Tek Yol Transfer Midir? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tek Yol Transfer Midir?

Bunu acaba Bayern, M.City, Real vs de diyor mu :D

Onlar bile her sene çok transfer yapmaz istisnalar hariç. R.Madrid 2009'da Perez ile çılgın harcadı. Bayern zaten ayrı bir model. Adamların rekoru Tolisso sanırım bu sene o da. City hep harcıyordu zaten modelleri çok farklı. İki yıldır çok önemli bir hoca ile yapılanıyorlar. Hemen de fark etmeye başladı zaten. 1-2 yıl sonra City bile devam ederse Guardiola çılgın para gömmez 2-3 yıl boyunca.

Gelirimiz yükselirse tabi ki daha üst düzey transferler beklentisi oluşacaktır. O lige girmek önemli olan. Türkiye şartlarında ne kadar mümkün bu o da ayrı bir tartışma konusu. Bence değil mesela. Yetiştirmemiz de gerekiyor.

Arkasında duruyorum o yüzden örneklerin bende oluşturduğu izlenim ölçüsünde mantığını anlattım. Sen yazmadan önce konuya attığım 2. mesaj sol bek endeksli veya şuan ki duruma özel değerlendirilmeme talebi zaten.

Şampiyonluğu alabilmek adına transfer yapıp, ekonomik açıdan 4 aydır maaş alamayan takımın ödemelerini ötelemeye devam etmek mi daha kötü etki yaratır. Yoksa Lato yerine alınacak bir sol bek mi? Asamoah dışında net faydalı olur denebilecek bir alternatif yok. Sol bek kıtlığı zaten senin de malumun ve sürekli söylediğin bir şey. Transfer işi de risksiz bir yol değil. Ayrıca hikaye yaratma işi de her zaman kenetlenme için gereklidir. Transfer yapılacak olsa bile bu tür manevralar takımı kenetler transfer olsa bile onun sonrasında. Ben sol bek almayalım vs demiyorum ayrıca. Durumdan bağımsız genel bir tutum hatasının altını çizmek için yazdım.

Senin bakış açın daha materyalist bu tarz konulara. Ama ben de romantik değilim, inan.

Bak yine yanlış düşünüyorsunuz bu yöneticilerin bazıları akıllı adamlar oluyor adam diyorki transferdense maaşları ödeyelim. İnsanlar da sorgulamıyor mevzunun arkasını ama aslında söylediğinde açık var.

Maaş bütçesi 60 milyon euro olsun mesela 10 aylık olarak bölünüyor 5 ay var, 2 ay da ödenmedi etti 7 ay, 7 aylık maaş nedir 42 milyon euro değil mi, biz sol beke 5 milyon euro bile ödeyin demiyoruz gidin Holebas'ı alın patlasa patlasa 1.5-2'ye patlar, Asamoah'ı alsan 5 kağıt bonservis istenmeyecek istenirse sene sonunu bekle zaten yani maaşlarla bu transferlerin arasındaki trade-off çok uç seviyelerde. Transfer yaptık maaş ödeyemiyoruz açıklaması pek makul değil.

Badou'yu satmıyoruz demişler ee 15 kağıt veriyorlar da satmıyorsan bahsettiğin şartlarda o da yöneticilik hatası olur, satmıyoruz yerine teklif yok deseler daha dürüst olurlardı.

Onlar bile her sene çok transfer yapmaz istisnalar hariç. R.Madrid 2009'da Perez ile çılgın harcadı. Bayern zaten ayrı bir model. Adamların rekoru Tolisso sanırım bu sene o da. City hep harcıyordu zaten modelleri çok farklı. İki yıldır çok önemli bir hoca ile yapılanıyorlar. Hemen de fark etmeye başladı zaten. 1-2 yıl sonra City bile devam ederse Guardiola çılgın para gömmez 2-3 yıl boyunca.

Gelirimiz yükselirse tabi ki daha üst düzey transferler beklentisi oluşacaktır. O lige girmek önemli olan. Türkiye şartlarında ne kadar mümkün bu o da ayrı bir tartışma konusu. Bence değil mesela. Yetiştirmemiz de gerekiyor.

