GSC Haber - TFF, 1959 Senesi Öncesi İçin Komisyon Kuracağını Açıkladı, Kulübümüzden Cevap Gecikmedi - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber TFF, 1959 Senesi Öncesi İçin Komisyon Kuracağını Açıkladı, Kulübümüzden Cevap Gecikmedi

kuslarin lehine olan birkac video ya denk geldim, onlarin penceresinden aciklanan videolar. bizim de böyle bir calismamiz var mi? yani meraktan bakmak istiyorum yok gibi. bizim argümanlarimiz neler diye.

Şimdi biraz baktım, Türkiye’deki ilk defa profesyonel lig 1952 yılında İstanbul Profesyonel ligi olarak kurulmuş. Yani 1952 yılından önce komple amatör ligler söz konusu :) böyle bir meselenin onaylanmasının değil tartışmasının bile imkanı yok

tamam da baska ülkelerde de amatör seviyedeki sampiyonluklar sayilmis? gercekten cok sinir oluyorum son zamanlarda su konuya, umarim bekledigimizden farkli birsey cikmaz
Böyle bir dünya yok, Başka ülkelerde ne karar alındığı bizim hukukumuzu ilgilendirmiyor. 1959 yılında deplasmanlı profesyonel ulusal bir lig kurulmuş. Şimdi şampiyonluk sayılarında gerideler diye konuşuyorlar. Geçsinler o işleri.

tamam da baska ülkelerde de amatör seviyedeki sampiyonluklar sayilmis? gercekten cok sinir oluyorum son zamanlarda su konuya, umarim bekledigimizden farkli birsey cikmaz
o zaman 1923'e kadar olan yılları da saysınlar. Örnek verdikleri ülkelerdeki şampiyonluklar en baştan beri sayılıyor. Yok ingiltere fedeasyonu yok italya fedesarsonu kuruluşundan sonra değil. Sadece Almanya bundesliga öncesini saymıyor bizim gibi onlar da.

yahu ben zaten dogru demiyorum :-D demek istedigim bizim de kurumsal argümanlarimizi iceren video vs var mi diye sormak di. umarim bu konuda yönetim profesyonel bir caslima yapmisdir

Ben TFF olsam çıkarım derim ki, 70 yıldır neredeydiniz. Şampiyonluk sayısında rakibinizin önündeyken niye sesiniz çıkmadı da geriye düşünce birden bu hayali şampiyonluklar hortladı.

Şu iki cümleyi kurabilecek bir tane bile adam yok mu TFF denen şerefsiz oluşum içinde.

Bu şampiyonluk sayısı muhabbetinin sebepleri: Bizim şampiyonluk sayısında önlerine geçmemiz, 9-10 yıldır şampiyon olamamaları ve başkanlarının taraftarının gazını almak istemesi.

fb medyası topyekün buna odaklanmış durumda. Özellikle dijital medyada programlarında öyle holigan yorumlar yapılıyor ki sanki hukuki karar verilmiş gibi konuşuyorlar.

İstedikleri kadar yıldız koysunlar, şampiyonluk yazsınlar. Tarih bu rezilliği yazacak. Biz önümüzdeki sezon da şampiyon olup gerekli cevabı sahada vermeliyiz.

1952 yılına kadar profesyonel lig yok demen yeterli
Bu argümana sığınmak büyük hata olur. Çünkü bu konuda feneri destekleyen çok fazla başka örnekler var.

O yılların gazete arşivlerine ulaşmak çok kolay. Arşivler biraz incelendiğinde milli kümenin milli takıma oyuncu seçmek için kurulmuş bir organizasyon olduğu ve sadece 3 şehri kapsayan dışarıya kapalı bir turnuva olduğu, Türkiye futbol birinciliğinin ise günümüz Türkiye kupasından çok daha değersiz ve pek ciddiye alınmayan eleminasyon usulü bir organizasyon olduğu rahatlıkla anlaşılıyor. Dönemin spor yazarlarının köşe yazıları ve haberleri üzerinden güçlü bir savunma oluşturulabilir. Herkesin istanbul liginde ölümüne kapıştığı, bahsi geçen organizasyonu kimsenin iplemediği çok net görülüyor eski gazete arşivlerinden.. Bu konuda o yılları yaşamış fenerbahçeliler bile referans gösterilebilir. Halit kıvanç, islam çupi gibi..

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Timurlenk'in dediği gibi Türkiye'nin siyasi haritasını baz almadan, İstanbul ve Doğu illeri arasındaki milli ülke bilincinin ne zaman oturduğuyla ilgili sosyolojik kıstasları es geçerek ve sadece bugünden geçmişe bakarak bu karar verilemez. Türkiye her şeyde olduğu gibi sporda da geç bir şekilde profesyonelleşebilmiştir. Tam rekabetçi lig olarak, UEFA'nın kabul ettiği 1959 'da kurulan ulusal deplasmanlı lig kabul edilir. Bu sayede Türk takımları Avrupa kupalarına katılım hakkını elde edebilmiştir. Mehmet Şenol ve Melih Şabanoğlu yıllardır bu detaylar üzerinden onlarca anlatı yaptı. Her iki kanattan da dönem tanıklarının hepsi bu anlatıları destekledi.

2023 yılına gelmişken sistemde açık bulmuşçasına yağmacı zihniyetle geçmişten bir şeyler koparmaya çalışmak ahmaklığın daniskasıdır. Normal bir hukuk devletinde bahsi bile açılamayacak mevzuları, siyasi lobilerle ısıtıp ısıtıp önümüze koyarak gündem değiştirip insanları baskı altına almaya çalışıyorlar. Bu sporla alakası olmayan mafyatik anlayışa koskoca mahkemeler ve hukukçular dur diyemiyorsa spordan öte açıklar var demektir Türkiye Cumhuriyeti hukuk sisteminde.

Fenerbahçe ülkede hukuk sistemi çöktü acaba birşeyler kopartır mıyız derdinde

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Süper kupa maçı sıkıntılı. 5 yıldızlı forma ile çıkmalarına göz yumarlarsa, sahaya çıkmasın bizim takım

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt