Haber - TFF, Kuntz ile Yolları Ayırdı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber TFF, Kuntz ile Yolları Ayırdı

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile bugün yapmış olduğu değerlendirme toplantısının ardından Sayın Kuntz ile iyi niyet ve profesyonellik çerçevesinde yolların ayrılması konusunda mutabakata varmıştır.
Sayın Stefan Kuntz’a, A Milli Futbol Takımımıza yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz.

TFF

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyunda gram ilerleme olmadı, kadroyu form durumuna göre ve oyuncunun pozisyonuna göre kurmadı. Geç olmadan yolların ayrılması mantıklı bir hamle oldu. Hamit'le de yolların ayrılması lazım.

Önce gelecek hocanın modern çağa uygun ve Türk iklimine, halkına hitap edecek bir oyun tarzı olması lazım. Önceki seçenek bu olmalı. Hücum yapması gereken yerde hücum ağırlıklı, defans yapması gereken yerde defansif ağırlıklı oynaması gerektiğinin de bilincinde olmalı. Kuntz oyuncu CV üzerinden bir yol gitti ve sonunda da suçu oyunculara attı. Adam 1-2 yıldır top oynamıyor ama, milli takımda ilk yazılan adam oluyor. Bu kafadan sıyrılıp form durumları üzerinden bir yapılaşmanın önü açılmalı. Özellikle milli takım futbolcusu sahada bütünleşme adına bir yapılaşma göremediyse, ortamdan çabuk kopuyor ve hatta o ortamda olmak istemiyor. Bizim futbolcuların da milletçe olduğu gibi duygusal olduğundan ötürü sahada vücut dillerine çabuk yansıyor. İstediği kadar paralar kazansın, profesyonellik tanımı çok yönlü ve mental olarak çok başka işler. Montella ligi biliyor, Türk halkını tanıdığını düşünüyorum. Doğru bir seçenek olabilir.

Deneme yanılmadan artık yorulmadık mı? Lütfen acele etmeden mantıklı bir karar alsın bu sefer TFF?
1-Y.dışında yaşayan T.Direktör olmaz, olmamalı.
2-Oynamayan oyuncuları artık bir zahmet seçmemeli.
3-oyuncu ,T.Direktöre saygı duymalı vede röportajlarda birşeyleri ima etmemeli.
4-1.Lig & 2.Ligten "hakeden oyuncularda" çağrılmalı.
5-Sadece 3 büyüklere yaranacağım diye oyuncu değil gerçekten o formayı hakeden oyuncu çağrılmalı.
6-En önemlisi ve yalvararak söylüyorum " ne oynadığımız belli olmalı ve bir ekolumuz olmalı.Adı her ne ise o olsun ama yalvarıyorum artık bir ekolumuz olsun.Hermaç farklı taktik anlayışından gına geldi resmen.

Üst Alt