TFF, Bu Sezon Uygulanacak Olan Tüm Çağ Dışı Kuralları Açıkladı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF, Bu Sezon Uygulanacak Olan Tüm Çağ Dışı Kuralları Açıkladı

Yukarıda belirtilen futbolcular açısından 15 Haziran 2015 tarihinden önce başka ülke A Milli Futbol Takımlarını tercih etmiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı futbolcular açısından Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğu şartı aranmaz. Türk vatandaşlığına sonradan geçen yabancılar ise, başka ülkelerin A Milli Futbol Takımında oynamamış olmaları kaydı ile vatandaşlığa kabul için yapmış oldukları ilk müracaat tarihinden itibaren beş yıl geçtikten sonra ve Türkiye Genç Milli Takımlarının herhangi bir yaş kategorisinin en az bir resmi müsabakasında oynamış olmaları koşulu ile bu kapsamda listeye yazılabilirler.

Dünyanın en gerzekçe kuralı. Şunu son 10 senede kaç futbolcuya uygulayabildiler acaba da aynı saçmalığı devam ettiriyorlar.

buhar olan para en az 3-4 milyon € vardır 1 senede bu kurumda.
teşvik diye 500 bin € para veriyorlar.

kimse salak değil yav , yok iş bilmezler yok çağın gerisindeler bu tüm siyaset için falanda geçerli.
adamlar yürütüyor bizde mantık çerçevesinde bakıp bu hareket bu girişim saçma vs diyoruz :red:

keş yürütülen para yıllık şahsi kazancının %50'si falandır.İhale , siyasi ayak ve sağlanan kişisel reklam getirisi ile başlangıcından 1 yıl sonrasına adamlar gelirini %300 falan arttırıyor 1 senede.

N.Ö adlı başkan gidecek herkes bayram edecek.
ohh yaşasın gitti mitti.
kimbilir ne ile gidecek ne kadar hesabı sorulacak.
pardon hesap sorma mı dedim ? hemde Trde :)

servetine servet katıyor hepsi

bi ülke düsünün hükümeti futbola bile karisiyor
istiklal marsi bahane ediliyor :D saka gibi
bence hükümete yakin managerler eskisi gibi para kazanamadigi icin yapildi bu
ama belki bi degisiklik olur suriyeli afganli yerli statüsünde sayilir

Cikmayin maca cokmu zor bir deklarasyon isteklerimiz yapilmadikca maclara cikmiyoruz de bak bakalim ertesi gun degisiyormu klupler is bilmiyor

paraları altyapı hocalarına verin asıl onlar motivasyonunu kazansın, kazansın ki sana oyuncular yetiştirmek için canla başla çalışsın. sen altyapı hocalarını 5 bin maasla calıstır sonra yerli oyuncu neden yetişmiyor. adam yarin ki ödenecek faturayi düşünüyor, kredi borcunu düşünüyor da o yüzden. bunlarda düşünme kabiliyeti, sorunu saptama ve çözme kabiliyeti varsa bende insan değilim. koca bir boşluk yönetiyor ülke futbolunu.

TFF'den yeni açıklama :

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugünkü toplantısında, günün şartlarını değerlendirerek Lig Statülerinde güncelleme yapmıştır.

Buna göre; A Takım Listesine yazılabilecek oyuncu sayıları, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de 35, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de 30 olarak belirlenmiştir.

Ayrıca kulüplerin A Takım Listelerinde zorunlu olarak bulundurulması gereken futbolculara yönelik tescil süreleri 24 aydan 12 aya indirilmiştir."

Başlarım türk milli futbol takımına, bu ligi bitiren en büyük nedenlerden biri. Yıllardır izlemiyordum ve bu Avrupa Kupasında tekrar neden izlemem gerektiğini anladım

Üst Alt