Tandem Sorunu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tandem Sorunu

Geçen seneki en büyük sorunlarımızdan biriydi tandem gerek arkaya atılan toplar gerek hava toplarında ki zaafımız gerek ortasaha gerekse tandemi oluşturan ikilinin birbirleriyle yaşadığı senkron sorunları sezon boyu birbirine uyumlu iki adam bulamama nedeniyle her maç gol yedik her maç yüzde yüzlük gol pozisyonları verdik.

Bana kalırsa stoper transferi şart oğlu şart.
Serdar Aziz'i beğenmiyorum ama şimdilik eleştirmekte istemiyorum. Balta ve Semih'in toplamı bir stoper etmiyor ,Chedjou çok gevşek.

Ayrıca baktığımız da Chedjou'nun boy 1.84 Serdar Aziz'in 1.83 Semih'in 1.83 Balta'nın 1.84. Eldeki tüm adamların boyları oldukça kısa. Yer tutmamayı bilmemeleri de cabası.

Eğer stopere transfer yapılmayacaksa ki, inanılır gibi değil ama yapılmayacak gibi gözüküyor biz bu adamlarından nasıl bir tandem oluşturacaz ? Oluşturacağımız her bir kombinasyon birbirinden daha saçma oluyor göbeğimizi gene delecekler cafer bez getir.

Semih,Serdar,Koray,Chedjou,Balta ve Donk olmak üzere 6 stoperimiz var.

Orta sahada Selçuk ve gitmek isteyen Dzemaili dışında kimse yok.(Hamit sakatlanır yine).Forvette kimse yok.

Hal böyleyken stopere transfer yapan maldır.İlk önce eksik bölgelerimizi tamamlayalım.Stoperlerden 1-2'sini elden çıkarabilirsek sonra bakarız.

Top tutan forvet,kesici orta saha gelirse tandemdeki sıkıntı da minumuma düşer.

Orta sahada Selçuk ve gitmek isteyen Dzemaili dışında kimse yok.(Hamit sakatlanır yine).Forvette kimse yok.

Hal böyleyken stopere transfer yapan maldır.İlk önce eksik bölgelerimizi tamamlayalım.Stoperlerden 1-2'sini elden çıkarabilirsek sonra bakarız.

6 tane stoperin var ama hiç birisi lider olan yetenekli birisi değil.
Sağlıklı ve doğru tandemi oluşturamiyoruz maalesef.

Koray sakat
Donk'u saymıyorum bile

Chedjou hazır son senesindeyken ne veriyorlarsa elden çıkarılmalıdır.

6 tane stoperin var ama hiç birisi lider olan yetenekli birisi değil.
Sağlıklı ve doğru tandemi oluşturamiyoruz maalesef.

Koray sakat
Donk'u saymıyorum bile

Chedjou hazır son senesindeyken ne veriyorlarsa elden çıkarılmalıdır.

Stoperlerimizi beğendiğim söylenemez ama iyi kötü 6 eleman var.Salih bile sayılabilir.Diğer bölgelerde kimse yok.FFP varken stoper almamızı zor görüyorum.Stoperlerimizi satabileceğimizi de düşünmüyorum.

2 orta saha 2 santrfor alınmalı ilk önce.

Stoperlerimizi beğendiğim söylenemez ama iyi kötü 6 eleman var.Salih bile sayılabilir.Diğer bölgelerde kimse yok.FFP varken stoper almamızı zor görüyorum.Stoperlerimizi satabileceğimizi de düşünmüyorum.

2 orta saha 2 santrfor alınmalı ilk önce.
Stoper sayısı çok dediğin gibi de hiç bir ikili tandemi doğru sonuç ortaya çıkartmıyor. Futbolcuların kalitesinden de söz etmiyorum.
Bir tane lider tecrübeli stoperin olmalı. Kolay bulunmuyor tabiki ve ucuz da değil bu tarz stoperler. Yaşlı olanı alırsın zaten genellikle urfi gibi popescu gibi.

Stoperlerimizin berbat gözükmesindeki en büyük etken orta sahamizin ezikligi. Orta sahamiz biraz dinamik ve direncli olsa stoperler bu kadar göze batmaz.

Bizde orta saha cizgisini gecen rakip direkt stoperlerle karsilasiyor, üstüne hizli sekilde gelen bir adama karsi stoper olarak fazla sansin yok. Istersen dünyanin en iyi stoperi ol, hücumda her zaman hücum eden adam daha avantajlidir hele hele bizim gibi her zaman az sayida adam ile yakalanirsan.

Üst Alt