Süper Lig'de 14 Yabancı Kuralına Devam Kararı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig'de 14 Yabancı Kuralına Devam Kararı!

Her sene her sene bu belirsizlik olmamalı artık 5-10 yıllık değişmemek üzere alt yapıdan veya belirli bir yaş altında örnek 23 yaş ve altı Türk oyuncu oynatana oynattığı toplam süreye göre teşvik verecek bir sistemle gelmeli artık ki gayet faydalı olacaktır böyle bir kural. Bunu düşünmek zor olmamalı.

Vallahi oyuncağa çevirdiler. Ben artık bu kararların sohbet esnasında alındığına inanıyorum.

Başkan A: Başkanım yabancı sınırı aynı şekilde devam etsin. Aman bozmayalım.
Nihat Özdemir: Doğru diyorsun, bak ne güzel Türk oyuncularımız Avrupa'ya da gider oldu. Aynen devam.

Başkan B: Başkanım bu yabancılar Türk futbolunun başına bela, muhakkak sınırı indirmek lazım.
Nihat Özdemir: Allah cezasını versin bu yabancıların. Bak takımlarımız Avrupa'da batırdı acilen 8'e indirmemiz lazım.

Başkan C-D-E vs: Başkanım önümüzdeki sezonun planlamasını yapmamız lazım, bir sürü sözleşmeli yabancımız var, şimdi sınırı aşağıya çekemeyiz.
Nihat Özdemir: Bak bunu hiç düşünmemiştim. Doğru diyorsunuz. Sınır kaçtı 14 müydü? Yaz kızım 14+4, 2'si yedek kulübesinde, 1'i tribünde, 1'i de evinde oturacak ama maçı takip etmesi yasak.

Ligde yerli oynatan kulüp kalmadı tabi öyle derler
Bu saçma sapan kural bile kaldırılmalı
Yabancı tümüyle serbest olup altyapıdan futbolcu oynatma zorunluluğu getirilmeli

Üst Alt