunu yasadigindan dolayi gonderiyorlar zaten, Bilica icin yorum yapmak istemiyorum haliyle. Kisacasi su takimda 8 tane ust duzey oyuncu var, 4 tane iyi rotasyon oyuncusu var, 2-3 tane de araliklarla faydalanabilecegin oyuncu var.

1) Emre eskiden iyiydi şimdi ise koşmaktan rakibe vurmaktan hakemle dalaşmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.

2) Rotasyon oyuncularından bahsetmişsin kadro geniş demişsin ama o saydığı oyuncular( Özer,Caner,Dia,Stoch,Selçuk,Cristian,Bekir) bunların hepsi 10 üzerinden 6'lık oyuncular hadi taş çatlasın 6.5 olur.6 Tane 6'lık adamım olacağına 2 tane 8'lik adamım olmasını tercih ederim.Simao-Quaresma-Arda gibi.

3) Lugano hiçte üst düzey bir oyuncu değil öyle olsaydı 3 ay boş gezdi bir kulüp alırdı.Bana göre ağır ve kazmanın teki Servet'ten hiçbir farkı yok.

4) Niang dediğin adam 2 yıl öncesine hatta geçen seneye kadar iyiydi artık futbolunun son çağlarını yaşıyor.Türkiye'ye para yemeğe geldi.Zaten fiziğinden bu anlaşılıyor eski Niang'la alakası yok.

5) Andre Santos'a gelecek olursak.Taraftarın hiçbiri ona güvenmiyor Aykut Kocoman'da buna dahil.Santos'da bunun farkında en ufak bir hatasında kendisine yükleneceklerini biliyor.Onun için oyunda çok kaçak dövüşüyor kendine güvenini kaybetmiş ve gitmek istediğinden de eminim.Kaliteli bir oyuncudur orası ayrı ama unutmaki Elano'da kaliteliydi.

Tüm bunları ekleyince 1,2 oyuncu dışında çok sırdan bir takım oluyorlar.

Cevap: STSL H:19 | Fenerbahçe - Trabzonspor | 30 Ocak | 19.00

Aykut son bi kac haftadir nerde hata yaptigini cözmüs durumda disiplin den cok takimla arasindaki "sevgi bagi"nin zayif oldugu gercegi.. ve son haftalarda bu bagi baya bi guclendirdi skordan ziyade Fenerin bu macta deli gibi saldiracagini biliyorum gollu mac olur 4-1 yahut 4-2 gibi bi sonucla yeneriz diyorum trabzonu...

Skor olarak belki tutturamadim ama gözlem konusunda az bucuk kabiliyeti olan herkes icin gerisini görmek zor diyldi.. bunun disinda yok hakemdi yok oydu buydu demek hikaye olur ...objektif yorum yapanlarin cogunlukta oldugunu görmekte güzel ama ...

23 martta bunlarla oynuyoruz o zaman taraftar görecek ezolar....

Aslantepede *****ede trabzonada basmamız lazım.

Şu sonuçlardan sonra en avantajlı takım konumuna Bursa yükselmiştir. Ben Fenerbahçe takımının deplasmanda çok zorlanacağını düşünüyorum. Kadıköydeki maçları kayıpsız geçse dahi deplasman maçlarında ciddi kayıplar yaşayacağı aşikâr. Trabzon içinse bundan sonra Avni Aker cehennem olur. Avni aker maçlarında büyük stres yaşayacaklarını tahmin ediyorum.

Bu yüzden de, bundan sonraki süreçte ligin belirleyicisi Bursa'nın sergileyeceği performans olacaktır. Ben Bursa'nın oynadığı futbolu pek beğenmiyorum. Bana göre iyi de oynamıyorlar. Amma velâkin gereken puanları toplamasını biliyorlar.

Fikstüre bakıldığında Trabzon'un Kayseri, Beşiktaş gibi takımlarla oynayacağını görüyoruz. Keza Fenerbahçe de deplasmanda derbiler oynayacak. Her iki takımında kısa süreçte dahi takılması olası. Bursa an itibariyla, Şampiyonluğun en güçlü adayı haline gelmiştir.

Kadroları nereye çok iyi.2 tane vasat kanat oyuncuları 1 tane ağır forvetleri 1 tane yaşlanmış formsuz forvetleri orta sahada 3 tane Emre'de dahil koşmaktan başka bir işe yaramayan orta saha oyuncularıylamı iyi.Bu takımda yerli olarak Volkan ve Gökhan Gönül yabancı olarakta Yobo ve Alex'ten başka üst düzey oyuncu yok.

Çok anlamsız buldum yorumlarını.Niang kesinlikle ağır bir forvet değil, ağır haliyle kaç gol attığı ortada ki normalde çok daha da iyi oyuncudur.Kanatları gerçekten iyi ama verim alamadılar,kanatsız 4 puan gerideler.Orta sahaları bizimkine oranla çok daha güçlü bunun da farkındasındır eminim.Ne kadar nefret etsek de Emre gibi bir oyuncu takımımızda yok yıllardır.Mehmet Topuz bile Kayseri'dekinin yarısı kadar oynamamasına rağmen kadromuzdaki her Türk orta saha oyuncusundan iyidir.Ancak kadroya rağmen vasat bir hocaları var ve takım olma konusundan iyi değiller bu nedenle her hafta farklı görüntü çiziyorlar,haftaya kaybederlerse kimse şaşırmaz.Bir de Fenerbahçe'de üst düzey oyuncu yoksa bizde kim var acaba bunu da sormadan geçemiycem.Adamların barındıramadığı Kazım'ı baş tacı yapmak zorunda kaldık kadromuz yüzünden, dahası yoktur bana göre...

Döve döve kazandınız Beşiktaş maçını kazandığınız gibi! kaç tane pozisyonunuz var madem çok iyi oynadık diyorsun.Ben hiç pozisyon göremedim.Trabzonspor'un yediği2. golde de 2 tane faul var.Selçuk Şahin ilk yarıda atılmalıydı.Lugano'nun tam ceza sahasına girmeden Engin'in bileğine bastı görmedi.Hakem bugün resmen Fener'i kolladı.

bırakın bu işleri ya. Selçuk ilk yarı atılmalıymış filan hep havaya dakika veriyorum 25 - 45 arası izle gör maç 3 olmadıysa hakem yüzündendir. 2. gol diyorsun avantaj diye bir şey var Selçuk topu alıyor rahat rahta pas veriyor daha sonra Topuz Colman'a baskı yapmaya başlıyor ne yapsın hakem avantaj verdi diye hiç adam basmasınlar mı? Colman geriye Glowacki'ye daha hızlı bir pas verse zaten Topuz'un baskısı yok olacaktı, orda faulden sonra 3 pas yapıyor Trabzon bu golü ona bağlamak ayıptır. Kaç pozisyonunuz var diye soruyorsun atamadığımız 3-4 pozisyon var peki Trabzon'nun kaç pozisyonu var onu geçtim kaç kere ceza sahamıza girmişler. Şurda ki bütün Fenerbahçe maç topiklerini oku kazandığımız maçların hepsini hakem vermiş maşallah hakemler vermese puansız küme düşecez ama bu kadar hakem itmesiyle ligin en iyi 1 veya 2. kadrosu hep şampiyonlukta geride kalıyor.

trabzon sampiyon olamaz bu kadrosuyla,fener veya bursa olur buyuk ihtimal.

bırakın bu işleri ya. Selçuk ilk yarı atılmalıymış filan hep havaya dakika veriyorum 25 - 45 arası izle gör maç 3 olmadıysa hakem yüzündendir. 2. gol diyorsun avantaj diye bir şey var Selçuk topu alıyor rahat rahta pas veriyor daha sonra Topuz Colman'a baskı yapmaya başlıyor ne yapsın hakem avantaj verdi diye hiç adam basmasınlar mı? Colman geriye Glowacki'ye daha hızlı bir pas verse zaten Topuz'un baskısı yok olacaktı, orda faulden sonra 3 pas yapıyor Trabzon bu golü ona bağlamak ayıptır. Kaç pozisyonunuz var diye soruyorsun atamadığımız 3-4 pozisyon var peki Trabzon'nun kaç pozisyonu var onu geçtim kaç kere ceza sahamıza girmişler. Şurda ki bütün Fenerbahçe maç topiklerini oku kazandığımız maçların hepsini hakem vermiş maşallah hakemler vermese puansız küme düşecez ama bu kadar hakem itmesiyle ligin en iyi 1 veya 2. kadrosu hep şampiyonlukta geride kalıyor.

