TFF, Kuntz ile Devam Dedi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF, Kuntz ile Devam Dedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alman milli takımının başına geçecek haberleri gerçeği yansıtmamaktadır diyorlar heralde : )

Durup dururken ne toplantısı ayrıca. Kovmazlarsa birlikte giderler zaten yakında

yE9214.gif

Bencede tazminattan kurtulmak için yapılan bir oyun.
Almanya'da Milli takım teknik direktörlüğü dahil baya bir kulüp Hoca arıyor. Kuntz kesin bunların birinden teklif aldı ve bu TFF nin kulağına geldi.

Sürekli TD ve oyuncu değiştirerek başarı gelseydi bugüne kadar gelirdi zaten. Bir oturun düşünün bakalım. Neden futbol gelişmiyor? Neden oyuncu yetişmiyor? Çünkü futbol sizin için bir amaç değil. Futbolu insanlar eğlensin diye oynatmiyorsunuz. Futbolu aglak zenginler ile beş para etmez siyasilerin keyfine göre tiyatro oyununa çevirirseniz daha çok beklersiniz. Şu milli takim hayatta bir dünya kupası turnuvasına katılamaz. Avrupa kupasına katılabilir ama ilerde o bile olmayacak. Avusturya, Norveç, Danimarka gibi ufak nüfuslu gelişmiş ülkeler bizi geçti. Hırvatistan, Sırbistan, Ukrayna ve Rusya gibi az gelişmiş ülkeler bile bizim önümüzde. Kurdukları iğrenç düzen yüzünden futbol can çekişiyor. Düzelecek gibi değil bu iş.

Eğer işe yarar bir adım atmak istiyorlar ise Fatih Terim'i TFF başkanı yapsınlar. Dünya 3. olmuş bir milli takımı Ermenistan seviyesine düşürdüler. Millete 5 kuruş faydası olmayan yiyici zenginler ile siyasetçilerin keyfi olsun diye. Belki Fatih Terim bir şeyler yapar orada. Gerçi zamanında yaptık da ne oldu? Galatasaray ve milli takım yukselmesin diye futbolu bitirdiler. Şaibeli kör dövüşüne çevirdiler.

Sürekli TD ve oyuncu değiştirerek başarı gelseydi bugüne kadar gelirdi zaten. Bir oturun düşünün bakalım. Neden futbol gelişmiyor? Neden oyuncu yetişmiyor? Çünkü futbol sizin için bir amaç değil. Futbolu insanlar eğlensin diye oynatmiyorsunuz. Futbolu aglak zenginler ile beş para etmez siyasilerin keyfine göre tiyatro oyununa çevirirseniz daha çok beklersiniz. Şu milli takim hayatta bir dünya kupası turnuvasına katılamaz. Avrupa kupasına katılabilir ama ilerde o bile olmayacak. Avusturya, Norveç, Danimarka gibi ufak nüfuslu gelişmiş ülkeler bizi geçti. Hırvatistan, Sırbistan, Ukrayna ve Rusya gibi az gelişmiş ülkeler bile bizim önümüzde. Kurdukları iğrenç düzen yüzünden futbol can çekişiyor. Düzelecek gibi değil bu iş.

Eğer işe yarar bir adım atmak istiyorlar ise Fatih Terim'i TFF başkanı yapsınlar. Dünya 3. olmuş bir milli takımı Ermenistan seviyesine düşürdüler. Millete 5 kuruş faydası olmayan yiyici zenginler ile siyasetçilerin keyfi olsun diye. Belki Fatih Terim bir şeyler yapar orada. Gerçi zamanında yaptık da ne oldu? Galatasaray ve milli takım yukselmesin diye futbolu bitirdiler. Şaibeli kör dövüşüne çevirdiler.

Hirvatistan bir spor ve ozellikle futbol ulkesi. Ben kendimi bildim bileli hemen hemen tum buyuk turnuvada adamlar oyle ya da boyle. Bu arada gelismisligi neye gore siniflandirdik onu da detaylandirsaydin keske.

Hirvatistan bir spor ve ozellikle futbol ulkesi. Ben kendimi bildim bileli hemen hemen tum buyuk turnuvada adamlar oyle ya da boyle. Bu arada gelismisligi neye gore siniflandirdik onu da detaylandirsaydin keske.
Doğrudur, Hırvatistan, Danimarka gibi ülkeler zaten geçmişte de iyi işler yapıyorlardı. Bugün artık Avrupa kupasına katılmak riskli hale geldi. Ekonomik olarak gelişmiş veya az gelişmiş olsun, küçük nüfus, büyük nüfus olsun. Türkiye milli takım bazında bir çok ülkenin gerisine düştü.

Doğrudur, Hırvatistan, Danimarka gibi ülkeler zaten geçmişte de iyi işler yapıyorlardı. Bugün artık Avrupa kupasına katılmak riskli hale geldi. Ekonomik olarak gelişmiş veya az gelişmiş olsun, küçük nüfus, büyük nüfus olsun. Türkiye milli takım bazında bir çok ülkenin gerisine düştü.

Renkdasim, zaten geriydedik, 96-2004 arasi bir yukselis var. Bir de arada Euro 2008 sicrayisi ki hem inanc hemde sans ile bitirilen bir turnuva. Terim'in dokunuslari vs.. Neyse, zaten hicbir zaman ekol olamadik. Misal, Hirvatistan bir ekoldur. Biz Romanya gibiyiz bir nevi (pek tabii suan onlardan daha iyiyiz ama tarihsel acidan diyelim). Danimarka yine cogu zaman kendini turnuvalarda gostermis bir ulke. Sunu anlatmaya calisiyorum, bir devamliligimiz yok. Zaman zaman parliyoruz iste. Aslinda buyuk bir potansiyeliz ancak ne spora ne de genclere gerekli yatirim yapilmiyor, yapilamiyor maalesef.

Renkdasim, zaten geriydedik, 96-2004 arasi bir yukselis var. Bir de arada Euro 2008 sicrayisi ki hem inanc hemde sans ile bitirlen bir turnuva. Terim'in dokunuslari vs.. Neyse, zaten hicbir zaman ekol olamadik. Misal, Hirvatistan bir ekoldur. Biz Romanya gibiyiz bir nevi. Danimarka yine cogu zaman kendini turnuvalarda gostermis bir ulke. Sunu anlatmaya calisiyorum, bir devamliligimiz yok. Zaman zaman parliyoruz iste. Aslinda buyuk bir potansiyeliz ancak ne spora ne de genclere gerekli yatirim yapilmiyor, maalesef.
Işte yükselişe geçmişken bu kadar geriye düşmenin sebepleri olsa gerek. Nasıl yükselişe geçti, nasıl geriye düştü? Bunlara bakmak lazım. Altını kazidikça bu düzende ülke futbolunun gelismeyecegi açık. TFF futbolu geliştirmek için ne yapmış? Futbola şaibe düşürmekten başka ne yapmış? Milli takım 96-2002 arası bir kere parladı ve söndü. Bir daha da parlamaz. Boşuna konuşuyor millet.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt