Sumudica'ya Skandal Teklif | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sumudica'ya Skandal Teklif

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü'nün teknik direktörü Marius Sumudica, transferi gündeme gelen bir oyuncuya onay vermesi şartıyla kendisine 50 bin avro rüşvet teklif edildiğini duyurdu.
1601366034088.png

Teknik direktör Sumudica, kulüp tesislerinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, transfer konularında çok dikkatli olunması gerektiğini vurgularken, yaşadığı bir hadiseyi aktardı.

"Geçen hafta bir oyuncu önerildi. Türkiye'den iki menajer beni aradı. Bu futbolcuyu kabul etmem için menajerler bana 50 bin avro teklif etti." diyen Rumen çalıştırıcı, "Sadece iyi futbolcu olduğunu yönetime söylememi istediler. 'Çünkü son sözü sen söylüyorsun.' dediler. Benim için kolay olurdu. Geçen sene bu oyuncu sadece 1 gol attı. Ben onu buraya nasıl getiririm, bunun sorumluluğunu nasıl alırım?" ifadelerini kullandı.

Kadronun takviye edilmesi gerektiğini ve bunun için yoğun şekilde çalıştıklarını dile getiren Sumudica, amaçlarının takıma fayda sağlayacak oyuncular bulmak olduğunu belirtti.

"Çok zor olmaya başladı"

Kadro yetersizliğinden duyduğu rahatsızlığı yineleyen Sumudica, şunları söyledi:

"Kafamda takımı kurmaya konsantre olamıyorum. Bir hoca için böyle çalışmak gerçekten çok zor. Elimdeki oyuncularla oynamaya devam edeceğim. Yaşadığım bu şehri ve insanları çok seviyorum ama benim için artık çok zor olmaya başladı. Benim için kolay değil. 17 senelik hocalık dönemimde en zor geçirdiğim dönemlerden birini yaşıyorum. Bunun için kimseyi suçlamıyorum."

Kaynak: Sondakikaspor

neden bu kadar gündem oldu bilmiyorum. Bu zaten bilinen bir durum. Bugün ülkede 150 tane profesyonel kulüp varsa 130 tanesi menajer ile çalışıyordur.

Diğerleri de ya batık transfer yapamayan kulüptür. 2-3 tane kulüp belki vardır menajer ile işi olmayan.

Scouting falan hikaye bizde.

Demekki Türkiyede transferde işler böyle yürüyor, sumudica kabul etmedi ama kabul edenler vardır.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

her sene 3-4 ay 2 takım çalıştıran yaz-kış dönemleri sürekli transfer isteyen hocalar var ya, işte onlardan mutlaka şüphelen.

hocadan bağımsız takım ismi vereyim; Gençlerbirliği. İlhan Cavcav sonrası tamamen menajer transferi yapılıyor. Eğer onların transferlerine bakarsan hep aynı menajerin oyuncuları. Borcu olmayan kulüp yerine şimdi baya borcu olan bir takıma dönüştüler. Bu sene düşerlerse bir daha çıkamazlar.

Üst Alt