Terim: "98-99-2000-2001-2002 doğumlularla yeni bir Galatasaray fikri beni çok heyecanlandırıyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terim: "98-99-2000-2001-2002 doğumlularla yeni bir Galatasaray fikri beni çok heyecanlandırıyor"

FAd6hHnXoAIEB-X

UEFA Avrupa Ligi E Grubu ikinci maçında Marsilya'ya konuk olacak olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Karşılaşma hakkında analizini paylaşan Terim, "İyi bir takımla oynayacağız, bu sene özellikle iyi başlayan bir Marsilya var. Çok iyi bir takımla oynayacağımızdan emin olabilirsiniz, seyrettiğimizde de bunu gördük. Oyun içerisinde konsantrasyonu kaybederseniz cezasını kesebilecek yeteneklere sahip bir takım." dedi.

Göztepe maçının ardından yaptığı duygusal açıklamalara açıklık getiren tecrübeli teknik adam, şöyle konuştu:

"Ben, duygularıyla yaşayan bir insanım. Olumlu-olumsuz tüm hislerini paylaşan, onunla da büyüyen bir insanım. Ben Galatasaray'da gözümü açtım, burada kazandım, burada kaybettim. Hayatımdaki tüm duyguları, neredeyse Galatasaray'la tattım. Galatasaray için vazgeçtiklerimden de hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Herkesten bir şey öğrenmeye çalışırım, fikirlerini sorarım... Öğretmek için değil, öğrenmek için de çabalarım. Son aşamada benim kararım beklenir. Belki de sonunda tüm doğruları ve yanlışlar o karara bağlıdır."

"1998-1999-2000-2001-2002 doğumlu oyuncularla yeni bir Galatasaray fikri beni çok heyecanlandırıyor. Onları anlayabildiğimi, onlarla aynı frekansta olabildiğimi görmek beni motive ediyor. Galatasaray'ın kendi değerlerine bağlı kalması ve tüm bireylerin nerede olurlarsa olsunlar, aynı sevgiyle Galatasaray'a yaklaşması lazım. Benim Galatasaray'da veya Galatasaray'dan 50 yıldır gördüğüm de anlatmak istediğim de budur."

Kendisi hakkında 'Fatih Terim benim hayatımda çok önemli bir yere sahip' diyen Cengiz Ünder hakkında konuşan Terim, şu ifadeleri kullandı:

"Cengiz, Marsilya'da çok iyi oynuyor. Marsilya ile uyuştuğunu görüyorum. Tehlikeli ve çok önemli bir oyuncu, dikkat etmemiz gerekecek. Onunla gurur duyuyorum."

"Bugün Sheriff'in antrenörünü okudum. 'Bugün başarımız varsa federasyona teşekkür ederiz, yabansı sayısını serbest bıraktı' diyor." (Cengiz Ünder ile ilgili soruya cevap olarak)

Terim, son olarak kadro tercihiyle ilgili ise "Sacha Boey'e, Barış Alper'e ve başka oyuncuların durumuna bakacağım. 25 kişinin tamamının gelmesini istedim, daha çok takım olmaya ihtiyacımız var." sözlerini kullandı.

Beni de heyecanlandırıyor lakin takımın başında senin olduğunu, 3 yıldır ligde ve Avrupa'da 4-5 yemeye alışmış olduğumuz aklıma gelince bütün heyecanım bitiyor.

Maçtan önceki gün olağan basın toplantısı yapıldı. Terim sadece kendi yolunu yapıyor. Genç oyuncular heyecanlandırıyormuş. Üç sene koparma derdinde. Genç, genç diye diye genç başkanı da yakacak.

Üst Alt