Talisca Çin'e Kiralandı! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Talisca Çin'e Kiralandı!

kartalisca.png

#NuffSaid

Bu adamın o oyun anlayışını öğrenebileceğini düşünmüyorum.

Neyse gorecegiz zaten insanlar bu beceriksiz abartiliyor diye Cin'e gitti saniyor oysa Benfica Bjk'ye yetistirme bedeli vermemek icin yarim donem Cin'e kiraladi.

Guangzhou deli paralar verirse kalir aksi takdirde PL yolunu tutar edecegi de minimum 40m Euro.

60 falan verilir su adam icin.

Beşiktaş özellikle süper lig için o kadar önemli bir adamını kaybettiki.sadece geçen sene ligde 14 gol atmış.Bu attığı gollerin 8 tanesi 1-0 yapan yani kilidi açan gol bir tanesi de yine 2-1 yapıp öne geçiren gol.Yani adam tam 9 maçta kilit açmış sadece geçen sene ligde.Besiktas'in alex iydi.

Yüksek seviyedeki takımlarda artık Talisca gibi oyuncular barınamıyor. 10 numaralar 8,5'a evrilmeye başladı. Talisca ne tek forvet oynayabilir ne de merkez orta saha. İkinci forvet gibi oynayabileceği yerlerde kral olur. Onun sayısı da yüksek seviyede sınırlı, hatta şu an aklıma gelen yok.

Talisca bizim lig için çok fazla bir oyuncuydu. Ne işi var Çin'de bilmiyorum ama parayı seçmiş olabilir. Üflesem golleri sıralıyorum, maaşım dolgun niye uğraşayım Avrupa'da demiştir.

Gelsin bir sezon formamızı giysin isterdim. :/ Belhanda'lar Guliano'lar Sosa'lar yalan Talisca gerçek. Beşiktaşlı angutlar da Talisca oyun planımızı bozuyor, Talisca öldü yaşasın yeni Kral Adem falan diyordu. Oğuzhan'dan bile vitaminsiz çıktı adam, bir numarasını göremedik.

Ucuza gitmiş demek ki şişirilmiş bu zamana kadar o kadar avrupalı takım mal olamaz diye düşünüyorum

Maas talepleri asiri fazla Cinliler yillik 10m veriyor diye biliyorum

Ayrica Cin'de yeni bir vergi sistemi var verdigin bonservisin tamamini devletin sporcu gelistirme fonuna yatiriyorsun

Kiralama bedeliyle toplam 25m bonservis odediler Benfica'ya ama kasalarindan 50m cikacak vergiyle veraber

10m maastan 4 yil falan da kontrat yapsalar oldukca tuzlu transfer, Avrupa kulupleri tabii ki yanasmaz

Talisca paraya doyup donmeye karar verirse olabilir ama adami da suclamam. Brezilya'nin gettosundan geldiginden dolayi kazanabilecegi tum parayi kazanmak istemesini anliyorum.

Maas talepleri asiri fazla Cinliler yillik 10m veriyor diye biliyorum

Ayrica Cin'de yeni bir vergi sistemi var verdigin bonservisin tamamini devletin sporcu gelistirme fonuna yatiriyorsun

Kiralama bedeliyle toplam 25m bonservis odediler Benfica'ya ama kasalarindan 50m cikacak vergiyle veraber

10m maastan 4 yil falan da kontrat yapsalar oldukca tuzlu transfer, Avrupa kulupleri tabii ki yanasmaz

Talisca paraya doyup donmeye karar verirse olabilir ama adami da suclamam. Brezilya'nin gettosundan geldiginden dolayi kazanabilecegi tum parayi kazanmak istemesini anliyorum.
Farketmez. Günümüzde sadece yetenekli olmak elit futbolcu olmak için yeterli değil, maradona dönemleri geçti öyle paraya doyup hadi ben gideyim avrupada üst düzey oynayayım diyemez yani. Eğer gelecek vaadettiği söylenen bir futbolcu bu yaşta çin i tercih ediyorsa ondan bir bok olmaz ve abartılmış bir futbolcudur

Farketmez. Günümüzde sadece yetenekli olmak elit futbolcu olmak için yeterli değil, maradona dönemleri geçti öyle paraya doyup hadi ben gideyim avrupada üst düzey oynayayım diyemez yani. Eğer gelecek vaadettiği söylenen bir futbolcu bu yaşta çin i tercih ediyorsa ondan bir bok olmaz ve abartılmış bir futbolcudur

Ne alakasi var? Yeteneginden bahsetmiyoruz ki burada.

Cin Ligi futbol olarak asiri kotu degil, Cin'den rahatlikla topcular Avrupa'nin en ust duzeyine gelip oynayabiliyorlar, bunu Paulinho orneginde gorduk gecen sene.

Bunlar da insan, para bunlar icin de faktor. Artik Cin sadece yildizlarin emeklilik ikramiyesi tercihi olmaktan cikti, pek cok genc futbolcu baska yerlerde kazanabileceginin 2-3 katini kazanmak icin gidiyor Cin'e (bir nevi Super Lig'in bir tik otesi yani).

Cin'e giden kotu topcudur demek dogru olmaz yani, her sey sartlara bagli bu durumlarda. Oscar, Hulk, Renato Augusto, Yannick Ferreira Carrasco, Jonathan Vieira, Cedric Bakambu, Nico Gaitan, Anthony Modeste, Odion Ighalo, Fredy Guarin, Alex Teixeira, Eder, Hernanes, Jonathan Soriano vs. de mi bok gibi topcular o zaman? Hayir, bunlar bes buyuk ligde fark yaratabilen oyuncular ama parayi secmis bulundular.

Yanlis anlama, parayi sectikleri icin suclamiyorum kendilerini. Bazi oyuncularin parayi secmeme luksu yok. Avrupali oyuncular mesela belirli bir standartta yasiyorlar zaten, o yuzden kulturel adaptasyonla ugrasmak istemiyorlar dogal olarak. Daha cok alt siniflardan gelmis, yoklukta buyumus ve kazanabilecekleri tum parayi 35 yasina kadar kazanabilecek olanlar icin parayi secmek kadar dogal bir durum yok.

Üst Alt