Suat Kaya: "Fatih hocayı çok yakından takip etmeniz lazım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Suat Kaya: "Fatih hocayı çok yakından takip etmeniz lazım"

"Top oynarken kazanılan kupalar sevinçle yayılıyor. Galatasaray minik takımıyla başladığı mesleğe orada bir kupa var. Galatasaray PAF takımını iki kere şampiyon yaptım. Menemen'i çıkardım oradan da bir kupa var. Türkiye'nin yetiştirdiği, futbolcunun kafasının aydınlanması sağlayan Fatih Terim görevinin başında. O bıraktıktan sonra göreve talibim"

"Eşimden daha fazla Tugay Kerimoğlu ile beraber çok zaman geçirdim. Türkiye'nin en yetenekli oyuncusu."

"Fatih Hoca'yı tanımak lazım. Konuşurken belki yüzünüze bakmaz ama sizinle ilgili konuştuğunu hemen hissetmeniz lazım. Olaya müdahil olmamanız lazım. Hocayı çok yakından takip etmeniz lazım. Hareketleriyle, gözleriyle çok şey anlatır. Biz dersimize iyi çalıştık. İyi talebelik ettik. O da herkese Fenerbahçeli Galatasaraylısı Beşikaşlısı babalık yapmıştır."

"Korku şu... Korku ona karşı bir saygısızlık yapmamak. Çekinme formayı kaybetmemek. Hocanın konuşma şeklini, hocanın kurallarını yerine getirdiğin zaman dünyanın en rahat adamısınız. Sergen Yalçın'a sorun.'Futbol hayatı boyunca en rahat senesi nerede geçmiştir?' diye. Muhakkak Galatasaray diyecek. Fatih Hoca'nın her şeyden haberi oluyordu. En sinir olduğu şey bir haberi başkasından duymasıdır. Biz ne yaparsak yapalım kendisine söyleyeceğiz."

"Bir gece eşimle beraber Ergün Penbe'ye gittim. Saat 03.00 gibi araçla eve dönerken Ceyhun Yılmaz'dan radyoda İbrahim Tatlıses'ten "Akdeniz Akşamları" şarkısını çalmasını istedim. "Sabah antrenmana gittik. Tabii gözler yarı açık. Fatih Terim yanıma geldi 'Tam zamanında istedin o şarkıyı' dedi. O zaman dedik ki hoca her şeyi biliyor. Saklamaya gerek yok"

"Hagi egosuz, çok doğal bir insan. Çok seviliyordu. Hagi, Tafarel, Popescu.. Bunlar çok mütevazi kişilerdi. Bir şeyler öğreterek kazandırarak gittiler buradan. En tiraj almayan gazetenin muhabirine gidip söyleşi verirdi. O benim jübilemde oynamıştı ben de onun jübilesinde oynadım. Romanya'da ne kadar sevildiğini gördüm. Hagi başka bir şey."

Üst Alt