Terim: "Emre Mor, doğru oynamayı öğrenirse çok önemli işler yapacak" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terim: "Emre Mor, doğru oynamayı öğrenirse çok önemli işler yapacak"

fatihterim1_051016.jpg

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Emre Mor ve Milan'dan eski öğrencisi Andriy Shevchenko hakkında konuştu:

(Türk takımlarının Avrupa’daki Ukrayna takımlarıyla maçlarında galip gelememesiyle ilgili) "Maçları tabii ki izledim. Birçok oyuncu da bu kadroda var. Açıkçası tedirgin değilim. Yarmolenko başta olmak üzere birçok iyi oyuncuları var. Biz dikkati azami derecede paylaşıyoruz oyuncularımızla.

Emre Mor için “Emre Mor son 3 ayda gönlümüze ve kalbimize giren çok yetenekli bir oyuncu. Onu kazandıranlara teşekkür ederim. Doğru bir transfer yaptı. Dortmund’da süre alması güzel. Doğru oynamayı öğrenirse çok önemli işler yapacak demiştim. Aynı fikirdeyim. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Leverkusen ve Real maçlarında süre alması önemli. Emre son bölgede arkadaşlarıyla kontak kurarak işler yapabilirse daha verimli olacaktır. Yarın seyircimizle beraber Emre’nin çok daha önemli işler yapacağını düşünüyorum. Şu sabrı hepimiz göstermeliyiz. Sonuçta 19 yaşında bir gençten bahsediyoruz. 3-4 ay önce Danimarka’da küçük bir takımda forma giyiyordu, birden bire Türkiye, Dortmund, burada her şeyi 4-4lük beklememek lazım. Bazı hataları hoş göreceğiz. Allah zeval vermesin.

Shevchenko, “Milan’da 6 ay çalıştım. Kendisi dünyanın gelmiş en büyük oyuncularından bir tanesi. İtalya tarihinin unutulmaz isimlerinden biri. Nostalji yaşayacağız herhalde, Çok mutluyum. Onun futbol bilgisiyle yetinmeyip daha donanımlı hale geleceğinden eminim. Çok beyefendi, dostluğu keyifli bir futbolcuydu. Şimdi de büyük bir antrenör olacaktır. Usta-çırak durumu yok burada. Kaybedersek gider elini sıkar, kendisini tebrik etmekten büyük zevk alırım. Zaman zaman görüşmüşüzdür onunla.

Ajansspor

Emre hakkindaki dusuncelerine katiliyorum, daha henuz cok genc ama tecrube kazanip daha iyi olacaktir insallah. Ozellikle son bolgede Terim'in dedigi gibi etrafina bakmasini ogrenmeli.

Üst Alt