Taylan Antalyalı: "Kendime değil takıma üzülüyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Taylan Antalyalı: "Kendime değil takıma üzülüyorum"

Galatasaray'da kötü gidişat yüzünden eleştiri oklarının üzerine çevrildiği Taylan Antalyalı, "Galatasaray, bu durumu hak etmiyor. Kötü gidişte kendi payıma düşeni alıyorum. Ama ben kaçmadan mücadeleme devam edeceğim" dedi.

Galatasaray'da kötü gidişat devam ederken, taraftar protestosundan en çok nasibini yerli oyuncular aldı. Orta sahadaki Taylan Antalyalı-Berkan Kutlu ikilisi, sol bekte Ömer Bayram, kalede İsmail Çipe, forvette de Halil Dervişoğlu iç saha maçlarında sarı-kırmızılı tribünlerin hedefi oldu. Bu isimlerden Taylan Antalyalı geçen sezon takımın en iyisiydi. Haziran ayında kasık fıtığı ameliyatı olan 27 yaşındaki milli oyuncu bu yüzden sezon başı hazırlıklarına katılamamıştı.

KAYSERİ MAÇINDA ISLIKLANDI
Beklenen orta saha takviyesi yapılmayınca hemen takıma dönen Taylan Antalyalı geçen sezonki performansının uzağında kaldı. Kayserispor maçında Aslantepe'de ıslıklanan 27 yaşındaki oyuncu, "Kendimden daha çok takıma üzülüyorum. Galatasaray bu durumu hak etmiyor. Kötü gidişte kendi payıma olan sorumluluğu alıyorum. Kaçmayacağım ve daha çok çalışacağım. Görev verilirse elimden gelenin fazlasını yapacağım" diyerek içini döktü.

SOSYAL HAYATINI SIFIRLADI
Milli oyuncu, sosyal hayatını sıfırladı ve sosyal medyayı da takip etmeyi bıraktı. Ev ile Florya tesisleri arasında mekik dokuyan Taylan Antalyalı bu süreçte psikolojik destek de almaya başladı. Taylan gibi orta sahada görev yapan diğer isimler Berkan ve Cicaldau da beklentileri karşılayamadı. Aytaç Kara ve Gustavo Assunçao ise ara transfer döneminde takımdan ayrıldı.

Sabah

Ben de cok kizdim ve kiziyorum kendisine ama Taylan'in günah kecisi ilan edilmesi ne kadar dogru tartisilir.

Cicaldau ve Berkan haftalarca elestiri oklarindan uzak kaldilar millet tamamen Taylan'a odaklandi diye. Böyle rezil bir orta saha üclüsü görmedim ben uzun zamandir. Mac icinde sinirle falan Taylan'a sövüyorum da sakin kafayla düsününce bu ücünün arasinda en az kötü olan yine de Taylan bence genel olarak bakarsak.

Diger ikili icin 10,5 Milyon € ödenmis yani bile isteye alinmis adamlar, Taylan gecen sezon mecburiyetten bu pozisyona cekilmis ve orayi elinden geldigi kadariyla iyi kötü idare etmis bir oyuncu. Sezon basinda Taylan'a bu kadar güvenip orta sahayi "eksik" birakmak büyük hataydi. Hos yapilan Berkan ve Cicaldau takviyeleri de hüsran oldu.

Son düzenleme:
Muhteşem üçlünün her biri ayrı ayrı 'silik' karakterler olduğu için bu durumlara gelindi. Terim' in üç adet 8 no vurgusunda güya direkt bir çapa olmayacak, hepsi de topu iyi kullanan oyuncular olacaktı!..Gel gör ki hiçbiri mesela Josef kadar bile top kullanabilen adamlar değil. 5-10 m yakınında rakip oyuncu yokken, topu boş alana taşıyıp birilerinin hareketlenmesiyle pas opsiyonu oluşmasını beklemek yerine, topu ezbere Marcao' nun önüne dürtüp tüm işi ona yıkarak Galatasaray orta saha oyuncusu olamazsın; orta sıra takımlarında bile tutunamazsın hatta...

Oyunculari isliklamak, sosyal medyadan hakaret etmek cok sacma. Taylan'in yetenekleri seviyesi belli. Max yedek olacak adamı 11 oynatirsan olmuyor. 400 bin euro etmeyecek Berkan'a 4m euro verip oynatmak da ayni mantik. Bu adamlar gs seviyesinin bir hayli altinda.

Karakterli ve Galatasaraylı olduğunu düşünüyorum ama sahada işler öyle yürümüyor maalesef.Direkt sonuca etki edecek hatalar yapmasını geçtim, maçta o kadar sinik davranıyor ki.Sen Gsnin orta sahasısın ya...

Bir de geçen seneki performansı ile neden bu kadar uzaktan yakından alakası yok merak ediyorum.Sadece özgüvenle açıklayamayız bence.Geçen seneki rolü neyse Torrent de ona göre oynatmalı

Son düzenleme:
Büyük takımda futbolcu olmak için dirayetli olacaksın kaçamak oynayarak, sorundan kaçarak bir yere gelemezsin.

Oğulcan, İrfan Can vs derken kendisi de etkilenip dağıldı

Performans düşüşünde psikolojik faktörler daha çok olmakla birlikte milli takım için ameliyat ertelemesi de etkili oldu.

Hepsi bir araya geldi ve bu lanet sezon ortaya çıktı işte.

Büyük takımda futbolcu olmak için dirayetli olacaksın kaçamak oynayarak, sorundan kaçarak bir yere gelemezsin.

Oğulcan, İrfan Can vs derken kendisi de etkilenip dağıldı

Performans düşüşünde psikolojik faktörler daha çok olmakla birlikte milli takım için ameliyat ertelemesi de etkili oldu.

Hepsi bir araya geldi ve bu lanet sezon ortaya çıktı işte.

geçen senenin sonlarında düşme başlamıştı
arada bir bjk maçı istisnası var sadece.
belki de taylan bu kadar bir oyuncudur. zaten bizden önce ligde uzun süreler oynamış, performansıyla göze batmış bir adam değildi
rotasyonu doldursun diye geldi ama çeşitli mecburiyetler onu as oyuncu yaptı

Fernando gibi ''Alfa'' bir karakterle birlikte oynaması en idealiydi. Rakip atakları kesme yükünü (İşin hamallık kısmını) önemli ölçüde üstlenir, Fernando da enerjisinin daha fazla kısmını oyun kurmaya ve oyunun hücum yönüne harcayabilirdi bu sayede...O kalibrede bir futbolcuyu bir daha bulup getirebilmemize ihtimal vermiyorum da işte fikir jimnastiği babında...

Üst Alt