Bana göre hepsi önemli.
Tek bir şey ötekiler den daha üstün olmaz

Sistem
Devamlılık
Transfer
Alt Yapı
Vs

Bütün bölümler beraberce uzun vadeli ve profesyonel çalışanlar tarafından yürütülmektedir...ancak böyle başarı gelir.

Bir nokta ama doğru:

Bizim dezavantaj.. TR Takımı / Lig de olmamız. En Üst Oyuncuları zor alırız.
Hem sportif hem maddi açıdan..böylece daha farklı çözümlere bakmalıyız. Başka Ülkeler den Oyuncu alma, Scouting ve Kurumsallaşma.

Bak yine yanlış düşünüyorsunuz bu yöneticilerin bazıları akıllı adamlar oluyor adam diyorki transferdense maaşları ödeyelim.

Maaş bütçesi 60 milyon euro olsun mesela 10 aylık olarak bölünüyor 5 ay var, 2 ay da ödenmedi etti 7 ay, 7 aylık maaş nedir 42 milyon euro değil mi, biz sol beke 5 milyon euro bile ödeyin demiyoruz gidin Holebas'ı alın patlasa patlasa 1.5-2'ye patlar, Asamoah'ı alsan 5 kağıt bonservis istenmeyecek istenirse sene sonunu bekle zaten yani maaşlarla bu transferlerin arasındaki trade-off çok uç seviyelerde. Transfer yaptık maaş ödeyemiyoruz açıklaması pek makul değil.

Badou'yu satmıyoruz demişler ee 15 kağıt veriyorlar da satmıyorsan bahsettiğin şartlarda o da yöneticilik hatası olur, satmıyoruz yerine teklif yok deseler daha dürüst olurlardı.

Badou'yu satacaklar zaten er ya da geç. Ama alternatif yaratmadan satmak da hata. Ndiaye kötü de oynasa bu takım için bu sene önemli bir figür, enerji. Şampiyonluk yolunda dezavantajlı olacaksak ertelenir bir süre o eylem.

Selçuk 25 dakika muazzam oynadı ama 30 dakika da maçın en kötüsüydü mesela son maç. Tolga 10 tane atsın güven veren bir standartı yok. Takımı ateşlemez. Fernando 2. yarı sakatlık sonrası ne olacak belirsiz. Donk-Selçuk-Tolga'ya güvenip satamayız. Yerine en az 6 ay çalışıp adam bulursun sene sonu da +/- 1 Milyon Euro'ya zaten satılır yine.

Holebas için Ndiaye satmam ben mesela. Kaynağı da bir şekilde buluruz. Taraftar destek olur kısa vadede, gelecek gelirler de vardır. Sene sonu konumumuz da o parayı bir şekilde çıkartır.

Bu konu cok guzel ve dogru noktalara deginilmis , admin seviyesinden baslayan bu dogru bakis furyasi insallah bir adimin vesilesi olur , asagi dogru sirayet eder

burada konu transfer de degil aslinda ama bizim klubumuzun kumulatif giderinin 90+% i futbol harcamalari

burada hedef su , once giderinin gelirinin altina cekmek , ve ekstra gelirlerle mevcut borcu da zamanla azaltmak , geliri de yuksek bir yer isletiyorsun ama giderini kisarak basarili olacak yontemler bulmak zorundasin

onunde biri silver oteki gold iki ornek var , biri tam sirket seklinde yonetilen , asiri az harcayan ama cok da kazanmayan model , basaksehir

digeri goreceli olarak bizle fb den az , basaksehirden cok harcayan ama gelirini son 3-4 senedir cok arttiran bir besiktas

bu gelir artisinda sampiyonluk primi , urun ve bilet satislarini cok saymayin , cunku sampiyonluktan kopsan da genelde gise gelirleri yakin oluyor kluplerin

burada esas 2 kriter , sampiyonlar ligi katilimi ve basarisi (mumkunse tek takim) , digeri de oyuncu satisi

besiktasin oyuncu satislari ve avrupa gelirlerini toplayip TL ye cevirdigimiz zaman hakikaten bizleri daraltan bir sonuc cikiyor

sen belhandaya toplam maas ve bonservis 100 milyon TL oduyorsun , o cenk i 22 milyon euro ya satip , kendisine verileceklerle birlikte 100+ TL yi kasaya koyuyor

sen fegouli yi aliyorsun 80-90 milyon TL toplam maliyet ile mesela , belki daha da fazla , adam ise CL den bu sene 40 milyon euro , gecen sene 30 milyon euro kazaniyor , 350 milyon TL yapar

sadece su iki kalemde 600-650 milyon TL fark var iki takim arasinda

yarin bjk mitrovic , pepe , negredo gibi hamleleri delicesine yapar , gider 3 uncu olur , o zaman bu diferanslar onlarin aleyhine doner , bu da mumkun

bu gerceklerin hic biri iktidar yalakaligi (basaksehir) veya kartal sevicilik filan degil

hepsi dibine kadar kagit uzerinde ispatli gercekler

Badou'yu satacaklar zaten er ya da geç. Ama alternatif yaratmadan satmak da hata. Ndiaye kötü de oynasa bu takım için bu sene önemli bir figür, enerji. Şampiyonluk yolunda dezavantajlı olacaksak ertelenir bir süre o eylem.

Selçuk 25 dakika muazzam oynadı ama 30 dakika da maçın en kötüsüydü mesela son maç. Tolga 10 tane atsın güven veren bir standartı yok. Takımı ateşlemez. Fernando 2. yarı sakatlık sonrası ne olacak belirsiz. Donk-Selçuk-Tolga'ya güvenip satamayız. Yerine en az 6 ay çalışıp adam bulursun sene sonu da +/- 1 Milyon Euro'ya zaten satılır yine.

Holebas için Ndiaye satmam ben mesela. Kaynağı da bir şekilde buluruz. Taraftar destek olur kısa vadede, gelecek gelirler de vardır. Sene sonu konumumuz da o parayı bir şekilde çıkartır.

Holebas için N'diaye satılmalı demedim zaten 1.5-2 milyon euroluk adam için şov yapmanın alemi yok dedim.

Mevzuya tek taraflı bakıyorsun Badou şu ana kadar 3 milyon euroluk adam katkısı verdi bu takıma onu satıp yerini 4-5 milyon euroya kolayca doldurursun, gerekirse Asamoah'ı oraya koyarsın. Yeterki biri gelip de 15 milyon euro ödesin.

Mesela bjk icin bu sene sampiyonluk , 3 rakibinin direncini kirmak icin muthis bir firsat ve asiri formda golcusunu degerini buldugu icin satti

cenk mi bjk icin onemli , ndiaye mi bizim icin ? Hangisinin ikamesi daha kolay bulunur ya da devsirilir

bu yuzden ben her ne kadar oyle bir teklif filan olmadigini dusunsem de , eger varsa saniye dusunmem satarim .. hele de bu paralara

cok verildi dedigimiz rakam 7-8 milyon , adamlar 18 verince begenmemek nasil bir dusunce ?

Alp Bey'in anlatmak istediği şeyin özetle yetersiz kadron varsa, transfer gelmeyecekse de kenetlenme ile şampiyon olunabilir olduğu gerçeğidir. İlk mesajında bunu anlatmıştı. 2006 yılı da kusura bakmayın tam bir inanmışlık örneğidir. Galatasaraylıların bir çoğu dahil Türkiye'de kimse Galatasaray'ın şampiyon olacağına inanmıyordu.

Alp Bey'in anlatmak istediği şeyin özetle yetersiz kadron varsa, transfer gelmeyecekse de kenetlenme ile şampiyon olunabilir olduğu gerçeğidir. İlk mesajında bunu anlatmıştı. 2006 yılı da kusura bakmayın tam bir inanmışlık örneğidir. Galatasaraylıların bir çoğu dahil Türkiye'de kimse Galatasaray'ın şampiyon olacağına inanmıyordu.

Ben inanıyordum çünkü winner bir yapı vardı o sezon efsane bir kaleci, efsane iki stoper ve muazzam bir hücum hattı. 4 forvetin hepsinden bu kadar net katkı alan kaç takım vardır?

Bu arada bizi bitiren mevzu maaşlar, hep diyorum Tolga'ya 2 verilince de dedim, Eren'e 2.3 verilince de, Belhanda, Badou vs vs adamlara 3 verilince de.

O ödenen maaşlar olmasa bu noktaya gelinmez, Avrupa'da olmadığımız sezon 55-65 milyon euroya yakın maaş ödüyoruz 2 yıldır, rezillik.

Ben inanıyordum çünkü winner bir yapı vardı o sezon efsane bir kaleci, efsane iki stoper ve muazzam bir hücum hattı. 4 forvetin hepsinden bu kadar net katkı alan kaç takım vardır?

Bu arada bizi bitiren mevzu maaşlar, hep diyorum Tolga'ya 2 verilince de dedim, Eren'e 2.3 verilince de, Belhanda, Badou vs vs adamlara 3 verilince de.

O ödenen maaşlar olmasa bu noktaya gelinmez, Avrupa'da olmadığımız sezon 55-65 milyon euroya yakın maaş ödüyoruz 2 yıldır, rezillik.

Kağıt üzerinde evet bir kalite vardır elbet. Ama ayrıntılarıyla hatırlayamadığım bir süreçten geçtik. Herkes Fenerbahçe'nin şampiyon olacağı yönünde bir algı yaratmıştı. Onların takımı daha iyi oturmuş bir takımdı. Bununla mücadele edildi. 20.45 gazlaması çok önemliydi. Tuttu. Hepsi bir kenara Fenerbahçe son maçta kazansaydı şampiyon olamazdık. Bizde de o kenetlenme olmasaydı zaten son haftaya kadar dayanamazdık. Bizim en değerli şampiyonluğumuzdur benim hayatımda gördüğüm. Yazarken bile duygulandım.

Kağıt üzerinde evet bir kalite vardır elbet. Ama ayrıntılarıyla hatırlayamadığım bir süreçten geçtik. Herkes Fenerbahçe'nin şampiyon olacağı yönünde bir algı yaratmıştı. Onların takımı daha iyi oturmuş bir takımdı. Bununla mücadele edildi. 20.45 gazlaması çok önemliydi. Tuttu. Hepsi bir kenara Fenerbahçe son maçta kazansaydı şampiyon olamazdık. Bizde de o kenetlenme olmasaydı zaten son haftaya kadar dayanamazdık. Bizim en değerli şampiyonluğumuzdur benim hayatımda gördüğüm. Yazarken bile duygulandım.

Oradaki mevzu maaşlarla alakalıydı. Oradaki maaş miktarı da TL bazında muhtemelen şu anki seviyenin 10da biri falandı, bazı futbolcular ceplerinden ödeme vs yaptı. Canaydın'ın çok başarısız bir başkan olmasının da etkileri vardı.

Fenerbahçe ise 2 yıl üst üste şampiyon olmuş ve muazzam bir kadro kurmuşlardı her yönüyle müthiş bir kadroları vardı.

Bu şartlarda bakarsak çok büyük bir mucize gibi görülse de Hasan Şaş o yıl eski günlerine döndü, Ilic ve Necati kariyer sezonunu oynadı, nitekim Ümit Karan da öyle. Kabze ligdeki en iyi yedek forvetti, Hakan Şükür'ü zaten anlatmaya gerek yok. Öyle bir ekiptiki bu ekip arkalarında Saidou ile oynadılar yeri geldi. Ha sıkıntı neresiydi takımda bek yoktu aslında baktığımızda iki bek ve ön libero dışında öyle ciddi bir eksik de yok takımda Orhan Ak-Cihan vardı herhalde 4-0'lık Fener maçına ise Ferhat ve Uğur Uçarla çıktık, ruhla sinerjiyle her şeyin olmadığı o gün 10 tane gol yemekten kurtulup 4 tane yediğimize şükretmemizden çıkarmak lazım aslında :)

