TFF, Olaylı Derbi ile İlgili Kararını Verdi! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF, Olaylı Derbi ile İlgili Kararını Verdi!

objektif yorum yapacak olursam.

iki taraf için hükmen kararını doğru bulmuyordum. Beşiktaş galip ilan edilseydi bundan sonraki derbilerde yedekten biri çıksın bana küfür etmeyin diye olay çıkarsın o zaman. Fener galip ilan edilseydi bu seferde bu olaylar gitgide daha da artmış olurdu.

bence doğru karar. bjk maçı burdan alır böylece konu kapanmış olur, fenerlilerde keşke hükmen mağlup olsaydık der.

Evet, doğru. Ama Gomis'e 1 maç vermişler kuralları esnetip.

Bkz:

Karar: PFDK Kararları - 14.12.2017 - PFDK Kararları TFF

Sevk: Disiplin Sevkleri - 12.12.2017 - Hukuk Müşavirliği -Sevkler- Detay TFF

4- GALATASARAY A.Ş. Kulübü futbolcusu BAFETIBI GOMIS'ın 09.12.2017 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-TELESET MOBİLYA AKHİSARSPOR Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 10.12.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine,
çünkü gomis rakibe vurmamıştı bile :)

Ben kanun ve talimatlara gore konusuyorum , kurallara gore konusuyorum
Sinan sen hangi ülkede yaşadığının farkında mısın?Ciddi olarak soruyorum bunu sana.Yav senin Anayasa Mahkemen adamları bırakın diyor ama kıytırık bir yerel mahkeme kararı uygulamaya sokuluyor.Bunun daha ötesi var mı.Hala kanundan kuraldan bahsediyorsun.Komik olma

bundan sonra euro 2024 diye sayıklayan hükumet yetkilileri turnuva yerine başka bir şey alırsınız artık.böyle bir ülkeye kimse organizasyon vermez!! yakında aziz'i paok başkanı gibi sahada silahla hakem kovalarken görürsem şaşırmam ne de olsa ceza veren yok!!

objektif yorum yapacak olursam.

iki taraf için hükmen kararını doğru bulmuyordum. Beşiktaş galip ilan edilseydi bundan sonraki derbilerde yedekten biri çıksın bana küfür etmeyin diye olay çıkarsın o zaman. Fener galip ilan edilseydi bu seferde bu olaylar gitgide daha da artmış olurdu.

bence doğru karar. bjk maçı burdan alır böylece konu kapanmış olur, fenerlilerde keşke hükmen mağlup olsaydık der.
katılıyorum ben de böyle düşünüyorum ancak bjk bu maçı alamaz.
zaten 10 kişi kaldılar.

Gomis gibi Pepe'ye de 1 maç ceza bekleniyor!
Beşiktaş cephesi, tatil edilen Fenerbahçe maçında kırmızı kart gören Pepe'nin 1 maç ceza almasını bekliyor.

24 Nisan 2018 00:51

16_gomis-gibi-pepeye-de-1-mac-ceza-bekleniyor_15245157001.jpg

Fenerbahçe maçında kırmızı kart gören Pepe’nin 43’üncü maddeden PFDK’ya sevkedilmesi Beşiktaşlıları heyecanlandırdı… çünkü Galatasaray'dan Gomis ilk yarıda oynanan Akhisar maçında Mustafa Yumlu’ya yaptığı hareket yüzünden aynı maddeden tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilmiş ama 1 maç ceza almıştı.

1 maç ceza bekleniyor. Orası Tamam da....
Kardes bekleyenin yada bekleyenlerin kim oldugu belli mi.. Ona göre yazalım, . yada tellaksız olmaz burası....
Kastedilen beşiktaş ise , olayın tarafı olduğu için geçerli sayılmaz..

Olan yine bize oldu. Mağdur tinercilere karşı bizi bir güzel doğrayacaklar. Kupayı şikecilere şampiyonluğu da tinercilere verme kararı aldılar bence.

çünkü gomis rakibe vurmamıştı bile :)

Benim derdim Gomis ve Pepe değil yanlış anlama. Kuralları öyle bir yazmışlar ki istedikleri gibi değiştirip uygulayabiliyorlar. Halbuki adalet için ayrıntılı ve belirgin olmalı. Gomis'e ceza bile verilmemesi gerekiyordu. Ama hakemlerini koruyacaklar ya, yanlış olan karara 1 maç verip hakemlerin de Galatasaray'ın da gönlü hoş olsun dediler. Bak bu sebeple Beşiktaş kulübü 'böyle yapmıştınız' diyebiliyor şimdi. Kurallar belirli olsaydı Pepe'ye ağır hareketten daha fazla maç verilecekti sorgusuz sualsiz. Belirsizliği istedikleri gibi kullanıyorlar. Nasıl 'adalet kurumu' oluyor bu? :) Her sene aynı şeyler yaşanıyor. Kuralları yüzeysel yüzeysel yazıp ama o hafifti ama onda da bunu vermiştik deyip gönüllerince kararlar veriyorlar.

ulan 43. madde 2 maçtan az cezayı belirtmiyor ki

ama o zaman gomise 1 verilmesinin sebebi alper ve babele yapılan kıyakların devamı olarak eyyam döngüsünü tamamlamaktı bi de gomis pek bi şey yapmamıştı yumluya

geçsinler o işleri tinerci kardeşler

Üst Alt