Ahmet çakarda metin tokatta emre'nin faulünde emreye kart çıkarıp oyunu durdurmalıydı diyor.Gerçi bu bahane olmaz adamlar kaptırdı.Ama şu bir gerçek 4-5 senedir derbilerin hepsini döve döve çirkeflik yaparak alıyor Fb.Bu tartışılmaz.Yobo haricinde takımın hepsi çirkef hepsi her pozisyona itiraz eden tekme atan kavga çıkartan adamlar.

Geçen sene bjk ve gsyi döve döve yendiler bu senede trabzonu.Seneye de bizi yine döve döve yenerler.Hakemlerin ortak noktası: Fblilerin sert oyunu Trabzonluları sindirdi.Emre 6-7.faulünde kartı gördü hemde görmüyordu itirazdan gördü.Topuza kart çıkmadı be.Her sene aynı ya ali samiyende kavga çıkartıp maçı soğuturlar ya da kendi sahalarında öne geçtikten sonra hakeme baskı altına alırlar

Niang kız gibi her dokunuşta elini kolunu açıp itiraz edeceğine topunu oynasın.Alt tararfı niang'ın taç çizgisindeki faulünü vermedi bu yüzden mi 3-0 olmadı.2.yarıda engin'e yapılan net faul de verilmedi

Dia serkanı indirdi hemde nasıl ama kimse görmedi

Maçın sonucuna etki etti diyen kimse yok zaten ama artık birileri bi durmalı bu iğrenç ötesi takımın yaptıklarına

Evvela hakkınızı teslim etmek lazım. Gayet iyi oynadınız. Özellikle ilk yarım saatlik baskı, size maçı getirdi. Böyle olacağını da zaten tahmin ediyorduk. Misal ben Fenerbahçe'nin bu maçı en az iki farkla kazanacağını dile getirmiştim. Fenerbahçe varını yoğunu ortaya koydu ve hem geçen senenin intikamını aldı, hem de şampiyonluk potasına girdi. Bunun için de tebrik ederiz.

Fakat bu ülkede hep gerçekler bir şekilde örselenir, unutulur. Bunda bizim de payımız var. Fenerbahçe'nin tüm maçlarına hakem'i dahil edersek, doğal refleks olarak sizde korumaya geçersiniz ki işte zaten zurnanın zırt dediği yerde burası oluyor.

Oturalım sizinle Fenerbahçe'nin iç saha da oynadığı derbi maçları tek tek izleyelim. Hakemlerin yaptığı hataları tek tek tespit edelim. Ne yazık ki göreceğimiz tablo ezici Fenerbahçe üstünlüğü olacaktır. Art niyetliler midir ? Bilmiyorum. Ama çok etki altında kaldıkları bir gerçek. Kadıköy'deki maçlara, maçları kaldırabilecek hakemlerin verilmediği de bir gerçek.

Bu sırf bizim başımıza gelmiyor. Yani bizden pay biçmiyorum. Son 10 yılda bu gözler Beşiktaş'ın Kadıköy'de hakemler tarafından nasıl biçildiğini de gördü. Hatta bu öyle bir hal aldı ki, adamlar da size kin beslemeye başladı ki bence haklılar!

Fenerbahçe neden bu ülkenin en antipatik takımı diye hiç soruyor musunuz kendinize ?

Türkiye'de ve Avrupa'a en başarılı takım mı ? Hayır.

Dünya'nın tanıdığı ve konuşulan bir takım mı ? Hayır.

Türkiye'deki kupalara ambargo koyan bir takım mı ? Hayır. 3Sene üst üste şampiyonluk bile kazanamamış, kupayı 29 yıldır kazanamayan bir takımdan bahsediyoruz burada.

Ama hep antipatik. Neden ?

