TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Çarpıcı Açıklamalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Süper Lig'de yeni sezonun 20 takımla oynanacağını ama hedeflerinin yeniden 18 takıma düşmek olduğunu ifade eden Nihat Özdemir, ayrıca, ağustos ayında başlayacak yeni sezonu seyircili oynatmak istediklerini ifade etti.
TFF Başkanı Özdemir'in açıklamalarından öne çıkanlar şunlar:

Süper Lig kaç takımla oynanacak?

"Süper Lig gelecek sezon 20 takımla oynanacak. Süper Lig'de ana hedefimiz 18 takım. 1. Lig'in de 18 takımla olması gerektiğini düşünüyoruz. 20 takımlı lig zorlu, 18 takım ideal. 2 sene 4 takım düşürerek tekrar 18 takıma ineceğiz. Bunu planlıyoruz. Şu anda çalışmalar devam ediyor."

Maçlara seyirci alınacak mı?

"Ağustos ayının ortasında başlatacağımız ligi, kademeli olarak seyircili oynamak istiyoruz. Deplasman bölümüne de belirli oranda seyirci alacağız. Belli sayıda seyircili oynatırsanız, o yetki kulüplerde olacaktır. Biz de TFF olarak rahat edeceğiz. Ana hedefimiz, sayılar düşmeye devam ederse, aşılama sistemi başarılı olursa, maçları düşük kapasitede seyirciyle oynatmak istiyoruz."

Şampiyonluk başvuruları kabul edilecek mi?

"Şampiyonluk konusunda ilk başvuruyu Fenerbahçe yaptı. Samsun'dan Ankara'ya, Eskişehir'e ve İzmir'e birçok kulüp bu maddeden istifade etmek için müracaat etti. Bunlar Hukuk Kurulu'nda. Yakın zamanda en doğru kararı vereceğiz. Biz karar aldıktan sonra bunun itiraz yolları da açık. Bir karar alacağız ama hukuksal yollarının açık olduğunu görüyoruz. TFF arşivlerinde her şey mevcuttur. İncelemeler devam ediyor. En kısa zamanda ilan etmeyi düşünüyoruz. Tahkim var, Genel Kurul var. Biz karar vereceğiz. Bir kısım memnun olacak, bir kısım memnun olmayacak."

Yabancı sınırı ne olacak?

"Yabancı sınırı konusunda, 14 sözleşme yapılabilecek, sahada en fazla 8 oyuncu olacak demiştik. Kulüpler Birliği mevcut haliyle sürmesini istiyor, yani 14 yabancı olsun isteyen 11 tanesini de sahaya sürebilsin. Bize başvurdular. Bu yıl ne yapılacağı hakkında görüşmelerimiz sürüyor. Bunu inceliyoruz, en kısa sürede kararı vereceğiz."

Mackolik

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

bu herifler bu şampiyonlukları kabul edecekler o belli oldu. şimdiden gider itiraz edersiniz demeye başlamışlar

bir an önce yeni yönetim gelse de şunlara karşı bir mücadele görsek. şuanki yönetim fenere 78 şampiyonluk bile verseler hiç bir aksiyonda bulunamaz çünkü pısırık ve yandaşlar.

çocuk oyuncağına çevirdiler işi ya, bu ne arkadaş hedefimiz 18 takım ne demek. ulan zaten 18 takım değilmiydik yıllardır. Niye 20 ye çıkardın niye 18 e indireceksin. Kafayı yemiş bu federasyon ve bütün kurulları. Bir tane doğru birşey yapın ya bir tane. Türk Futbolunun zaten yerlerde olan marka değerinin içine ettiniz.
bakın buraya yazıyorum %100 fenerin lehine karar verecekler. hiçbir şüphem yok. Çünkü bunlar futbol konusunda bir şeyi tartışacak, düşünecek kapasitede adamlar değiller.
Yoksa aklı başında bir federasyon başkanı city ve chelsea için kuzu kuzu gelecekler der mi.
Ha şimdi çıkıp ben onlar için demedim altay ve altınordu için demiştim derse de şaşırmam.

Allah belalarını versin başka hiçbir şey demiyorum.. Sahada her türlü şikeye rağmen şampiyon olamasınlar sonra TFF'nin başındaki tetikçi koyup o da sana şampiyonlukları peşkeş çeksin.. Tarihin en büyük şikesini milletin gözünün içine baka baka yapacaklar..

Bu olursa bırak federasyonu direk tasmasını tutan hükümeti hedef almayan en adi şerefsizdir.. Gelen başkan da bu çap olur mu bilinmez..

Eziklerin başvurusunu kabul etmicekler onun yolunu yapıyo onun dışında yabancı sınırı sayısı aynı kalacak ben öyle hissettim planları ona göre yapmak lazım

En kısa zamanda ilan etmeyi düşünüyoruz.
Alintiladigim yerde satır arasında"kabul ederim" demiş.Çünkü yeni bir durum ilan edilir.İtiraz yolu açık diyerek de gelecek tepkilere yol yapmış.Gerekli evraklar da Federasyon'un mevcut deyip güya kendine dayanak oluşturmaya çalışmış.Ancak dikkat çekeceğim nokta bazılari sevinmeyecek derken zannedersem başvurur sahibinin hepsi kabul olmayacak; aynı sene şampiyon, milli lig,milli küme vs ayrımı yapılıp herkese mavi boncuk takılacak ve isteyen istediğini itiraz mercielrinde, mahkeme kapılarında arayacak demeye getirmiş.Herhalukarda skandal olur zamanında ki Kupa Galipleri Kupası'ni UEFA Kupası saymak gibi bir saçmalığa imza atarlar ama "ülkenin genel durumuna uygun hukuktan yoksun bir adım olur".

Üst Alt