Sumudica: "Erdoğan'a hayranım, Türkiye benim ikinci ülkem" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sumudica: "Erdoğan'a hayranım, Türkiye benim ikinci ülkem"

Çaykur Rizespor ile anlaşan Marius Sumudica, imza töreninde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.​
"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A HAYRANIM"
"Ben buraya gelirken sadece başkanımız ve yönetimimizle görüştüm. Cumhurbaşkanımızla görüşmedim ama ona büyük bir hayranlığım var. Bu ülke için yaptıklarını hep takdir ettim. Bir gün tanışabilirsem çok mutlu ourum. Kendisini çok takdir ediyorum. Umarım ölene kadar bu ülkenin başında durur."​
"FENERBAHÇE MAÇI ZOR OLACAK"
"Mesut Özil çok iyi bir oyuncu, kendisine saygı duyuyorum ama ben bu ligde oynayan her futbolcuya saygı duyuyorum. Fenerbahçe maçı zor bir maç olacak. 3 gün önce Başakşehir maçı oynadık. Neredeyse takımın yarısı yoktu ama neredeyse kazanıyorduk. Bu tür maçlara böyle bakmak lazım. Kafasında zaten, 'biz yeniliriz, beraberliğe gidiyoruz' düşüncesi olacaksa hiç gitmeyelim. Oyuncularıma da 'kafasında öyle bir düşüncesi olan varsa Rize'de kalsın' diyeceğim. Zorlu bir Süper Lig maçı olarak görüyorum. Hazırlıklarımızı da böyle yapacağız."​
"TÜRKİYE BENİM İKİNCİ ÜLKEM"
"Bir yerde baklavayı, kebabı sevmem gerekiyordu şimdi burada çayı sevmem gerekiyor. Ben genel olarak Türkiye'yi seviyorum. Gaziantep'te Türk pasaportu almak için elimden geleni yaptım. Bu konuda bir yardım sağlanamadı. Romanya pasaportu ile vizeye gerek olmadan dünyanın her yerine gidebilirim. Fakat ben bu ülkeye saygımı göstermek istiyorum çünkü burada paramı kazanıyorum. Türkiye benim ikinci ülkem."​
"EĞER AİLE OLAMAZSAK HİÇBİR ŞEY YAPAMAYIZ"
"Ben Rize'ye konsantre olmuş durumdayım. Bir hata yaparsam karşıma gelip sorabilirsiniz. Ama ben maçları kazandığım zaman beni ya öğle yemeğine ya da akşam yemeğine götüreceksiniz. Bir futbol kulübü, arkasında medya gücü olmazsa asla başarılı olamaz. Eğer bir aile olamazsak hiçbir şey yapamayız."​
"BEN LAFI DOLAŞTIRMAM DİREKT SÖYLERİM"
"Ben lafı dolaştırmam, direkt olarak söylerim. Gaziantep'te olmamamın sebebini herkes biliyor, çünkü direkt bir konuşma yaptım. Şu anda profesyonel bir kulüpteyim. Geldiğimden beri bütün davranışları çok beğendim. Maçlarda biraz deliriyorum. Benimle birlikte arkamda deliren insanlara ihtiyacım vardı. Onu burada bulacağımı düşünüyorum. Bu deliliğin birleşmesiyle iyi şeyler ortaya çıkaracağız."​
"TÜRKİYE'DE ÇALIŞMAYI SEVİYORUM"
"Son 8 senede çalıştığım hiçbir kulüpte 1 seneden az çalışmadım. Çalıştığım yerlerde hep ilk 3 antrenör arasında gösterildim. Ben hiçbir kulübe 6 aylığına gitmedim. Bana yarın 3-5 milyon euroluk teklif gelirse elimin tersiyle iterim. Ben Rize'ye 1,5 yıllığına geldim, umarım daha da uzatırız. Yaşatacağımız 1,5 sene içerisinde ben hiçbir zaman gitmek istemeyeceğim. Bana yurt dışından da birçok teklif geldi ama kabul etmedim. Çünkü ben Türkiye'de çalışmayı seviyorum. Gaziantep'ten ayrıldığım zaman birçok menajer beni aradı ve Türkiye'de istediğim takıma beni götürebileceklerini söylediler. Onlara dediğim tek şey şu oldu, Türkiye'de benim çalışacağım bir tek kulüp var. O da Rizespor."​

Üst Alt