GSC Haber - Süren'den Galatasaray Kongre Üyelerine Serzeniş: "Bu ne hınçmış. Neyin hıncıymış ben anlam veremedim!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Süren'den Galatasaray Kongre Üyelerine Serzeniş: "Bu ne hınçmış. Neyin hıncıymış ben anlam veremedim!"

1648384375879.png

Faruk Süren: "Başkan 6 ayda çok önemli işler yaptı. Şişmiş maaş bütçesi, Kemerburgaz, Florya ve Ada konularında çok büyük işler başardı. Futbol takımı da zamanla başarıyı yakalayacaktı."

Faruk Süren: "Allah rahmet eylesin ama Mustafa Cengiz başkan devraldığında Sportif AŞ'nin borcu 600 milyondu. Bırakırken 1 milyar 600 milyondu. Cengiz Başkan 2 defa ibra olmadı. Bana kimse kur farkı filan demesin"

Faruk Süren: "Elbette hataları var. Ama bu hatalar ibra edilmemeyi gerektirmiyor."

Faruk Süren: "Bir de ibra etmemek yetmiyormuş gibi bütçeyi de onaylamamışlar. Bütçenin onaylanmaması demek, bundan sonra yapılacak harcamaların mevcut yönetimin cebinden yapılması demek. Bu ne hınçmış. Neyin hıncıymış ben anlam veremedim!"

Burası çatladıkapıspor değil. Ne hikmetse hep destek dışarıdan bekleniyor hep sabır tribünden bekleniyor. Yönetimde olmadığınız süreçlerde Galatasarayın ali menfaatleri için ne yaptınız? Ne konularda kulübe destek oldunuz?

Galatasaray Bir His Takımıdır.

zamanında o kdr agresif konuşmamış

başkan damat olunca biraz defansif takılmış sadece

İşte Süren'in açıklamaları:

"Sedat Doğan kürsüde başkana seslenerek, olağanüstü seçim kararı alması yönünde uyarıda bulundu. Dolayısıyla seçim koyarsan ibra ederiz manasını çıkardım ben de o söylemden... Çünkü o ibra etmeyenlerdendi ve kürsüde de etmeyeceğini belirtti zaten...

Ben de o havayı görerek başkana şöyle bir öneride bulundum, 'Bu riske girme, iş kötüye gidiyor. Genel kurulda böyle bir atmosfer var. İleri tarihli bir seçim tarihi koy. De ki, Takım şampiyonluğa gidiyor, sekteye uğratmayalım. Haziranda bir seçim yapacağım, siz de gelirsiniz beni sevmiyorsanız seçmezsiniz.' Böylelikle ibrasızlık gibi bir hadiseyle karşı karşıya kalmazsın gibi bir öneride bulundum. Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Kaan Kançal da vardı. Ancak başkan bunu benimsemedi. İbranın neticesini bekledi ve böyle oldu.

Bu Galatasaray için kötü oldu. Tabii ki genel kurul en üst yetkili kurumdur. Bence bu rasyonel değil, duygusal bir hareket oldu. İbra edilmesi lazımdı. Bir başkanı beğenmeyebilirler ama bunun başka yolları var. Tüzüğümüz gayet açık... Üyelerin yüzde 10'u kadar imza toplayıp seçime götürebilirsin kulübü... Eğer o kadar gücün varsa topla 1100 civarında üyeyi, çağır noteri yine seçime götür. Ancak böyle kaotik bir şekilde ibra etmemek veya ibrayı tehdit gibi kullanmak son derece yanlış..."

İmza toplayarak seçime götürmekle ibra etmemek arasında ne fark var? Operasyonel süreci sıfıra indirgemiş oluyoruz baktığın zaman, eli kaldırıyorsun kim ne istiyor ortaya çıkıyor.

Puan tablosundaki yerimize bakmayi unutmus herhalde.

F.Süren 20 sene önce baskanligi biraktiktan sonra ne zaman elini tasin altina koyup bir seyler yapti?

katılıyorum kendisine. kongre üyelerinin profilinde ciddi düşüş var. sportif başarısızlık ibra edilmeme nedeni olamaz. üstelik sportif başarısızlığın mimarı olan şahısla baştan çalışacağını söyleyen bir başkan varsa.

Üst Alt