Çünkü hep haksızlıklara prim tanıyan bir camia olma özelliği gösteriyor. Lehine yapılan hakem hataları sonrası ortalarda gözükmeyenler. Bir tane es kaza hatalı düdük çalınınca, herkese savaş açıyor.

Antipatiksiniz çünkü ülkedeki diğer takım taraftarlarının , Fenerbahçe'lilerin hep bana rabbana anlayışından sıtkı sıyrılmış durumda.

Bu antipatikliğinizin sebeplerine eğilmeniz gerekir. Yani aslında biraz da aynaya bakmanız gerekir. Evet belki diğer camialar önünüze hep hakemi çıkarıyor ve siz buna kızıyorsunuz. Ama hiç bir Fenerli'de çıkıp, yahu evet burada da hakem bizim lehimize hata yapmıştır deme cesaretini gösteremiyor. Siz sizin lehinize hata yapan hakemleri savundukça, diğer camiaların da sizin önünüze hakem hatalarını sürekli çıkarmaları kaçınılmazdır.

Biraz da meseleye buradan bakınız.

Evvela hakkınızı teslim etmek lazım. Gayet iyi oynadınız. Özellikle ilk yarım saatlik baskı, size maçı getirdi. Böyle olacağını da zaten tahmin ediyorduk. Misal ben Fenerbahçe'nin bu maçı en az iki farkla kazanacağını dile getirmiştim. Fenerbahçe varını yoğunu ortaya koydu ve hem geçen senenin intikamını aldı, hem de şampiyonluk potasına girdi. Bunun için de tebrik ederiz.

Fakat bu ülkede hep gerçekler bir şekilde örselenir, unutulur. Bunda bizim de payımız var. Fenerbahçe'nin tüm maçlarına hakem'i dahil edersek, doğal refleks olarak sizde korumaya geçersiniz ki işte zaten zurnanın zırt dediği yerde burası oluyor.

Oturalım sizinle Fenerbahçe'nin iç saha da oynadığı derbi maçları tek tek izleyelim. Hakemlerin yaptığı hataları tek tek tespit edelim. Ne yazık ki göreceğimiz tablo ezici Fenerbahçe üstünlüğü olacaktır. Art niyetliler midir ? Bilmiyorum. Ama çok etki altında kaldıkları bir gerçek. Kadıköy'deki maçlara, maçları kaldırabilecek hakemlerin verilmediği de bir gerçek.

Bu sırf bizim başımıza gelmiyor. Yani bizden pay biçmiyorum. Son 10 yılda bu gözler Beşiktaş'ın Kadıköy'de hakemler tarafından nasıl biçildiğini de gördü. Hatta bu öyle bir hal aldı ki, adamlar da size kin beslemeye başladı ki bence haklılar!

Fenerbahçe neden bu ülkenin en antipatik takımı diye hiç soruyor musunuz kendinize ?

Türkiye'de ve Avrupa'a en başarılı takım mı ? Hayır.

Dünya'nın tanıdığı ve konuşulan bir takım mı ? Hayır.

Türkiye'deki kupalara ambargo koyan bir takım mı ? Hayır. 3Sene üst üste şampiyonluk bile kazanamamış, kupayı 29 yıldır kazanamayan bir takımdan bahsediyoruz burada.

Ama hep antipatik. Neden ?

Çünkü hep haksızlıklara prim tanıyan bir camia olma özelliği gösteriyor. Lehine yapılan hakem hataları sonrası ortalarda gözükmeyenler. Bir tane es kaza hatalı düdük çalınınca, herkese savaş açıyor.

Antipatiksiniz çünkü ülkedeki diğer takım taraftarlarının , Fenerbahçe'lilerin hep bana rabbana anlayışından sıtkı sıyrılmış durumda.

Bu antipatikliğinizin sebeplerine eğilmeniz gerekir. Yani aslında biraz da aynaya bakmanız gerekir. Evet belki diğer camialar önünüze hep hakemi çıkarıyor ve siz buna kızıyorsunuz. Ama hiç bir Fenerli'de çıkıp, yahu evet burada da hakem bizim lehimize hata yapmıştır deme cesaretini gösteremiyor. Siz sizin lehinize hata yapan hakemleri savundukça, diğer camiaların da sizin önünüze hakem hatalarını sürekli çıkarmaları kaçınılmazdır.

