TFF, Lucescu ile Resmen Anlaştı! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF, Lucescu ile Resmen Anlaştı!

Mircea Lucescu: Galatasaray'ın teklifini kabul etmedim. Benim olacağım görevde üstümde birinin olmasının uygun olmayacağını düşündüm. --> Mehmet Özbek?

galatasaraydan gelen teklifte üstümde birinin çalışacağını kabul edemezdim derken başkandanmı bahsediyor yoksa memoliden mi?

Özbeklerin olduğu yere gelmeyerek ne kadar akıllı bir adam olduğunu tekrardan ispatlamış oldu reyiz. İşte tam da bu yüzden istiyordum bu adamı lakin olmayacağı olamayacağı belliydi. Her şeyden evvel yönetimden kaybediyoruz ve görünen o ki kaybetmeye de devam edeceğiz. Yazık bize...

Özbeklerin olduğu yere gelmeyerek ne kadar akıllı bir adam olduğunu tekrardan ispatlamış oldu reyiz. İşte tam da bu yüzden istiyordum bu adamı lakin olmayacağı olamayacağı belliydi. Her şeyden evvel yönetimden kaybediyoruz ve görünen o ki kaybetmeye de devam edeceğiz. Yazık bize...

Adam bir takımın son 2 sezonuna bakmıştır bir tudora,sonra yapılan transferin maliyetlerine,en sonda dursunun tipine.Almıyım sağol demiştir.

Mircea Lucescu: Galatasaray'ın teklifini kabul etmedim. Benim olacağım görevde üstümde birinin olmasının uygun olmayacağını düşündüm. --> Mehmet Özbek?

Böyle demedi. Ben teknik direktör olsam benim üzerimde benim gibi biri olsa baskı hissederdim, rahat çalışamazdım, bu yüzden Tudor da rahat çalışamazdı diye düşünüyorum dedi.

Kayserispor teknik direktörü Sumudica: Lucescu benim ikinci babam, onun için kurşunun önüne atlarım. Hocama doğum günü hediyesi olarak sucuk, pastırma veya mantı değil; A milli takım için 1-2 sporcu hazırlayacağım.

TFF'nin tek amacı gidip bizim elimizden hoca çalmak olmuş. Talimatla bizi bitirme peşindeler.

Paramızı peşkeş çektiriyorlar abuk subuk Belediye takımlarına. Ayıptır, yeter artık.

Mircea Lucescu denen vatandaş ile ilgili sosyal medya destanlarını, allamaları pullamaları görünce dayanamayıp son birşeyler yazmak istedim. Buyrun bu vatandaşı bir de benim penceremden dinleyin.

Son derece itici ve kötü bir insandır. Bu adama bizim millet tapıyor. Beşiktaş ile Galatasaray'ı şampiyon yapmışmışmış. İyi hoş diyorsun da ya Galatasaray ile 2001'de ve Beşiktaş ile 2004'te kaybettiklerinde hiç mi kabahati yoktu? Bir kere dünya bu herifin etrafında dönüyor. Herkese herşeye çamur atar. Suçu kendi üstünden atmak için türlü bahaneler uydurur. Beşiktaş'ın Lazio'ya kendi sahasında 2-0 kaybettiği şampiyonlar ligi maçı sonrası Lazio'ya methiyeler düzmüş, bir Tanrı yerine koymadığı kalmıştır. Sonra o yüceleştirdiği Lazio, grupta Beşiktaş'tan başka hiçbir maçı kazanamayarak grubu sonuncu bitirmiştir. Beşiktaş'ın Chelsea'ye 2-0 kaybettiği ve Şampiyonlar Ligi'nden elendiği maçtan sonra utanmadan sıkılmadan "Keşke 0-0'a yatsaydım. O zaman turu geçerdik belki" diye açıklama yapmış, Chelsea takımındaki oyuncuların maliyetlerini saymaya kalkmış ve en sonunda "Sparta prag bizden daha disiplinli takım. Turu geçmeleri normal" açıklaması yapmıştır. Yani yine kendisini kurtarmak için çalıştırdığı takımı aşağılayan, hakir gören küstahça açıklamalar yapmıştır. Ben Beşiktaş'ta yetkili bir kişi olsam daha o açıklama sonrası biletini keserdim. 5 kırmızı kartlı Samsun maçından sonra sezon sonuna kadar her maçtan sonra "Samsun maçı şöyle oldu Samsun maçı böyle oldu" diye papağan gibi aynı şeyleri tekrarlaya tekrarlaya Beşiktaş'a hem şampiyonluğu hem de lig 2.liğini kaybettirmiştir. Bizi çalıştırdığı dönemde bir maçta sürekli pozisyon verip goller yiyince Mondragon bile çileden çıkıp saha kenarına kadar koşup Lucescu'ya "şu taktiği değiştir birşeyler yap artık sürekli pozisyon veriyoruz gol yiyoruz" deyince 2.yarı taktik değiştirmeyi akıl edebilmiştir. Hangi takım (Trabzonspor-Galatasaray) kendisine teklif yapsa hemen oğlu Razvan ile ilgili de bir şart koşmayı ihmal etmeyecek kadar fırsat düşkünüdür. Benim nazarımda adamlığı ve insanlığı tartışılır, burnu büyük biridir. Ha sen kimsin diyebilirsiniz. Sıradan bir futbolsever olarak bu Rumen ilgili fikirlerim hiçte olumlu değil.

