Süleyman Hurma: "Futboldan anlamayanlar Hakan Çalhanoğlu’nu eleştiriyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süleyman Hurma: "Futboldan anlamayanlar Hakan Çalhanoğlu’nu eleştiriyor"

Süleyman Hurma: "Dünyada hiçbir kulübün bizim 4 büyüğümüzün sahip olduğu kadar seyirci potansiyeli yok. Türk futbolu doğru yönetilseydi bizim 4 büyük kulübümüz dünyanın en zengin 4 kulübü arasına girer, Real Madrid, Barcelona ve Manchester United bizim kulüplerden sonra gelir."

Süleyman Hurma: "Türkiye’de taraftarlar kulüplerini değil sonuçları sahipleniyorlar ve bu yüzden uzun vadeli planlar yapılamıyor, taraftar bir dönem dönem kendi kulüplerine aşık, dönem dönem de kendi kulüplerine düşman oluyorlar."

Süleyman Hurma: "Hakan Çalhanoğlu’nu herkes milli takımda eleştiriyor. Hem Milan, hem Inter hem Bundesliga’da bu kadar başarılı olan bir oyuncu milli takımımızda iyi onayamıyor olmasında suçu kendimizde aramamızın bir anlamı olabilir mi? Bundan komik bir şey olabilir mi?"

Süleyman Hurma: "Bir sürü yorumcu çıkıp, ‘Bu Hakan Çalhanoğlu’nun ne oynadığını bir türlü anlayamadım’ diyebiliyor. Zaten sen anlayabilsen bizim futbolumuz bu noktada olmayacak. Sen anlamadığın için ve anlamadan yorum yaptığın için biz bu durumdayız."

Süleyman Hurma: "Ülke olarak futbolda Avrupa’nın en az 20 yıl gerisindeyiz...Türkiye’de rakip oynayamasın diye çimlerini bilerek kesmeyen, zemini bilerek rezalet seviyede tutan takımlar var. Gol attıktan sonra yerden kalkmayan, 78’de kazandığı frikiği 83’te kullanan takımlar var"

Süleyman Hurma: "Avrupa’da futbol eğlence gibi, insanlar maça geliyor güzel bir gün geçirip eve dönüyorlar. Futbolu bir namus meselesi, bir ölüm kalım meselesi, bir hayat meselesi,intihar etme meselesi halinden çıkarmalıyız. Futbolcu çıkıp ‘Suç bizde’ diyor. Suç yok, bu bir oyun"

Süleyman Hurma: "İşler iyi giderken gece yarısı 02.00’de milli takım oteline pastırmalı pide geldiğini biliyorum ve bu ‘Helal olsun ne kadar iyi bir birliktelik var, uyumak yerine birlikte oturmayı tercih ediyor’ denir..."

Genel olarak yorumları ve açıklamaları mantıklı... Kayserispor zamanında iyi sapladı büyüklere sağlam paralara oyuncular sattı ...

Bıraksınlar bu işleri Hakan Calhanoglu tamam belli bir kalitesi var ama büyük de bir yıldız değil hiç bir zamanda olamayacak mesela Yıldıray Basturkde buram buram yetenek vardı Hakan calhanogluna göre tek eksiği sütü diyebilirim onun dısında her özelliği daha iyiydi.

Süleyman Hurma: "Hakan Çalhanoğlu’nu herkes milli takımda eleştiriyor. Hem Milan, hem Inter hem Bundesliga’da bu kadar başarılı olan bir oyuncu milli takımımızda iyi onayamıyor olmasında suçu kendimizde aramamızın bir anlamı olabilir mi? Bundan komik bir şey olabilir mi?"

Süleyman Hurma: "Bir sürü yorumcu çıkıp, ‘Bu Hakan Çalhanoğlu’nun ne oynadığını bir türlü anlayamadım’ diyebiliyor. Zaten sen anlayabilsen bizim futbolumuz bu noktada olmayacak. Sen anlamadığın için ve anlamadan yorum yaptığın için biz bu durumdayız."

--

Eee belli degil ne oynadigi :D
Benim sucummu? Teknik Direktör yanlis oynatiyorsa ben ne yapim?

Süleyman Hurma: "Türkiye’de taraftarlar kulüplerini değil sonuçları sahipleniyorlar ve bu yüzden uzun vadeli planlar yapılamıyor, taraftar bir dönem dönem kendi kulüplerine aşık, dönem dönem de kendi kulüplerine düşman oluyorlar."

Aaaaaa bizim forumdakilere laf sokmuş. Helâl olsun akıllı adam belli ki.

İlk söylediği hariç diğerlerinde haklı. Ülke sadece futbolda değil başka konularda da 20 yıl geride. O yüzden maalesef ekonomik olarak söylediği şey imkansız oluyor. Kaldı ki bir kulüp idari ve ekonomik anlamda her şeyi doğru yapsa, bütün yerli ve yabancı transferlerinden %100 verim alsa, sattığı oyunculardan %1500 kar elde etse bile Federasyonun başındaki hıyarın tekinin çıkıp benim canım yabancı sınırı getirmek istiyor demesiyle bütün emeklerinin yok olup gitmesi ihtimali sabit duruyor. Değiştiremiyorsun maalesef. Bizim hedefimiz Real, Barca olmak değil. Biz Portekiz seviyesine gelebilmeyi hedeflemeliyiz (kalite, idare, ekonomi anlamında). Ötesine sonra bakarsın.

Etrafıma Kessie/Bennacer, Barella/Brozoviç önüme Lautaro/Dzeko/İbra koy bende kral olurum yalnız.. Çalha takımı alıp götüren tip topçu değil, başrol alamaz.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Üst Alt