# Taylan Antalyalı | Samsunspor'da Kiralık - Sayfa 136 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Taylan Antalyalı | Samsunspor'da Kiralık

Normalde turnuvalardan sonra milli takimdan dönen oyuncular rahat 2-3 hafta tatil yapmiyor mu? Alman takimlarin bazen 3 haftadan fazla bile tatil verdigi oluyorsu.

1,5 - 2 hafta versinler Taylana.

gücünü doğru kullanamıyor bana kalırsa. arkadaslarının arkasını toparlayacam diye yapabilecek basit şeyleri de yapamıyor. enerjisini daha dengeli kullanabilirse geçen sene ilk devreden fazla katkı alırız. çok maç oynadı geçen yıl bunlar hep tecrübe. insallah daha iyi yerlerde görürürüz kendisini.

o çok övüldüğü dönemde maç sonu 'nası maç çıkardın' sorusuna daha 'cok eksiğim var çalışmam gerek' demesiyle notunu vermiştim taylan'ın. dediğim gibi potansiyeli yüksek ama kullanamıyor.
Reis arkasını toparlamaya çalıştığı arkadaşları Feghouli/Arda/Babel/Falcao/Belhanda filan olduğu için çocuğun başka bir iş yapacak enerjisi kalmıyordu sahada Emre Kılınç ve Taylan'ın bu kadar geniş alanda oynamasını gerçekten takdir ettim

Taylan'i saniyorum oynamaya basladigindan beri en cok destekleyenlerden biriyim. Nedeni mukemmel bir oyuncu olmasi degil, aldigi ve verdigi arasinda Galatasaray acisindan cok guzel bir bag olan ender oyuncularimizdan biri oldugu ve hic beklentim yokken takimin orta alanina guzel direnc sagladigi icin.

Bunlari soylemekle beraber hem bizde, hem Turkiye'deki diger takimlarda hem de dunyada tek sezonda parlayip sonra sonen cok oyuncu var.

Taylan umarim bu sezona cok iyi hazirlanir. Ciddi eksikleri var. Emre ile oynadiklari bolumlerde takima buyuk katkilari oldu ama ikisinin de cok net eksileri oldugunu dusunuyorum. Bununla birlikte bu eksiklerini cozmeleri zor degil. Cok calismayi gerektiriyor ama basarilmayacak bir beklenti degil.

Gecen yil oldugundan daha da fit olmak zorunda. Cok yorulmaya basladigi, surekli pes pese maclar cikarttigi donemin hemen oncesinde zaten cok kosup mucadele ediyordu ama yine de "core" guc denilen guclendirme hareketlerini yapmasi, ikili mucadelelerde daha guclu olmasi, asla omuzla yikilmamasi ve hava toplarini cok daha iyi kazanmasi lazim.

Fiziksel gucun disinda her ne kadar hizli oyun icin sol ayagimla da paslar vermek istiyorum dese de sol ayagiyla bir cok kez berbat ve cok tehlikeli paslar atabiliyor. Eger illa ki sol ayagiyla da pas atacaksa ya bunlari defans ve orta alan cizgisine paralel atmayi birakmali, ya da yazin bireysel antremanlarla bunlari gelistirmeli.

Ozet olarak, core gucu, kafa toplari ve sol ayakla attigi paslarini gelistirirse (ya da akillica davranir, atilmamasi gereken yerde o riskli toplari atmazsa) Galatasaray'a katkisi cok daha fazla olur.

Gecen yil hem bazi orta saha oyuncularimizin, hem de defans oyuncularimizin inanilmaz laubali paslari nedeniyle defanstan cikarken cok sayida top kaptirdik. Bunlar guncel futbolda en riskli, takimlarin defanslarini en allak bullak eden pozisyonlardir. Bunda Taylan'in da payi var. Dikkatli olmali. Gecen yilki performansi bu yil yeterli olmaz. Ustune koymali...

Taylan Antalyalı, milli takım kampının ardından sağlık ekibimiz tarafından planlanan programı dâhilinde bugün başarılı bir kasık fıtığı ameliyatı oldu.

+sı birkaç hafta zaten tatil izni vardır bu süreç ona denk gelebilir

-si satma ihtimalimiz çok çok azaldı bu sezon içinki aytaç hamlesi ve yabancı os bakılması sebebiyle satarız diye düşünüyodum

Şenol Güneş in inadı ve kaprisi derken, Taylan ameliyat olsaydı Şenol Güneş in bir şey demeye hakki var mi ki. Bu karar Taylan in değil mi. Taylan i çok severim ama Avrupa şampiyonasına gitmeyi Taylan seçmiştir.

Taylan Antalyalı, milli takım kampının ardından sağlık ekibimiz tarafından planlanan programı dâhilinde bugün başarılı bir kasık fıtığı ameliyatı oldu.
Madem ameliyat olma ihtiyacı vardı ne diye Euro2020'ye gitti.
Profesyoneller nasıl böyle bir şeye izin verir?

Geçmiş olsun.

Belki bu sayede Taylan'in yerine sağlam bir 6 numara alırız.

Arslanımız eskisinden de iyi döner inşaallah. Herkesin ne yaptığını bildiği bir takımda orta ikiliden biri olarak sırıtmayacağını, yerli rotasyonunun sağlam bir halkası olacağını umuyorum...

Üst Alt