suriyeli, pakistanlı ve afgan mültecilerin ülkeye akın etmesi - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

suriyeli, pakistanlı ve afgan mültecilerin ülkeye akın etmesi

Suriyelilere oy hakki verildi mi bugune kadar? Bilmedigimden soruyom
Vatandaşlık hakkı verilen toplam sayı geçen seçimde açıklanan resmi rakamlara göre 50 bin idi.Tabi bu hakka sahip olanlar ya parası olup gayrimenkul alan, işyeri açan ya da belli bir mesleği icra eden doktor,bilim adamı vb.idi.Bu süreçte Türkiye'de doğanlar direkt T.C. vatandaşımız olurken yine 4 milyona yakın Suriyeli de mülteci statüsünde.Suriye savaşı çok uzun sürdüğü için tabi bu süreçte ilköğrenimini burada tamamlayan çocuklar bile var halihazırda.Bu tarz kalan kişilere yine ulusal ve uluslararası yasalar çerçevesinde talepleri olamasi halinde vatandaşlık verilmesi zorunlu... Nihayetinde bu süreç muhtemelen bir Cumhurbaşkanlığı ya da meclis kararı ile Suriye'nin durumuna uygun olarak çözülecek.Benzer süreç Körfez savaşı sırasında yaşanmiş ve o dönemde geriye dönmeyen mülteciler şu anda hepsi T.C. vatandaşı.Burada da böyle bir son bizi bekliyor muhtemelen.
Benim dikkatimi çeken ise aslında birbirimizden farkımız olmamasına rağmen riyakar bir tavır takinmamiz.Forumda bile çoğu farklı ülkelerde yaşamasına rağmen sıra kendi ülkesine gelince gelmesinler efendim denmeye başlanıyor.E bulunduğunuz ülke aynı muameleyi sizlere yapsaydı zamanında kaçmaya çalıştığınız bu ülkede yaşamak zorunda kalmayacak miydiniz?

Bazı ırkların ekseriyeti , diğer ırkların ekseriyetinden daha az medenidir , bu da bir realitedir. Bunu kabul etmek ırkçılıksa ben ırkçıyım ve bundan gram gocunmuyorum. Önceliğim kendi milletimin sorunlarının çözülmesi. Benim milletim muasır medeniyetler seviyesine erişememiş , eğitimsiz kitlelerle dolu iken dışarıdan 1000 yıl öncesinde yaşayan davarların ithal edilmesine karşıyım. Bir takım post modernist zırvaları kabul etmeyenler kolay etiketleniyor olabilir fakat kendisini gök kuşağı ile ifade edebilen küreselci liboşlar istedi diye bana ırkçı diyor diye hayal dünyasında yaşayacak değilim. Mülteci muhiplerinin neredeyse hepsinin Atatürk düşmanı oluşuna dikkat edin arkadaşlar. Bunlar olsun diye Heinrich Böll vb gibi zararlı cemiyetler Kemalizm aleyhtarı propagandalar yapıyor memlekette. Pkklısı , liboşu , yetmez ama evetçi haini , dincisi de bu cephede birleşmiş durumda.

Üst Alt