Suriyelilerin Bayram Dönüşü Başladı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Suriyelilerin Bayram Dönüşü Başladı!

Suriyelilerin bayram dönüşü başladı - 1

Kurban Bayramı için 6- 18 Temmuz tarihleri arasında ülkelerine giden Suriyeliler dönüşe geçti.

Bayramı ülkelerinde geçirmek için Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki sınır kapısından Suriye'ye giden 23 bin kişi, bu sabahtan itibaren yeniden gelmeye başladı.

Bayramı ülkelerinde geçirdikleri için mutlu olduklarını söyleyen Suriyeliler, ülkeye girişlerinin sonrasında kendilerini bekleyen araçlarla ikamet ettikleri adreslere gitti.

Bayram için ülkesine giden Suriyeliler, yıl sonuna kadar geri dönebilecek.​

Bunlarin oturma izni ne kadar sureligine verildi? Herhalde normal bir ulkede oldugu gibi bunun bir suresi var? 3 yil, 5 yil? Er ya da gec ya geri gonderecekler ya da Turk vatandasi mi olacaklar? Turkiye'de bazen yapilanlari anlamiyorum da o yuzden sesli dusundum.

Bunlarin oturma izni ne kadar sureligine verildi? Herhalde normal bir ulkede oldugu gibi bunun bir suresi var? 3 yil, 5 yil? Er ya da gec ya geri gonderecekler ya da Turk vatandasi mi olacaklar? Turkiye'de bazen yapilanlari anlamiyorum da o yuzden sesli dusundum.

Cogu Turk vatandasi oldu zaten. Gecen nufus mudurlugunde isim vardi. Tek Turk ben vardim neredeyse. Araplarin neredeyse tamami yeni dogmus cocugunun nufus kaydini yaptiriyordu.

Eskiden tam tersi yaşanırdı. Sınır kapısında görüşen aileler bayramı ortak noktada kutlar sonra herkes memleketine dönerdi.

GSCimbom Mobile App

Üst Alt