kadro sampiyonluk icin yeterli

ama forvet mutlaka almaliyiz

kayseri macindaki goller nedeniyle erene guvenirsek ilerde problem yasariz

sol bek gelmezse de bu seneyi cikaririz

kadro sampiyonluk icin yeterli

ama forvet mutlaka almaliyiz

kayseri macindaki goller nedeniyle erene guvenirsek ilerde problem yasariz

sol bek gelmezse de bu seneyi cikaririz

Katiliyorum sol bekte sezon sonuna kadar Linnes isimizi görür az cok. Eren'in 2 golü kandirmasin bizi, Allah korusun Gomis'e birsey olursa Eren sac bas yoldurtur. Bize söyle pir pir kosan sprinter tarzi bir forvet lazim aslinda. Kanat forvet gibi birsey.

Sahi asıl mesele forvet aslında, mesela bu konuda da akla yine Dursun geliyor.

4.5 milyon euro bonservis 2.3 milyon euro maaş verdiğimiz adama yedek forvet olarak bile güvenemiyoruz. Dolayısıyla mevzu transfer yapmak değil, her konuda doğru hamleleri yapabilmek.

Katiliyorum sol bekte sezon sonuna kadar Linnes isimizi görür az cok. Eren'in 2 golü kandirmasin bizi, Allah korusun Gomis'e birsey olursa Eren sac bas yoldurtur. Bize söyle pir pir kosan sprinter tarzi bir forvet lazim aslinda. Kanat forvet gibi birsey.

Sinan neden monte edilmiyor ileriye? Bana Sinan’ın gerçek mevkisi ne sorsan şaşıp kalırım. Solda ortada ileride... Adam her yerde! Forvette inat edilmeli bence.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Sinan neden monte edilmiyor ileriye? Bana Sinan’ın gerçek mevkisi ne sorsan şaşıp kalırım. Solda ortada ileride... Adam her yerde! Forvette inat edilmeli bence.

Evet ben de yaklasik 1 senedir falan Sinan'in forvette kullanilmasi gerektigini savunuyorum ama o cocuk ayni Emre Colak gibi. Kendi kendini bitirecek bu gidisle. Oysa biraz aklini kullansa takimin degisilmezleri arasina girebilir, son mac ne kadar sac bas yoldursa da son vuruslari fena degil aslinda.

Artik Fatih hocanin elinde de ilerleme gösteremezse bilemiyorum artik tutmanin bir manasi da yok. Bu kafayla hic bir halt olmaz bu cocuktan.

Evet ben de yaklasik 1 senedir falan Sinan'in forvette kullanilmasi gerektigini savunuyorum ama o cocuk ayni Emre Colak gibi. Kendi kendini bitirecek bu gidisle. Oysa biraz aklini kullansa takimin degisilmezleri arasina girebilir, son mac ne kadar sac bas yoldursa da son vuruslari fena degil aslinda.

Artik Fatih hocanin elinde de ilerleme gösteremezse bilemiyorum artik tutmanin bir manasi da yok. Bu kafayla hic bir halt olmaz bu cocuktan.

Transfer gelmezse tek yol Sinan kalıyor. Ortada sıkıntı yok. Bir şekilde orta oluşturulur. Ama forvet büyük sıkıntı ve Sinan’a ihtiyacımız var.

Transfer gelmezse tek yol Sinan kalıyor. Ortada sıkıntı yok. Bir şekilde orta oluşturulur. Ama forvet büyük sıkıntı ve Sinan’a ihtiyacımız var.

Son mac aciklamasi sonrasinda anladigim kadariyla hoca Sinan'in üstünde duracak. Destek cikmaliyiz kacirdigi goller sonra vs diyordu.

Top Sinan da. Tudor pek oynatmiyordu da hoca sans verecektir kesinlikle.

Üst Alt