Son düzenleme:
bu takimi dunya kupasina goturur. luce'nin karakteri hakkinda cok sey yaziliyor ama ben onun kadar kaabiliyetli yabanci bir teknik adam gormedim. cl'de 2nci gruptan cikarmayi son macta kacirirken ertesi sezon fatihli sezonda spartak'a club bruj'e rezil olduk.

nou camptan anfielden puanla donmus bir teknik adam. fleurquinli peres'li kadroyla forvetimiz umit karan'ken. boru degil bu luce.

Yeni malzeme cikti, puahaha...

200782.jpg

Yahu Shakhtar gibi adı sanı bilinmeyen takımı aldı CL'nin gediklisi, korkulan takım haline getirdi. Hakikaten bu adama bok atma çabası komik duruyor.

Terim'in üstü bir şekilde çizildi sonra sürekli yıpratmaya başladılar. Özellikle Arda üzerinden çok yıpratıldı, şimdi ise sanki birşey yapmamış gibi, gazeteciyi dövmemiş gibi, Arda'yı dönme konusunda ikna edeceğiz diyorlar basın toplantısında.

Meşe'nin patronu Demirören, Arda hem kendine, hem patronuna sövdü. Şimdi tutmuşlar Arda'ya ihtiyacımız var falan diye.
Luce için iddiaları kim ortaya attı? İbrahim Seten'in patronu kim? Demirören...

Birde çıkmış Devrim'in aptalca sorusuna deliriyor güya, ulan o haberi yapan kendi çalışanın dörtgen suratlı herif
Kuş kadar beyni ile insanları kandırmaya çalışıyor. Hayatınız kurgu

Lucescu cok üst düzey ve cingene olmasindan dolayi, muhtemelen hak ettigi yerlere gelemeyen bir isim. Ancak sunu zamaninda da yazdim, Shaktar´in büyümesinin cok önemli bir faktörü de eknomik. 2002´den itibaren rakipleri ile kiyaslanmayacak sekilde, büyük maddi imkanlara sahip oldu. Bunlari da Lucescu iyi degerlendirdi. Ve Shaktar´in en yakin rakibi kiev ile ekonomik farki Galatasaray- Trabzon seviyesinde idi. Son yillarda ise shaktari negatif etkileyen Ukrayna savasi oldu. Eger maddi acidan cökmedikleri sürece de, devam eder pozisyonlari. Ki son yillarda biraz sarsinti var bu nedenlerden dolayi. Kulüp sahibi cok zengin bir herif.

Zenit´de basarisiz olmasinin sebebi de bunamis olmasi felan degil. Basin toplantisinda Demirören´in yaninda, kendisini 10 yil öncesinden daha dinc, ve yakisikli buldum acikcasi. Rusya liginin Ukrayna ligine nazaran daha rekabet icinde olmasindan kaynaklandi bu. Ayni zamanda Zenit o sezon cok büyük yatirimlar yapmadi.

Türkiye´de lucescu getirebilecek en iyi yabanci hocalardan bir tanesi. Milli takimda da belki iyi bir ivme yakalayabilir, sonuc anlamda Fatih Terim´in futbolcularina atarlanmasi, ve sorunlar yasamasi, takimi kötü etkiliyordu. Lucescu oyunculari ile kavga edecek yapida degil. Ayni zamanda bir nevi, istanbul taraftarlarinin cephe alacagi bir hoca degil. Ama Milli takimda sürekli kaos, ve baski hakim oldugu icin, cok zor bir görev.

Ayni sekilde Türkiye liginde de sampiyonluk cok zor. Cünkü üc kulüp var yaklasik denk bütce ile mücadele eden. Lucescu´nun burada 50%´lik orani, mesela Türkiye liginin cok üzerinde bir oran bir hoca icin.

Son düzenleme:
bize t. direktör değil şöyle bir yapılanma lazım

[FONT=&quot]Almanya'nın 2002'de başlayan yeni yapılanmasında altyapılara harcadığı 'gelişme programı' yatırımı 1 Milyar €'nun üzerinde.

[/FONT]
DGdYe7DXgAIzHvt.jpg
[FONT=&quot]

[/FONT]

bu takimi dunya kupasina goturur. luce'nin karakteri hakkinda cok sey yaziliyor ama ben onun kadar kaabiliyetli yabanci bir teknik adam gormedim. cl'de 2nci gruptan cikarmayi son macta kacirirken ertesi sezon fatihli sezonda spartak'a club bruj'e rezil olduk.

nou camptan anfielden puanla donmus bir teknik adam. fleurquinli peres'li kadroyla forvetimiz umit karan'ken. boru degil bu luce.

diger yazilanlar tamam da bu ne ?

Üst Alt