Biraz da meseleye buradan bakınız.

Belki birçok konuda doğru söylüyorsun belki gerçekten aşırı fanatik bakıyorum. Ancak Kadıköy'de Beşiktaş'ın bizi elediği bir Türkiye Kupası maçı vardı uzatmada hatırlarsın hakem Selçuk Dereli'ydi kimse o maçtan sonra Fenerbahçe'nin hakkı yendi demedi kimseye az biraz bile şirin olmadık nedense. Yine Cüneyt Çakır'ın yönettiği Galatasaray derbisi var hani 3 kırmızı kartlık orda da kimse yanımızda olmadı. Geçen sene İnönü'de hakem skora etki edecek hatalarla maçı bitirdi çıt çıkmadı. Ancak geçen sene Bjk maçında Bilica saçma sapan bir olay yaptı birde penaltı itirazı olan başka bir pozisyon vardı ki bence değil ama önemli değil bütün Türkiye ayağa kalktı kendine sanatçı diyen bir adam Haldun Boysan çıktı küfürler savurdu azcıkta onlar antipatik gelsin ya. Bu arada sanmayın ki antipatiklik çok umrumuzda değil ama işte o zaman sürekli kendimizi savunmak zorunda kalıyoruz çünkü Bjk başkanı çıkıp kupayı biz ligi Fb alsın demiyor anlatabiliyor muyum? Bu arada lige ambargo koymadık, Avrupa'da sürekli başarılı olmadık belki ama son 10 yılın kesinlikle en başarılı takımıyız.

TV spikeri, kadroları verirken fenerli oyuncuları İsim-soyisim'e kadar aksanlı-telafuzlu söylerken,

Trabzonspor'lu futbolcuları sadece isimleriyle söylemesi, pozitif ayrımcılık değil midir ?

Tarafsızlık ilkesine ne kadar uyar ?

fener iyidi ama devamlılık sağlayamazlar gibime geliyor.

Ahmet çakarda metin tokatta emre'nin faulünde emreye kart çıkarıp oyunu durdurmalıydı diyor.Gerçi bu bahane olmaz adamlar kaptırdı.Ama şu bir gerçek 4-5 senedir derbilerin hepsini döve döve çirkeflik yaparak alıyor Fb.Bu tartışılmaz.Yobo haricinde takımın hepsi çirkef hepsi her pozisyona itiraz eden tekme atan kavga çıkartan adamlar.

Geçen sene bjk ve gsyi döve döve yendiler bu senede trabzonu.Seneye de bizi yine döve döve yenerler.Hakemlerin ortak noktası: Fblilerin sert oyunu Trabzonluları sindirdi.Emre 6-7.faulünde kartı gördü hemde görmüyordu itirazdan gördü.Topuza kart çıkmadı be.Her sene aynı ya ali samiyende kavga çıkartıp maçı soğuturlar ya da kendi sahalarında öne geçtikten sonra hakeme baskı altına alırlar

Niang kız gibi her dokunuşta elini kolunu açıp itiraz edeceğine topunu oynasın.Alt tararfı niang'ın taç çizgisindeki faulünü vermedi bu yüzden mi 3-0 olmadı.2.yarıda engin'e yapılan net faul de verilmedi

Dia serkanı indirdi hemde nasıl ama kimse görmedi

Maçın sonucuna etki etti diyen kimse yok zaten ama artık birileri bi durmalı bu iğrenç ötesi takımın yaptıklarına

Niang kız gibi oynuyorsa Türkiye'de 2-3 futbolcu dışında herkes bebek gibi oynuyor demektir. Sadece Niang'ın pozisyonu değil 25-45 dakikaları arası izleme şansın varsa izle ama tarafsız olmaya çalış. Acaba sizin takımda çirkef olmayan kaç oyuncu var ceza sahasında sürekli kendini yere atan Baros veya kız gibi oynaayan Niang'ın kaburgasını kıran Neil veya Kadıköy'de gol attık sonra tribüne işaret yapan Hakan Balta mı? Yoksa hakeme çekil kenara diye bağıran Arda olabilir mi?

Belki birçok konuda doğru söylüyorsun belki gerçekten aşırı fanatik bakıyorum. Ancak Kadıköy'de Beşiktaş'ın bizi elediği bir Türkiye Kupası maçı vardı uzatmada hatırlarsın hakem Selçuk Dereli'ydi kimse o maçtan sonra Fenerbahçe'nin hakkı yendi demedi kimseye az biraz bile şirin olmadık nedense. Yine Cüneyt Çakır'ın yönettiği Galatasaray derbisi var hani 3 kırmızı kartlık orda da kimse yanımızda olmadı. Geçen sene İnönü'de hakem skora etki edecek hatalarla maçı bitirdi çıt çıkmadı. Ancak geçen sene Bjk maçında Bilica saçma sapan bir olay yaptı birde penaltı itirazı olan başka bir pozisyon vardı ki bence değil ama önemli değil bütün Türkiye ayağa kalktı.

İşte zaten anlatmak istediğim de tam olarak bu. Siz şayet kendi lehinize yapılan hatalar karşısında susarsanız, başkalarının size karşı yapılan hataları dile getirmesini bekleyemezsiniz.

Zira canı yanan çoğu camia der ki; ''Oh olsun! Az hakkımıza geçmediler. Bunlara müstehak.''

Yani şikayetiniz esasen tam olarak anlattığım şey. Bugün Fenerbahçe camiası yaratmış olduğu olumsuz havayı gidermek zorunda olduğunun farkında değil. Sürekle ateşi harlıyor. Bundan bir sene kârlı çıkar şampiyonluk kazanır. Ama onun haricinde çok şey kaybeder.

Misal isterseniz; karşı psikolojinin devreye girdiği, son hafta kaçan şampiyonluklarınız örnek gösterilebilir. Karşınızdaki takımlar yine bu antipatikliğiniz ve yaşanan haksızlıklar neticesinde size karşı daha da fazla motive olmuşlardı.

Özetle Fenerbahçe camiası bu konuda ne yaparsa kendisine yapıyor ve atalarımızın deyimiyle sap dönüyor keser dönüyor gün geliyor hesap dönüyor.

İşte zaten anlatmak istediğim de tam olarak bu. Siz şayet kendi lehinize yapılan hatalar karşısında susarsanız, başkalarının size karşı yapılan hataları dile getirmesini bekleyemezsiniz.

Zira canı yanan çoğu camia der ki; ''Oh olsun! Az hakkımıza geçmediler. Bunlara müstehak.''

Yani şikayetiniz esasen tam olarak anlattığım şey. Bugün Fenerbahçe camiası yaratmış olduğu olumsuz havayı gidermek zorunda olduğunun farkında değil. Sürekle ateşi harlıyor. Bundan bir sene kârlı çıkar şampiyonluk kazanır. Ama onun haricinde çok şey kaybeder.

Misal isterseniz; karşı psikolojinin devreye girdiği, son hafta kaçan şampiyonluklarınız örnek gösterilebilir. Karşınızdaki takımlar yine bu antipatikliğiniz ve yaşanan haksızlıklar neticesinde size karşı daha da fazla motive olmuşlardı.

Özetle Fenerbahçe camiası bu konuda ne yaparsa kendisine yapıyor ve atalarımızın deyimiyle sap dönüyor keser dönüyor gün geliyor hesap dönüyor.

yok artık daha neler lütfen ya!!! Sanki Galatasaray'lılar, Beşiktaş'lılar veya herhangi bir takım ıkıp maçtan sonra hakem rakibimizin hakkı yendi mi diyor. Gs ve Bjk çıkıp görselli bir şekilde hakemleri eleştirmedi mi? Şimi düşünüyorumda ben fanatik düşünüyorum belki ama sizde benim kadar fanatik düşünüyorsunuz. Bu arada Denizli her şeyden önce kendisi düşmemek için oynadı, Trabzon'u ise sahadan sildik ama topu içeri vuramadık hep kalecinin üstüne gitti sonra da Onur büyük kaleci oldu neyse...

Bu sene Kadıköy'de iyi dürttük onları. Sert oyun gördüler. Merak etmeyin Arena'da daha beterini görecekler.

Üst Alt